Brumarei nov.dec'11 (79) Hai uratica, ooka!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicoleLi

hello fetele,
vecinuta ooka, nastere usoara!
daniela, eu am fost la ultima eco la 30sapt+1zi si bebelina mea avea 1550 grame+/-200 gr asa mi-a scris pe eco, ne-a zis ca dupa masuratori e de 30s+6zile, la cea morfo de la 22s era mai mica decat trebuia cu cateva zile

30+


eu am fost cand avea 29 de saptamani si 2 zile si avea 1490g, dar n-a spus nimic de +/- x grame , iar dupa masuratori avea 30 de saptamani si 4 zile, la morfologia de la 24 de saptamani mi-a spus si atunci ca e mai mare cu o saptamana dupa masuratori...
cred ca e in grafice...
dupa unele site-ri ar fi mai mare cu vreo 400 grame...


31+ Razvan-Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

daniela, mie mustela nu mi-a placut in mod deosebit... as prefera Avene din ce ai scris tu acolo... e dermato, e cu apa termala, ptr mine inseamna mai mult decat ce poate Mustela..
adriana, ai grija cu contractiile alea, sa nu fie exact 'ALEA'

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_M spune:


ooka , nastere usoara!!!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

daniela, mie mustela nu mi-a placut in mod deosebit... as prefera Avene din ce ai scris tu acolo... e dermato, e cu apa termala, ptr mine inseamna mai mult decat ce poate Mustela..
adriana, ai grija cu contractiile alea, sa nu fie exact 'ALEA'

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!


cred ca la avene pediatril voi ramane pana la urma din aceleasi motive pentru care le-ai spus si tu... de mustela nu am nici un feedback, doar recomandare farmaceutica...

31+ Razvan-Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Lia, Cristi ce dragute sunteti cu fetitele balanta, sa dea Doamne Doamne sa fie sanatoasa, cuminte si papacioasa!

Multumesc pentru sustinere fetelor, cam am emotii..

Intreba cineva, o sa am 38 saptamani si 4 zile. Dar cred ca daca ar fi dupa Zoe, ar mai sta, ca nu da semne sa iasa.

Bun venit mamicii cu doi baieti si acum cu al treilea in burtica!

Am facut si eu bagajul, partial. Nu prea stiu ce sa pun pentru bebe, m'am tot uitat pe forumuri, dar ma gindesc ca daca o mai trebui ceva ia sotul. Oare poti bea ceai de lactatie la terapie intensiva? Sau sa iau doar apa?

Pentru bebe am pus: scutece (3 x 6 buc), baneocin pudra, bepanthen unguent. Separat, am pus hainute, de mai multe dimensiuni ca nu stiu cit are (sper macar 3kg).

Pentru mine:
pachet mic:
apa, o camasa, halatul (), papucii, trusa de epidurala, supozitoare glicerina.
pachet mare:
tampoane facute (vreo 20buc), o cutie de zilnice dar mai mari, tampoane de sani, bustiere (vreo 4 ca ma irit de la orice nu e bumbac si nu prea am gasit comode decit de plastic), 3 camasi rochie, o pijama cu pantaloni si bluza, halat, sosete, papuci, 2 prosoape mici, 1 sapun, perie, de prins parul, deo, o crema, crema de sani (doar mostra de la medela), compresele bioclin parca se numesc, am lasat instructiuni de sterilizat pompa. O cana, tacamuri, set de pungi rola pentru ce oi avea nevoie.

daca mai aveti vreo idee ce o mai trebui, nu ezitati sa scrieti.

Mi'e urit si de Sofica sa nu plinga daca nu ma gaseste prin casa, le'am spus sa o aduca totusi intr'o zi, eu tot sper sa fie bine, sa ies vineri.

mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoniQQ spune:

Bafta Ooka, nastere usoara, Zoe sanatoasa si refacere rapida. Asteptam vesti! La ce spital nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Moniqq, merci, la Elias cu Dr. Tutunaru.

mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Nastere usoara Ooka si refacere rapida! Bebe sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoniQQ spune:

Si mie mi se pare bebele meu putin mic - la 33s4z avea 2070g.

E putin sub medie, desi are parinti maricei (eu 1.75 si uhm... 100, sotul 1.80).

Totusi nu-mi fac prea mari griji - si eu am fost un bebe usurel, 3.2kg la 41 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

ooka, ia paie pt baut apa e mai comod.
servetele normale/hartie igienica.
eu am avut si o sticla cu alcool - avea pulverizator

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (33 saptamani)

Mergi la inceput