Brumarei nov.dec'11 (79) Hai uratica, ooka!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

pt bebe, vreo 2 scutece de finet sa nu o pui direct pe pat. ceva pt spalat (sapun/sampon)

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (33 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Ce'ai facut Cristi cu alcoolul? fie el si cu pulverizator

merci de sfat, am paie de la sofia, servetele am pus doar umede, iau si ce'ai mai spus tu.

mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

La nefericitii astia nu ti'l dau pe bebe decit in camera de alaptat, dar o sa iau un finet doua. Ca nu stii la ce'ti folosesc.

mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

Ooka, produse pentru igiena :gel de dus,sampon, pasta cu periuta de dinti, servetele nazale si umede...
recipient cu pulverizator cu alcool si eu voi avea in spital pentru dezinfectat mainile si implicit patul, cand nu vor fi asistentele in salon...
daca imi mai amintesc ceva iti scriu..

31+ Razvan-Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

ooka, eu l-am folosit la toaleta...nu am gasit colac de unica folosinta :(

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (33 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

ooka, incarcatorul la telefon sa nu-l uiti... absorbante de noapte ar fi fost bune sa ai la tine pentru siguranta hainelor tale...
burtiera nu ti-ai luat? parca nu era in listuta...


31+ Razvan-Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

eu azi i-am luat bursucii crema cu galbenele melkfett de care zicea Luny, a fost 8,5 ron, 2 biberoane de proba, unul nuk de sticla si unul de plastic, am mai primit de la socrela samponel/gel de dus nivea si o paturica roz cu girafe
noua ne-a luat nasa ei hainutele de scos din spital, mi-a zis ca le spala ea si i le da lui sotulica atunci cand vine sa ne ia acasa, mai tb sa-i luam noi scoicuta(imi place cea verde fistic de la primii pasi, ne-am jucat cu ea in Cora si imi place ca e din aceea care se leagana deci o sa o folosim si in casa pe post de balansoar); tot nasa i-a luat 4m de finet alb cu ursuleti din care o sa-i fac lenjerie de patut ca e din cel cu puf mic mic si ce ramane scutecele

31+ asteptam bursucica mica Isabella Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoniQQ spune:

Ca tot a fost vorba de biberoane - se pot steriliza in aparatul de gatit cu abur? :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Cristi, sper ca nu te'ai suparat, credeam sincer ca l'ai folosit la operatie ceva, unii dr. mai recomanda tincturi. Am spirt, o sa iau niste spirt, pulverizator n'am.

Burtiera nu'mi iau, daca mi'o spune dr. oricum trebuie sa o cumpar. Cana si tacamuri, notat.

Sunteti foarte dragute

mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

nu m-am suparat .


Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (33 saptamani)

Mergi la inceput