Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Noapte buna doamnelor !!!

Krissy, cum pot da eu de tine? Tot incerc sa te sun si frate nu reusesc deloc...imi zice ca persoana pe care o sun n-are voicemailul activat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

da-i un mesaj pe fb...cred ca e mai sigur...umbla prin america :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

da-i un mesaj pe fb...cred ca e mai sigur...umbla prin america :)



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)



Mersi de pont :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza! Dau eu cafeluta, ceai, laptic si ce mai vreti voi azi! Eliza se trezeste la 8 mai nou! Era asa frumos cand se trezea la 9 jumate 10... Asta e, avem mai mult timp sa ne iubim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....ahhh ce as bea o cafea...dar unde ati disparut fetelor????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Neatza! Oana multumimde cafea , tare buna! Asa imi face si Gabriel , inainte se trezea la 9 jumate 10 , acum de 7 jumate imi da desteptarea si apoi trage iar un pui de somn deja la 11 jumate ca deh , e obosit baiatu. acum sunt cu el in curte ca e mai caldut azi si soare si deja aveam cateva decand nu mai iesisem ca era frig si vant urat.. si atre mi-e frica sa nu raceasca macar cat timp are de luat tratamentul asta.
In alta ordine de idei , marti am fost la inmormantare ..... foarte foarte dureros.... ma gandeam dupa ca sunt nemultumita ca sunt singura mai mereu cu Gabyta si mi-e greu si mi-e dor sa mai ies si eu si multe alte mici nemultumiri de ale mele , insa mi-am dat seama ca trebuie sa ii multumesc lui Dumnezeu ca am o familie fericita si sa ma rog pt sanatate ca asta e cel mai important...
In fine scuzatimi iesirile melancolice , dar inca nu mi-a trecut socul de tot.
Gabriel e bine , am vazut ca spuneati de somnul lor , asa face si el , mai mult de 2 ore nu rezista treaz si daca sta dupaia avem scandal de oboseala.
Oana noua ne-a spus pediatra ca o sa incepem de la 4 luni sa ii dau suc de fructe si eu ma gandeam ca e cam repede , ca il alaptez exclusiv, dar de acum ?? Ma bate la cap si cu ceaiurile ca trebuie sa ii dau macar 100 ml de ceai pe zi , dar daca el nu vrea si prefera laptele care e problema??? ca cica atunci cand sughita ii e sete ...
fetele sa purtati sanatosi Manducile , mi-ar surade si mie dar am un marsupiu destul de bun in care sta bine , asa ca ... economie.
Felicia sa va traiasca micuta crestina , am vazut poze , a fost superba. Miha asa de tare mi-a placut poza cu bunica.
de adormit , Gabitza mai mult in brate adoarme si apoi il mult in patut in care sta DOAR noaptea , in zilele bune adoarme si singurel , dar asta se intampla mai rar.
De cateva zile am revenit si noi la masa de la 2 la care renuntase dar pt scurt timp . Insa eu ma bucur ca papa si asa eu trebuie sa ma mulg la ora aia indiferent ca el se trezeste sau nu...
ehh , daca nu am mai scris de mult .. mai aveam cate ceva de scris dar s-a pierdut ideea pe traseu.....
Va pup , sa avem un weekend linistit

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele!

Noi ne revenim dupa ce am fost cat pe ce sa facem bronsiolita.

Am fost joi seara la pediatru iar secretiile erau f coborate, asa ca ne-a trimis de urgenta la spital la Gr. Alexandrescu, pt aspirare profunda.

Eu aveam deja 2 zile de cand il aspiram si de 4-5 ori pe zi, dar se pare ca nu a fost suficient. Asa ca la spital l-a aspirat profund cu un furtunel subtire bagat pe nas pana in gat si pe gat in jos si uite asa am scapat. O zi daca mai stateam, nu era de bine.

Ieri a mai fost destul de mucios, dar am insistat cu aspiratul, avem si niste picaturi pt nas + aerosoli de 3 x/zi...asa ca azi noapte a putut respira si el mai bine, deci a si dormit mai bine.

Acum tot mai este fornait, dar sper sa scapam cat mai repede.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Laura mi-a plaxut tare mult filmuletul cu bebe cand rade.

Petru rade cu zgomot, dar rar si nu asa...in rest e tot un ranjet.

Eu sunt singura cu toti 3, doar sambata si duminica dimineata cand ne ducem la biserica. In rest F si A, merg la gradi, iar dupa-amiaza suntem toti acasa.

Anastasia, este terorista de-a dreptul....de fapt ea s-a nascut terorista .

Pune la punct pe toata lumea, mai putin pe tac-su (dar si el mai scapa uneori )...iar eu simt ca-mi plezneste capul de nervi, dar eu vorbesc eu aud ca zice ca mine si face ca ea ... nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie in adolescenta

Totusi sper sa-i vina mintea la cap.

Trezirea o avem si noi la 7-7.30, iar stingerea, noi astia mari, dupa 12.Plus treziri noaptea , ziua eu nu apuc sa ma odihnesc asa ca de cele mai multe ori ma culc seara cu dureri mari de cap.....dar o sa treaca ...la un moment dat

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ana multa sanatate lui Petru

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Multumim de cafea Oana!La noi abia acum e dimineata!

La noi Luca se culca mai nou pe la 10-10.30 s,se trejeste odata /noapte si apoi dimineata la 6 .Mai adoarme pe la 8.30 cand mie mi-a zburat deja somnul si va citesc pe voi sau mai fac ceva prn casa.
Va dorim un weekend minunat cu vreme buna de plimbat bebelusii!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput