Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Anaemi si eu fac la fel ca tine....ma omoara gandul la manduca...ma tot gandesc si ma razgandesc!pe mine ma macina gandul ca noi avem un carucior cam greu si cam mare si spusesem ca in primavara am sa imi iau un carucior sport...dar acum nu stiu ce sa fac daca sa investesc in manduca sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Roberta condoleante!ce nedreapta e viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Sincere condoleante Roberta Dumnezeu sa ii dea putere sotului sa il poata creste pe micut !


De la friptura de porc a facut Gabriel colici? Imi pare rau . Eu am mancat de multe ori carnita de porc la gratar si n-au fost probleme, ma tot gandesc ce-ar putea determina colicii in cazului porcului, grasimea ?





mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, categoric merita Manduca, gandeste-te numai ca se poate folosi pana la 20 kg, hai ca nu o sa pui copil de 20 kg neaparat, fii-mea face 4 ani si n-are 20 kg si sigur nu vrea sa mearga in Manduca. Parerea mea este ca merita dar nu-i nicio graba, Filip sta mai bine in wrapul elastic, care pana acum mi s-a parut cel mai potrivit pentru bebe mic. Manduca asta pe care am testat-o eu are o imbunatatire pentru bebelusi, totus Filip era prea mare pentru imbunatatire, ar fi mers la varsta lui, nu si la kilogramele de grasun. Probabil de pe la 3.5-4 luni o sa ne luam si noi o Manduca. Eu as lua mai ales pentru sotul meu care nu ar accepta sub nicio forma sa se infasoare in wrap sau sling
Eu l-am purtat si cu bretelele asa, fara centura dintre omoplati, dar nu stiu daca asta merge la un copil mai mare. In rest, e super, se pune f usor, reglajele le faci prima data, are extensia aia pe spate pentru somn, plus o gluguta care se poate intinde si aia.
S-ar putea sa mai fie inca reduceri pe anumite siteuri.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Roberta, condoleante! Imi pare tare rau si mie se rupe sufletul cand ma gandesc la bietul pui ramas fara mama!

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si Filip are momente cand se zbate la san, trage si intr-o parte si in alta de sfarc, de parca ar fi de cauciuc si mai il si strange intre gingii. Din ce am observat eu, in momentele alea are un disconfort: fie are partzuri de tras, fie are nasucul infundat si nu poate respira (nu stiu cand i-o trece raceala, ca fornaie de o saptamana), fie ii este prea somn

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Roberta...ingrozitor! Condoleante!



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Roberta ..condoleante

Eu sunt racita bocnadoamne sper ca buburuzu meu sa nu se molipseasca

Voi ce ati mai luat pt raceala ..oscilo am luat si nik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Ana, categoric merita Manduca, gandeste-te numai ca se poate folosi pana la 20 kg, hai ca nu o sa pui copil de 20 kg neaparat, fii-mea face 4 ani si n-are 20 kg si sigur nu vrea sa mearga in Manduca. Parerea mea este ca merita dar nu-i nicio graba, Filip sta mai bine in wrapul elastic, care pana acum mi s-a parut cel mai potrivit pentru bebe mic. Manduca asta pe care am testat-o eu are o imbunatatire pentru bebelusi, totus Filip era prea mare pentru imbunatatire, ar fi mers la varsta lui, nu si la kilogramele de grasun. Probabil de pe la 3.5-4 luni o sa ne luam si noi o Manduca. Eu as lua mai ales pentru sotul meu care nu ar accepta sub nicio forma sa se infasoare in wrap sau sling
Eu l-am purtat si cu bretelele asa, fara centura dintre omoplati, dar nu stiu daca asta merge la un copil mai mare. In rest, e super, se pune f usor, reglajele le faci prima data, are extensia aia pe spate pentru somn, plus o gluguta care se poate intinde si aia.
S-ar putea sa mai fie inca reduceri pe anumite siteuri.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Si Petru sta bine in wrap, dar ... mi s-a pus pata pe manduca si nu-mi mai place nimic altceva

Si mai ales ca se pune usor....si mai ales ca am vazut-o la reducere...si mai ales ca o si visez ....deci cred ca o sa o iau

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

La multe lunite

LUCA de Gheveronica
ALEXANDRU-GABRIEL de MihaelaV
VALERIA de Marryan


Mergi la inceput