Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, m-am mai linistit cu cristi a vb si sotul cu educatoarea la tel si am aflat ca incaiererea de azi a fost d ela o masinuta pe care baietelul o adusese de acasa, noi nu l-am lasat cu masinutele de acasa tocamai ca sa evitam astfel de conflicte, dar vad ca nu toti parintii gandesc ca noi. Sunt sigura ca nu e el mereu cel care incepe, mai mult ca sigur il si provoaca cineva, plus ca nu vorbeste si cred ca este frustrat ca nu poate xprima in cuvinte ce il deranjeaza..

alied, vream poaze cu micuta fudula cu cercei si bineinteles cu margele

roxy, sa-ti fie de bine cumparaturile

somleac, mie parca dr-ita mi-a spus cand ajung la 50 gr fructe sa bag si masa de pranz

ally, alexina, am o oarecare liniste ca nu sta doar sa incaseze, dar tot nu-mi place sa aud ca loveste copii. Daca il las asa, mai tarziu poate sa si inceapa el incaierarile. tb sa lucrez cu el la aspectul asta, si eu si sotul.

strumph, tb sa gaseti tu ceva sa-i placa piscoatei, poate ceva fructe locale, ca doar ea e british Multumim pt cap nou!

happi
, si eu am gutui de la mama, dar ma gandeam sa fac compot. Cum sunt mai gustoase, compot sau coapte?

lalely, te cred ca e greu singurica cu copilul, si eu am avut momente din astea si atunci ma gandeam la mamele care cresc singure, singurele copiii si incepeam sa ma bucur pt ce am si sa multumesc Domnului

miki, tare faza cu praji nu, bere nu..oare la cine a auzit-o
cat despre Cristi priumeste recompensa o stampila pe manuta cand e cuminte la activitati: poezii, dansuri, etc Si azi a primit stampiluta chiar daca a fost si bataus..
Sanatate multe

delia,
si al meu e cu pestele , dar la cum e vremea cred ca renunta pe anul asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MIKI, uite dadeam la fata papica , Maria citeste in pat si ta-su a adormit... si eu am constatat ca ua venit rusii, uartii sau cum vrei sa le spui... si ma doare cezariana( maine se schimba vremea ... azi au fost 19 grade cu soare maine sunt 8 si ploua)i-am pus un paracetamol Andrei ca greu ii bag bibe in guritza, cred ca are niste dinti in stand-by...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, deci inca unul... la lista... ar fi o idee sa facem un peste la anul.... cu totii..., sa stii ca-i fac poze cu cercei si ii pun si margele, are de chihlimbar ca aici se pun la colici la bebei cica trec mai usor

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, strumf zilele astea dau culoarea. azi faceau la gard

strumf, iasmi e bine. e tare rezistenta de felul ei , vad ca si lucas e la fel.

lalely, stiu prea bine despre ce vb cu timpul liber. imi pot permite sa iti dau un singur sfat: ORGANIZAREA este cuvantul cheie!!!! daca te organizezi vei avea timp si pt tine si vei fi si odihnita! si sotul meu vine tarziu acasa, de obicei dupa 19....uneori cand e de servici poate fi chemat si in timpul noptii sau in wk daca eu nu mi le-as programa toate in asa fel incat sa am si timp si pt mine (sa dorm, sa stau pe net....etc) si pt iasmi (sa o iau de la gradi, sa o scot cu bicicleta: cu tot cu lucas in carucior!..etc)..sa fac si mancare ca deh sotul poate manca el pe la job sau ce este prin frigi dar pt fata trebuie papa proaspata...cuurat..etc etc
multa sanatate lui davidutu!!! noi pana acum am folosit doar ser+aspirat+ vibrocil 1 pic de fiecare data si o singura data humex expectorant.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, sunt pe trecute mucii!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, stii ca povesteam eu ca suntem 6 prietene cu copii de aceasi varsta (ca iasmi) si ca ei au crescut impreuna. ei vreau sa iti spun ca pe la varsta de 2-3 ani unul din ei lovea, altul avea treaba cu muscatul... poate fi o perioada a varstei.... edit: mada iti recomand cartile puse de simo pe emailul comun: in special "tptul se intampla inainte de 6 ani"...este formidabila pt a te face sa intelegi mai bine comportamentul copiilor pe varste.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

HELP!
CRED CA AM FACUT O PROSTIE... I-AM DAT GAURI IN URECHI SI NU TRECUSE O LUNA DE LA VACCIN

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Miki dar rau v-ati mai aranjat. Sa va treaca. Vladut e mortal, am ras de una singura in pat.

Catank eu zic sa nu faci pauza. Continua ca pana la urma va manca.

Citat:
- apropo de poze-nu va mai stresati ca au fost sterse.si?si ce? noi le-am vazut pe cele vechi, vin altele noi.iar cele vechi oricum fiecare le are in calc. personal,deci asta e important,dc mai vrea sa le ataseze le mai pune o data, dc nu, pune altele de actualitate..eu vreau sa le pun pe un dvd,pe cele de la nastere incoace-mi-e teama ca dc se buleste ceva-intr-o zi-serverul de ex, sa nu pierd tot-7 luni intregi,aia e tragedie zic eu..in rest, ca le sterge cineva din greseala sau voit, sa faca ce vrea..e site public.dar dc dispar din calc.meu-si nu mai raman cu nici o amintire vizuala cu ei ,e foceu zic ca noi ,unii oameni,avem un talent de a ne complica viata in plus.ea-viata-e si asa complicata uneori.sa nu va suparati pe mine-ca v-am zis astea, bine?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Bravo Viss imi place tare mult cum gandesti. De aia ti-a si dat dumnezeu doi de-o data ca esti asa de pozitiva.

BB yasmi incearca la un pediatru daca n-ai incredere in medicul de familie pentru Yasmi. Multa sanatate Si multe lunite fericite lui Luca. E mortal cu somnurile lui.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, si ce daca nu trecuse o luna????

somleac....daaa...doarmee mai ceva ca atunci cand era bb mic... aveam un pediatru ff bun in spital (nu avea cab privat) dar a plecat sa profeseze in frante....am ramas "descoperita" si imi pusesem toata baza ca voi merge tot la el si cu juniorul


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

PAI CICA NU TB , DIN CAUZA VACC ANTI POLIO

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput