Strugurasi de Sept-Oct2011-Haideti fetele!!!!(123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

ziua buna fetelor


Azi va servesc cu
ca doar o data fac sio io 29 de ani.

Eheeee, ce repede trece timpul....





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ce de fete vorbarete! mi-a luat o ora sa recuperez de ieri.

Eu nu am incercat muzica clasica, insa am descoperit duck tv. Adora sunetele!!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

may, a me afetita in 3 sapatamani a luat doar 250 g dar a crescut mult in inaltime 3,5 cm in aceste 3 saptamani.pr 25 facem 2 luni si atunci o cantaresc si eu.

In prima luna a luat 1,100 Kg.



Fetelor azi merg la proba.Imi fac rochia pentru botez in toata Craiova nu am gasit si eu niciuna pe placul meu.Ba da am gasit una, marimea 40 si din cauza nu ma cuprinde si 42 nu aveau

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

neata si de la noi


fetelor voi vaccinati bb la 2 luni?

eu am primit programul de vaccinare pe 2011 si vad ca la 2 luni se pune HepB1, poliomelita, infectia Hib, pneumococ, difteria si tetanosul si rotavirusul ...atit de multe si la voi tot asa?

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"


aici rotavirus nu e in planul de vaccinare "recomandat"( i se mai spune si obligatoriu, dar de fapt e recomandare) . Restul se fac toate in masa. De ce??? habar n-am...
asta e planul pt Romania( nu se mai da oral cel antipolio, e injectabil acum):
www.desprecopii.com/info-id-2699.htm" target="_blank">http://www.desprecopii.com/info-id-2699.htm

si, evident, un articol despre vaccinuri
www.mamepentrumame.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=95:vaccinarea-necesitate-sau-abuz-interviu-cu-dr-pavel-chirila&catid=55:interviuri&Itemid=61" target="_blank">http://www.mamepentrumame.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=95:vaccinarea-necesitate-sau-abuz-interviu-cu-dr-pavel-chirila&catid=55:interviuri&Itemid=61


Edit: schimbare de semnatura
Arv trebui sa fiu mai coerenta, dar nu stiu sa fc asta!!!


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 39+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La Multi Ani , Rach !!!

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

LA MULTI ANI RACH!!! Sa fii fericita si iubita alaturi de familia ta! Sa te bucuri din plin de Anastasia!

Vad ca si bebeii vostri plang seara, a mea la fel face si am concluzionat ca de oboseala! Parca nu isi gaseste locul, parca ar mai vrea laptic, dar daca ii dau doar tocaie si se enerveaza. Am gasit pana la urma metoda care o linisteste: ma intind cam la 45 de gr si o pun pe burta mea, broscuta. Si imediat o simt cum se relaxeaza, mai caraie putin, dar pana la urma adoarme.

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Multumesc fetelor

Noi aseara la 8,30 am terminat de papat, apoi la 21 ne-am culcat si ne-am trezit la 1 de am papat, apoi la 5, 30 si apoi la 9,30 si acum iar doarme.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Rach


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 39+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ionela n-ai nascut?

Lena ce fel de alaptat la cerere e ala intre 2si 3 ore de la ultima masa?
Flori in camera la bebe intr-adevar nu se pun, polenul poate provoca alergii.
Ochisorul se curata dinspre coada spre nas ca sa nu se imprastie secretia in tot ochiul, ca secretia se formeaza in canalul lacrimar, deci langa nas.
Lamaie nu dau la copil, nu pot sa cred ca mai sunt si medici care se iau dupa sfaturi babesti.

Eu caciula in cap la bebe nu pun, ma cert cu maica-mea aproape zilnic pe tema asta, acum a venit si bunica-mea, is culmea femeile astea. Daca eu nu stau cu caciula de ce sa pun la copil? Cocolositul asta duce la sensibilizarea copilului. Pe mine ma enerveaza ca maica-mea da sfaturi cu forta Daca nu pun in aplicare, sa ma fereasca Domnul, mi-a si zic ca o sa suport io consecintele dupa ce-mi raceste copilul. Partea buna e ca si la Filip am facut la fel si e un copil care n-a racit decat de 2 ori serios pana acum si inca de 2 a avut muci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Ionela n-ai nascut?


bujo mami de Filip si Caterina

Nu, n-am nascut.
Merg la control azi la 15. Eu cred ca Tudor e scorpiuta ca fra-so

Frumos explicat cu alaptarea la cerere si caciula, mai ales.
Cat despre mame din astea... eu am soacra asa... Intre timp sot ii spune sa ma lase in pace ca stiu mai bine ca ea ce si cum... ( norocul meu ca o vad rar si scurt)


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 39+ cu Tudor

Mergi la inceput