Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(91)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus!

Angie, ce mare e Tudor! Si inalt, si bine facut, si tare tare dragut!

Noi am fost azi la biserica, la impartasit, dar iar nu am reusit. Cum intram in biserica imediat se sperie de oamenii care stau toti inghesuiti, de cantece, si incepe sa planga. Asa ca iesim afara....e a doua oara cand face asa, nici nu o sa mai incercam ca nu e pregatit de asa aglomeratie.

Am facut azi placinta de dovleac, e foarte buna dar e mult de lucru la ea. Pana am taiat dovleacul ala care era asa de tare m-au durut mainile, pe urma dai si curata coaja, alta bataie de cap, apoi rade-l cu mixerul, m-a dat gata. Data viitoare fac cu mere ca e mult mai simplu.

Pentru cadou am inceput sa fac cercetari, sa intreb in stanga si in dreapta daca e ok la ce m-am gandit eu, sotul si sora mea spun ca e posibil sa aiba deja ce vreau eu sa daruiesc, e complicat nu gluma!

Am comandat mei-tai, o sa dureze ceva pana ajunge, doar pe la mijlocul lunii noiembrie ajunge pentru ca are multe comenzi.
Mai trebuie sa studiez scaunele auto ca e musai sa cumparam unul repede daca vrem sa mai plecam la drum cu bebe.

Ce fain ca s-au intalnit fetele din Canada, pai trebuie si fetele din Bucuresti sa puna de o intalneala...eu poate cu Patricia o sa ma intalnesc la un moment dat ca in Sibiu locuim foarte aproape. In Bucuresti prea curand nu avem in plan sa ajungem.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

gata..desfacut bagaje,facut baie....am de spalat maine 4 sifoniere
Carmen....da nici pe noi nu ne tine prea mult,e scurt si concis..dar daca am intrebari ii pun cate vreau ,nu ma expediaza..stie ca venim de la mangalia special pt el.Si a fost f incantat de cat de bine arata Tudor,a zis ca nu e gras ca eu eram disperata ca are baiatu 10 kiledar la inaltimea lui e ok
Mirela..pup motaneii tai dulci...mi-a fost dor de voi
aa..noi pe 4 noiembrie facem 11 ani de la nunta si 15 de cand suntem impreuna
Dedicutmercipupici de la noi

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Ziki , multumim mult de implicare cu Craciuneala, shi la Flavia multumiri shi ei!!
Am fost azi la Ikea, am luat o tona de papa plus porcarioarele de rigoare shi niste vaze ca am o dambla la spart vaze, in special al meu!!!!
Lori cum sunteti? sper ca mai bine!!!! Sanatate maxima la pitici!!!
Acuma am shi eu o intrebare ref la Craciuneala, plafon de cheltuiala maxim shi minim shi daca dam shi la mama shi la pitic!!!
Plus ce facem sonda,m terenul ce ii trebuie sau ce i-ar placea fara ca sa banuiasca sau cum?
Intreb shi eu nu dati cu rosii!!!
Shi noi desi avem nici 9 luni neridicam doar singure sprijinite de oglinda shi ne lasam in jos, a inceput sa isi tina bine echilibrul ca sa nu va spun ca stie deja sa-si protejeze curutul; shi cade asa incat sa nu o doara, plus se agata de bara de la bar shi danseaza zici ca e dansatoare la bara!!!!!!!!!!

Fetelor de unde ati luat Sanytol vreau shi eu shi nu stiu de unde!!!
Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna, buna!
Ne-am adunat si noi acasa. Am bantuit w-e asta toate mall-urile. Nu ca sa cumparam ci ca sa iesim din casa. Nu era foarte frig afara dar de asta am avut noi chef.

Vanilia ce sa zic, exceptional raspunsul tau. Da, si eu am ecsi imaginari. In trecut imi bantuiau mai mult gandurile, dar de cand a aparut Razvan nu am mai avut loc in gandurile mele de ei.

Lori, Carmen voi sunteti mama Omida??? Eu nu aveam nici cea mai vaga banuiala. Doar ma gandeam: daca ar fi X i-as lua aia, daca ar fi Y i-as lua ailalta ... Desi mamicii care mi-a picat, cand i-am vazut numele nu aveam idee ce sa ii iau, in w-e asta m-am dumirit un pic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Lavinia din cate am inteles eu situatia e asa: suma a ramas nestabilita. Fiecare in functie de ce gaseste, ce ii place, ce s-ar potrivi, ce buget isi stabileste. Ziceau fetele ca limita maxima sa fie totusi stabilita si anume sa nu depaseasca un yacht.
Cine va primi cadoul (mama, bebe sau amandoi) iar e la alegerea oferitorului.Intrebarile se pun pe sest, eventual te inspiri de ce mai zice mamica pe aici ca sa nu isi dea seama ca de la tine urmeaza sa primeasca cadou.

Prevad un val de SZ-uri: cine are X obiect pentru bebelusi, cui ii place culoarea rosie, cui ii plac cosmeticele Y. ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Unde umblarati maica ?

Eu am scuza..am pregatit copil de petrecere,dus-adus copil (dupa5 ore,nu mai vede distractie pana la nunta..auzi,5 ore,si ei inca dansau).
era casa femeii facuta praf,eu sincer nu stiu daca as reusii sa suport asa ceva..multi copii,multa harmalaie,tipete,muzica,confeti si in cap si in fund..jale.
pfuai,nu stiu ce ma fac cu petrecerile lor,ii duc undeva gen Mc si ii las acolo,sa se urce in cap la aia,nu la mine

apoi..program de infrumusetare,masti,masaje.
maine mi-am facut prog la coafor,deja am parul mai jos de umeri si ma cam seaca,eu nu il las sa creasca. poate si ceva culoare,da inca nu m-am hotarat daca imi masochesc parul cu suvite sau decolorare totala,sa scot o data negrul.

despre craciuneala,multumim Ziki si scumpei Flavia,am vazut,am priceput..acu ramane de gandit.

Mada,nu cred ca vor aparea apropouri pe tema asta cu cadourile,mai ales ca se si vb despre asta vedem.

Zumzu..da,intalnire doar fetele! bebeii acasa cu taticii,o seara pe an cred ca ne-ar prinde bine.
la anul in primavara/vara,cand deja suntem mai mari,poate facem si noi o petrecere cu bebelusii/copii,cum fac fetele de la nov-dec.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

baietii i-am bagat la culcare de la 9 juma.pe amandoi
eu stau si mai ma ocup de niste poze

o iesire intre fete suna bine tare.sincer, chiar daca nu ne strangem 20 si in 4-5 merge foarte bine.apropo ca tot vroiam sa intreb fetele care alapteaza, mai scapati la alcool? ca eu am mai baut cate o bere, sau un bacardi, sau un mojito. acum sa nu va imaginati ca sunt cine stie ce alcoolica dar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu mai aveam o idee nastrusnica, nu stiu daca sunt doritoare

am o prietena in state care cand avea bebe un an (chiar mai mic), in fiecare zi mergea nu stiu unde cu el(biblioteca) unde faceau intalniri cu alte mamici, cantau cantecele, se jucau, chestii din astea. ca sa nu ma mai lungesc, ma gandeam ca poate ar fi dragut sa ne intalnim si noi o data pe saptamana(au ceva de genul) la cate cineva acasa.
e doar o idee, nu dati cu rosii
daca sunt doritoare ma ofer sa fiu gazda pentru prima intalnire . bebeii ii lasam sa se joace pe covor, papam ceva bun, bem ceva...nu stiu, ce parere aveti?ca si asa se strica vremea in curand si va fi mai greu cu iesitul prin parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

deci asa...ma ignorati..imi iau jucariile si ma bag in pat langa baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

zumzu o idee minunata! Nu stiu cum as putea si daca, ca la mine depinde dinstanta, de muci, de copil mare, dar ideea e superba!

Magne daca nu te pricepi, intreb-o pe Tunde cum se face munca de detectiv, ca ea e za best

Catalina nu era deloc strutesc raspunsul meu!!! Facem un calcul simplu? Pe 19 nov vom sarbatori 14 ani de cand suntem impreuna (eu si actualul ne-ex)..inainte de el...ce sa fi fost??? Nici french kiss nu stiam ..(imi permit sa zic bazaconii de astea, ca e 12:03)

ppsic eram sigura ca e virus! Sanatate si recuperare rapida!

Noi am fost azi cu copilasii si cu mamaie la Muzeul Antipa, am stat 40 minute la coada pe un frigggg....dar a meritat!!! Lui Robert i-a placut se minunat de fiecare exponat... zicea "hai s avedem ce mai urmeaza". Ana cred ca e primul copil care a fost la muzeu d ela buburuze, nu??S-a uitat si ea la tooot, ff atenta, a stat linistita in mei-tai!!
Daca va zic ceva o s aradeti! Stiti ce m-a fascinat pe mine cel mai mult??O "evolutie" a puiului de om, de la celula aia mica la un pui d eom cat un pumnisor....este incredibil cat de complet e la o dimensiune atat d emica!!! cat o nuca cred ca era si avea dej degetele...da, da, stiam dejja din ecografiile copiilor, dar s avezi acolo e cevaaaa....ma gandesc iar cu groaza la treaba aia cu avorturile, Doamneeee, fereste-ma, mai adaug o metoda contraceptiva la cele doua (preve+abstinenta)..dar nu stiu care....

Gata, pupicei si nopticici!!!

Roxx maine ai apel de urgenta, nu se poate atata chiul!!!

Mergi la inceput