FIV in Ungaria 140

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

imediat, Mihaela



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Multumesc!
Am trimis iar pm.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

http://www.advancedfertility.com/eggquantityquality.htm

am pus link catre articolul de care vorbeam mai devreme

e prezentata relatia dintre rezerva ovariana si ovocitele de calitate


MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

cybele, anaasta, Dzeu nu v-a adus pana aici ca sa va lase tocmai acum. fiti barbate, cat de mic e amh, s-o mai gasi un ovocit sa se ferilizeze. aveti incredere!
imi vine sa-l strang de gat pe amh asta, cata bataie de cap ne da. frate, zici ca suntem baba cu kilotzi de tabla, la a cincea menopauza, asa amh-uri avem.

hai curaj, eu am reusit si trebuie sa reusiti si voi.

sami, terminasi conservaraia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nop....maine fac o salata de iarna dementiala...cu gogosar,kapia,morcov,telina,varza rosie si conopida.

tu ce ai facut la examen???


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
maine fac o salata de iarna dementiala...cu gogosar,kapia,morcov,telina,varza rosie si conopida.

3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Multumesc de incurajari, fetelor, si pentru site, cybele!

Am gasit si eu un site daca va intereseaza http://www.fertileheart.com/index.php

Eu mi-am comandat si cartea ei sa vad despre ce e vorba ("Inconceivable: A Woman's Triumph Over Despair and Statistics"
Julia Indichova), de pe amazon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta

Noi nu am facut analiza pentru ca am fost convinsa ca amandoi doctorii au avut dreptate, nu stiu cum sa-ti explic, dar simt ca au avut dreptate. Si mai stiu ce a simtit organismul meu si cum s-a manifestat. Amandoi mi-au explicat si mi-au aratat pe eco si s-au pronuntat ca eroare genetica. Analiza nu m-ar fi ajutat in gasirea de solutii, de aceea am hotarat sa nu o facem. Ma concentrez pe analizele care imi pot oferi solutii. Sper sa fi luat decizia cea buna. I-am scris si eu mail lui PK sa vad daca isi mentine parerea cu inseminarile la noi si abia ulterior FIV. In perioada aceasta ma gandeam sa merg la un homeopat sa imi dea un tratament de recuperare a organismului. Atat ma duce mintea acum.

anaasta,i-mi pare rau pentru ce s-a intamplat. Si eu am doua sarcini oprite in evolutie tot sub presupunerea medicilor ca au avut cauza genetica(cromozomiala) si pot sa spun ca i-mi pare nespus de rau ca nu am stiut sa cer analiza genetica pe embrion; poate azi nu mai stateam sa-mi pun intrebari de ce?...care sa fi fost cauza?..mai ales ca dupa ce am aflat de trombofilie toti au pus vina pe asta dar si eu la fel ca tine simt ca nu trombofilia a fost de vina...dar nu pot demonstra asta.
Si mie mi-au spus ca dupa cum se vede pe ecograf ceva nu este bine pot sa explic chiar ca in cazul meu se vedea embrionul si langa el se dezvolta un fel de "placenta falsa" asa numeau ei...in concluzie ambele au fost un esec, aveau intre 7 si 9 saptamani.
I-ti doresc sa reusesti sa treci peste asta .
cybele,ai primit rezultatul?...cum au iesit analizele genetice?

--------------------------------------------------------------
V Leiden pozitiv, MTHFR 1298 heterozigot, PAI-1-4G/5G heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

adi, hai ca esti mortala cu amh-ul de babe menopauzate. sa vezi ce copii frumosi facem si noi indata! eu m-am stresat nitel cu el, dar deja m-am consolat ca nu e totul doar in cifrele alea, si ca puterea lui Dumnezeu e mare

ank30, da , mi-a iesit cariotipul de ceva vreme. Cariotip normal, la fel si sotul, el deja il avea facut, de fapt parca iti zisesem cand am mai vorbit. Asadar am avut un ghinion teribil.Nu-mi ramane decat sa sper ca va fi bine pana la capat, premisele dunt bune.


MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cybele

ank30, da , mi-a iesit cariotipul de ceva vreme. Cariotip normal, la fel si sotul, el deja il avea facut, de fapt parca iti zisesem cand am mai vorbit. Asadar am avut un ghinion teribil.Nu-mi ramane decat sa sper ca va fi bine pana la capat, premisele dunt bune.



cybele, ma bucur ca nu ai motiv sa te ingrijorezi dimpotriva ai toate motivele sa speri ca data viitoare o sa fie acolo o pereche sau doua( de ce nu?) de ochisori.
Trebuie tinut cont si de faptul ca in cadrul FIV pot aparea anomalii(fara ca ele sa existe la parinti).
Bafta multa !

--------------------------------------------------------------
V Leiden pozitiv, MTHFR 1298 heterozigot, PAI-1-4G/5G heterozigot

Mergi la inceput