Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna fetelor !

am intrat rapid sa va arunc o intrebare. i-am luat first defense lui andrei si dr mi-a zis sa ii dau 2,5 ml de 3 ori pe zi. pe sticla scrie ca 1 lingurita = 5ml . deci eu trebuie sa ii dau juma' de lingurita, adik 2,5 ml. am luat seringa de la nurofen , am bagat in ea 2,5 ml si l-am pus intr-o lingurita s avad daca e jumatate...si e plina lingurita. la ei o lingurita, o fi o lingura ? nu pe bune...intelegeti ce vreau sa zic..nu vreau sa ii dau mai mult decat trebuie.

ma duc sa mai citesc din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

A, LA MULTI ANI sot de Monika si...multa intelepciune sa accepti ca nu-ti poti schimba jumatatea!
La multe lunite Razvan, Maia si Tudor!!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Bine,m-ati convins
Tunde,arunca si la mine cu niste creme de tinerete de-astea,ca prea se lauda fetele. ia,ce oferte ai ?

ps..vb serios,da si mie pm cu ce ai




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ziki, AI PM.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mai, m-am ambalat cu suma pentru cadou si cine stie ce se mai intelege... Dar eu sper ca ati prins ideea monologului meu: orice cadou va fi binevenit si va reprezenta o bucurie pentru cel care-l primeste, indiferent ca a costat 10 lei sau 100. Pentru ca e DIN SUFLET!! Si asta e tot ce conteaza.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am dormit 3 ore ci Darius si ma simt mai rau ca inainte.zici ca a dat trenul peste mine. zici ca a facut cineva o gluma proasta si a dat ceasul inainte...

nici de mancare nu i-am facut, bag un hipp


da ,andutza si eu zic la fel, o suma orientativa pt toata lumea dar cine vrea sa-mi dea un iaht n-are decat
ar fi prea urat ca acest gest sa se transforme in ceva generator de nervi si stres

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

buna fetelor !

am intrat rapid sa va arunc o intrebare. i-am luat first defense lui andrei si dr mi-a zis sa ii dau 2,5 ml de 3 ori pe zi. pe sticla scrie ca 1 lingurita = 5ml . deci eu trebuie sa ii dau juma' de lingurita, adik 2,5 ml. am luat seringa de la nurofen , am bagat in ea 2,5 ml si l-am pus intr-o lingurita s avad daca e jumatate...si e plina lingurita. la ei o lingurita, o fi o lingura ? nu pe bune...intelegeti ce vreau sa zic..nu vreau sa ii dau mai mult decat trebuie.

ma duc sa mai citesc din urma

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


sa stii ca si mie doi pediatrii mi-au recomandat doza mai mare decat scrie pe cutie la nurofen, pt ca ei sunt mai maricei acum, au mai multe kile...reverifica cu doctorul dc poti cantitatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

andutza - notat. multumesc

oameni buni. io eram aici ambalata de ideea ca o sa primesc un cadou surpriza si ca nu o sa aflu de la cine decat la posta...
ati gasit greseala, nu?

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

andutza - notat. multumesc

oameni buni. io eram aici ambalata de ideea ca o sa primesc un cadou surpriza si ca nu o sa aflu de la cine decat la posta...
ati gasit greseala, nu?

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor



Okeeeei!!!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Recunosc ca aseara mi-a trecut asa, razant, prin minte, chestia, dar am uitat in secunda urmatoare...Cred ca ma gandeam ca sigur ai gasit tu ceva metoda desteapta si , daca intreb, ma fac d eras

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput