Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatzaa....alymih bb al meu nu adoarme decat in brate,apoi il pun jos...noaptea dorme la el in patut apoi mai spre dimi mai aterizeaza langa mine, ziua doarme ba la el ba in patul mare,depinde...si baiatul cel dormea mare tot in brate adormea,asta pana la 8 luni,cand l-am pus in patul mare stateam langa el si adormea...

OFFfff andra ca mare dreptate mai ai cu eruptiile dentare,razvi al meu se trezea de o mie de ori si de papat noaptea la 2 a papat pana la 2 ani...

astept manduca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Felicia sa va traiasca mica crestina!!!

Mamutz dar unde ai disparut???

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Buna dimineata,

Scuzati ca dau buzna.... Am nascut in urma cu 2 ani la o maternitate din sectorul 1,si am obtinut certifictele de nastere ale copiilor de la (cred) oficiul stare civila,sector 1,pe langa Casin.
Pentru ca sotul le-a plastifiat gandindu-se ca s-ar pastra mult mai bine,ma vad nevoita sa le inlocuiesc.
Daca a nascut cineva de aici in sectorul 1,imi poate spune de unde a obtinut certificatul de nastere : din zona Casin sau de pe Banu Manta(nimic nu e actualizat pe net,la telefoane nu raspunde nimeni, gasesc informatii contradictorii referitoare la adresa institutiei)
Multumesc mult



mami de gemenasi



vara asta :)



In zona Casin, putin mai sus de manastire e Leaganul de copii de unde se iau si certificatele de nastere. La noi a durat 2 saptamani. Sa va duceti dis de dimineata ca sunt cozi mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Alex doarme la vreo ora dupa baita pe la 22 si se mai trezeste la 5-6 dimineata, apoi suge cu ochii inchisi vreo 10 minute si se culca pana la 8-8,30, apoi mananca,ne jucam, gangurim si dansez cu el in brate pana pe la 12 cand il scot in curte si doarme in landou pana pe la 13.3o-14.00 cand il bag in casa pt schimbat si alaptat, ne jucam pana pe la 15 si apoi iar doarme afara pana la 17-17.30. Acesta e programul cat suntem la bunici si e inca cald afara. E un baietel tare cuminte. Sa nu-l deochi

Ce parere aveti despre balansoarul-scaunul de masa acesta: http://www.bebebl iss.ro/kinderkraft-scaun-de-masa-si-balansoar-electronic-moon .html
Ma tenteaza sa-l iau pt cand vom reveni acasa si va fi prea frig ca sa il scot afara. Ar fi ideal sa stea in leagan peste vreo 2 luni ca sa imi odihnesc oasele macar o ora pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea


OFFfff andra ca mare dreptate mai ai cu eruptiile dentare,razvi al meu se trezea de o mie de ori si de papat noaptea la 2 a papat pana la 2 ani...

astept manduca...

Mami de Razvan si Rares


si inca...la noi cel mai greu a fost intre un an si un an jumate, media trezirilor era de 5-6 pe noapte, adica au fost nopti in care s-a trezit si de 10 ori. Eva a fost si cu pavor nocturn, apoi orice achizitie noua (mers, vorbit) o agita pana peste poate. Dupa care lucrurile s-au calmat brusc, si de la un an si 8 luni a dormit toata noaptea

Te asteptam cu pareri la cald despre Manduca

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, daca ai wrap tesut il poti transforma in wrap tai, un fel de mei-tai, am vazut ieri pe forumul Poarta-ma. O sa intru sa cer o schema, eu nu ma pricep, dar avem un prieten cu atelier de croitorie, si oricum am un wrap ne-elastic pe care nu cred ca voi in stare sa-l folosesc

La noi a fost recenzorul, tare aiurea mi se pare recensamantul asta in care iti dai CNP-ul

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

A venit manduca....super usor de folosit...l-am scos afara in ea si a dormit cat am stat...este super,mie imi place mult,lui rares nu stiu...dupa cum spuneam afara a adormit in ea,dar am incercat acum in casa si urlaaaa,acum papa mai vedem dupa ce papa...eu as vrea sa il mai tin si in casa in ea ca sa am mainile libere....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

sunt cheauna de somn, s-a trezit F din ora in ora...si nu exagerez

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna si de la noi fetele!

Am admirat poze minunate pe FB-inca nu stiu exact cine si cum ca inca nu am reusit sa asociez toate numele de pe FB cu cele de aici.Oricum ,numai copii unul si unul

Laura-frumosi copii.Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!Cam asa se joaca si sotul meu cu Luca.Oricum ,el mi-a fost de mare ajutor si cu Alexia ,iar acum cu Luca

Mady-sa stapanesti sanatoasa manduca si sa te ajute cat mai mult!

Noi cu Luca procedam asa seara-pe la 8.30-9.00 facem baita,apoi ne jucam un pic(un fel de masaj) ,dupa care papam si in general in jurul orei 10.00 se culca si se mai trezeste pe la 2-3 si apoi la 6.00.Pentru mine-i ok ca nu ma deranjeaza,iar el doarme intr-una numai eu ma scol sa-i dau papica.Seara incerc sa-l culc in patutul lui de cand e treaz, dar daca nu merge atunci ii dau tzitzi unde adoarme si apoi il pun in patut.Dimineata se mai culca pe la 8.00-9.00 si doarme ca o ora sau mai mult,depinde.
Azi nu cred ca-l scot pentru ca la noi bate un vant cumplit.Trebuie sa ne mobilizam in casa.dar ce facem o zi intreaga numai in casa???
Pupici la fete si o zi buna!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput