Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

frecusuri, depresii, etc, catank.....nimik imp.......ce tare faza cu capra, daca e adevarata... e f bun laptikul..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank,

eu am dat oscilo Catalinei cand a vut mucisori. Este acelasi ca si pt adulti. mi-a spus dr-ita sa dau jumatate in laptele de seara si jumatate in laptele de dimineata, deci un tub pe zi, timp de 3 zile.

Parerea mea este ca ar fi bine sa mai astepti cu masa nr 3 pana se mai obisnuieste Ioana cu ce papa acum

Cat despre cereale, acum sunt f incantata de gama de la milupa care are cereale in combinatie cu diverse fructe.

...deci Ioana va papa branzica din lapte de capra ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

V-am pus poze cu biblioteca, a montat-o tati - sa-l vedeti pe Petru cum se uita din patut, s-a prins ca e ceva nou!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

AM NETTTTTTTTTTTTTTTT!!!

In sfarsit reusesc sa intru si eu si sa scriu ca omul nu sa stau chinuita...
David inca este mucios.Si eu i-amn pus cateva picaturi de Sinupret (ca si Deea) si se simte:chiar ii pot trage cat de cat!!!De tusit mai tuseste putin,dar cred ca tot de la muci.

Am in schimb o problema:David nu vrea supa...nu mananca deloc legume.La inceput ajunsese si la 100 ml si acum deloc!!Nu stiu ce sa ii mai fac.Am incercat ca in loc de masa de fructe de dimi sa ii bag legumele azi..a plans pana i-am dat fructe!!Deci nu a tinut faza ca daca ii este foame va manca..Fructele cu branzica le mananca cam 80 grame dar legume ioc!!!Ce ma sfatuiti sa fac caci sincer nu stiu cum sa o mai dau si ce sa ii mai pun..I-am facut si din dovlecel,cartof dulce...si nimic..Este bun piureul,dulce dar degeaba...

Oribila este diversificarea asta!!!
Si face kk la 3 zile..oare este normal??Desi ii dau fructe cu efect laxativ tot degeaba...



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Viss, cat de scumpi sunt amandoi, am ras de una singura la cateva comentarii.Te felicit pt garderoba, si pe tine si pe cuscra...cum de esti dc te incap haine in care nu intrai de mult???Nu inteleg...eu azi am mancat multicel....sunt departe de a putea purta jumatate din hainele pe care le am
Scrish, la multi ani lui Lucutza sa creasca mare si sanatos ca frumos este deja!
Miki, Roxy si voua
Catank, ce poze frumoase, ce plesneste de sanatate Ioana...asa imi da senzatia de sanatate si voie buna. Pai deh...livada, laptic bun de la mami, vine si capra acum. Oscillo ii poti da, e de un singur fel, difera doar dozele, dc deja are mucisori ceva 1/2 de tub de 3 ori pe zi...
Mada cu al meu sot nu prea am sanse sa pierd nopti prin cluburi ceva...dar sincer mi-as fi dorit tare tare sa merg la un film...asa mult ca am incercat sa-mi amintesc ce misto e cand se inchid luminile in sala si incepe filmulbravo voua si sanatate puilor, sa fie ceva usor.
Strumpfi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Si pentru ca tot vorbeati de momente de relaxare dupa care tanjiti,exact asta simt si eu:mi-e dor de serile in care colindam,jucam remi,mergeam la film,dormeam a doua zi pana la 12 ..acum si daca merg al nunta/botez ma trezesc la 8 odata cu David!!
Mi-e dor de zilele alea dar viata mea cu David este superba:el este ratiunea mea,zambetul lui imi alina suferinta...ochisorii lui dragi imi incarca bateriile si nu regret nimic...a ba da:regret ca din cauza mea este bolnavior,dar poate vom trece cu bine peste!!!!

Si chiar daca as evada juma de zi,inima mea tot la el ar fi si as veni imediat acasa sa ii simt mirosul si sa ii sarut obrajorii!!Nu stiu cum pot mamele sa isi abandoneze bebelusii,pt ca dupa ce ii ai traiesti prin ei..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fier dati de la Haussman??

Pisuc poate ma ajuti tu aici..Si eu vreau sa dau ...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Si tot din gama "diversificarea bate-o vina" va intreb de cereale:eu am cumparat dar inca nu i-am dat lui David.Mi se pare ca este destul de pufos..Avea 9000 grame la 6 luni...

Am luat Organix 4-6 luni caci intentionam sa ii dau inainte de 6 luni..Le pot pune si in fructe???

Daca nu le prepar exact asa cu apa si le dau???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Pisuc, e ff faina biblioteca, s-o stapaneasca sanatos Petru!
Lalely, ai incercat cu putina smantana sau unt sau iaurt/lamaie...mai umbla si la consistentz, incearca mai calda sau la temp camerei...Poate e ceva ce-i place si ai sa-ti dai seama Ma bucur ca ai net. EU am inceput sa-i dau supa la distantza mai mare de san..si sa stii ca papa aproape tot _ app 200 gr. Azi i-am dat cu miez de painica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, mai sunt si alte motive.....
oricum stai bland ca si eu pe cantar atarn...dar surprinzator intru in niste haine... nu le-am incercat pe toate....dar am eu niste borne....
lalely, bine ca ai revenit... sa sti ca andra mea nu prea vrea fructe... iar legumele asa si asa, dar nu disper... apropo, de 2 zile puiul meu papa cu noi la masa firmituri de paine cu branica telemea( e una aproape nesarata deloc)....
pisuc intru la poze

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput