Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

inepuizabile discutii...realmente uimitor pt mine sa gasesc acest subiect atat de mult in interesul tuturor, chiar si aici

personal, lucrul cu adevarat de remarcat din toata povestea mi se pare cel legat de siguranta copiilor, care erau in scaunele si in centuri

cunosc parinti care din comoditate, din ei stiu ce... isi poarta copiii in brate in spate

iar acum am citit pe revista presei alta chestiune care ar putea face obiectul unor discutii pe acest forum

Conform jurnalului Antena3 de la ora 9, procurorii vor audia astazi la parchet mai multi martori ai accidentului. In paralel, inspectorii de la ITM s-au autosesizat si incearca sa stabileasca daca bona familiei Huidu avea contract legal de munca. Conform jurnalului RealitateaTV de la ora 11, Ministerul Transporturilor are in vedere reabilitarea zonelor periculoase de pe DN1

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">o mare familie...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Aia e problema problemelor??? Daca bona avea contract legal de munca??? Bai, astia merita batuti de balustrada, pe cuvant.

Suntem idioti, complet idioti, am mai spus-o.

Bine ca nu m-am uitat decat o singura data la TV la discutii despre accident.

Daca era un om simplu, un neica nimeni, era de mult rezolvata problema, fara niciun tam tam. Dar, daca e Huidu, se cauta circumstante atenuante pana-n panzele albe.

Cred ca au mutat tone de nisip de la Marea Neagra la Timisul de Sus, sa aiba in ce ascunde atata rahat.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

inepuizabile discutii...realmente uimitor pt mine sa gasesc acest subiect atat de mult in interesul tuturor, chiar si aici

personal, lucrul cu adevarat de remarcat din toata povestea mi se pare cel legat de siguranta copiilor, care erau in scaunele si in centuri

cunosc parinti care din comoditate, din ei stiu ce... isi poarta copiii in brate in spate

iar acum am citit pe revista presei alta chestiune care ar putea face obiectul unor discutii pe acest forum

Conform jurnalului Antena3 de la ora 9, procurorii vor audia astazi la parchet mai multi martori ai accidentului. In paralel, inspectorii de la ITM s-au autosesizat si incearca sa stabileasca daca bona familiei Huidu avea contract legal de munca. Conform jurnalului RealitateaTV de la ora 11, Ministerul Transporturilor are in vedere reabilitarea zonelor periculoase de pe DN1

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">o mare familie...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Aia e problema problemelor??? Daca bona avea contract legal de munca??? Bai, astia merita batuti de balustrada, pe cuvant.






Pai e problema lor, pt ca daca are forme legale de angajare, atunci accidentul se incadreaza pt bona la 'accident de munca' si e in datoria lor sa investigheze.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pe sosea cea mai mare incredere o am in mine,de asta ma uit dublu in general. Yap mi-am luat 2 tiruri numai ca masina pe care o conduceam eu era un Peugeot 407 o masina fantastica din punct de vedere al manevrabilitatii si stabilitatii iar soferul tirului nu prea le aprecia cu distanta pana la curba si cu timpul pe care hardughia lui il neesita ca sa reintre in coloana.
Plus ca sunt vegetariana si am o problema cu gratarelele:)

Oricum punctul pe care l-am tot sustinut pe aici este ca nu are rost sa mori cu dreptatea in mana presuunand ca ceilali te vor respecta in trafic, ca nimeni nu adoarme la volan, ca toate masinile sunt in perfecta stare tehnica si toti soferii sunt perfecti in reactiile lor . Un plus de precautie nu strica in afara mersului corect alaturi de toate celelalte masuri de bun simt gen centura, scaune la copii, lumini aprinse etc.

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Am scapat de doua ori in situatii critice, odata cu Tir-ul pe Dealul Negru pentru ca am avut reflexe bune ...

Nici in jeep-uri, nici in SUV-uri n-ai incredere. Si-atunci ti-ai luat un tir. Asa se deduce.

Unde mergi in wk? La un gratarel? Cu masina? Nu. Cu tirul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Daca e alunecus nu trebuie viteza prea mare ca sa se intample o nenorocire. Din ce am vazut in presa, se pare ca ambele masini mergeau mai tare decat trebuia, poate nu cu mult, apreciau soferii lor, dar a fost destul. Din pacate stiu asta din experienta.
Sotul meu a patit-o fiind lovit din spate de o soferita ce a tras brusc de volan ca sa evite in ultimul moment sa se pocneasca cu microbuzul din fata ei ce oprise in statie. Nu avea viteza mare niciunul, sotul insa a accelerat in ultimul moment sperand sa-i faca loc sa intre. Matizul l-a lovit in colt si l-a-ntors, l-a rasucit, s-a imprimat asa un efect incredibil masinii, s-a oprit intr-un zid dupa ce a trecut peste "morcovii" aia de pe marginea trotuarului. Masina noastra (Opel Astra) a fost praf, sotul din fericire bine, Matizul doar putin sifonat.
Am citit ca Mercedesul intrase cu o roata peste linia continua, deci nu cu mult, iar Loganul venea aproape de linia continua, e posibil sa se fi lovit cumva tot asa, oblic.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina


olympia, tu ai vazut cum arata ML-ul dupa accident? daca ar fi intrat doar cu o roata pe contrasens, cred ca damage-ul ar fi fost altul , ar fi agatat Loganul, nu l-ar fi lovit frontal

da, am citit si eu cu bona si copiii

Universul e de vina

Fomalhauti, mi-a placut ce ai spus dar nu se va intampla sa zica unul care a gresit: da , dom'le , am gresit, e vina mea, voi suporta consecintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui marami

Tuturor celor carora le este sila, dintr-un motiv sau altul, le recomand cu multa caldura citricele

Datul cu parerea in astfel de cazuri... manipuleaza, distruge, omoara un OM, fie el vedeta sau anonim, criminal sau nu... asa ca refuz sa-mi dau cu parerea...tastatura mea e functionala doar nouazeci%..

Asadar, am o mare, maaare curiozitate si am si tupeu sa primesc raspunsuri doar de la cei care conduc zilnic, care au mii de kilometri la volan desi nu sunt soferi profesionisti.
Voua nu vi s-a intamplat niciodata sa derapati/acvaplanati?
Voua nu vi s-a intamplat niciodata sa va "treziti" in fata cu un nenorocit, nesimtit sau cocalar?
Puteti spune ca nu ati intrat, never-ever, in depasire cand erati intr-o coloana? Ca niciodata nu ati taiat o curba, nu ati depasit viteza legala desi nu mai era nimeni in trafic, nu ati mers pe alta banda de sens pentru ca soseaua era plina de gropi?




I miss u, sis!


Before you judge me, try hard to love me. MJ

creatii printre elucubratii


Nu, nu mi s-a intamplat. Conduc zilnic 100 de km minim (ma rog, conduceam pana sa-mi faca nenea praf masina), ceea ce inseamna cam 25.000-30.000 kim pe an si nu, nu-s sofer profesionist. Din contra, nu ma consider un sofer bun dar ma consider un sofer prudent, poate chiar exagerat uneori. E drept ca multe din intrebarile tale nu se aplica in cazul meu, eu merg mai mult pe autostrada decat in oras, dar tot nu mi s-a intamplat nimic din ce spui tu. Si da, conduc si pe intuneric (iarna, cand se lumineaza tarziu si se intuneca devreme), conduc si pe polei sau zapada, dupa cum e timpul. La serviciu trebuie sa merg fie soare fie zapada, nu?
Aa, am uitat sa spun, nu am carnet de foarte mult timp, doar de 5 ani jumate.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 27+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Dupa parerea mea o parte din reporteri au luat-o razna de tot.
Am primit azi ca stire urmatoarea declaratie:

Dezvaluirile manichiuristei Cristinei Huidu

http://stiri.rol.ro/dezvaluirile-manichiuristei-cristinei-huidu-serban-era-la-volan-pentru-ca-sotia-lui-e-operata-740693.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Dupa parerea mea o parte din reporteri au luat-o razna de tot.
Am primit azi ca stire urmatoarea declaratie:

Dezvaluirile manichiuristei Cristinei Huidu

http://stiri.rol.ro/dezvaluirile-manichiuristei-cristinei-huidu-serban-era-la-volan-pentru-ca-sotia-lui-e-operata-740693.html



Urmeaza vecina, cumnata vecinei, precum si un nepot de var al sotiei lui Serban Huidu. Sunt convinsa ca si nora menajerei familiei Huidu ar putea avea detalii relevante. De aia are OTV succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

De fapt vinovati suntem noi toti. Ca l-am omorat pe ceausescu. Daca nu se lichida regimul in '89, n-am mai fi avut gipane, weekenduri de iesit la munte, vedete de televiziune, bone angajate, vacante de ski-n Austria, benzina, DN1 ar fi fost oricum inchis pentru ca circula toa'shu samd.

Uitasem sa adaug:
Vinovati suntem noi toti, minus Huidu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

de'a rasu plansu'

io'te cum ma trezesc deschizand paginile acestui subiect

daca n-ar fi trist ar fi de'a dreptul comic


edit:

capcaunul! campion la simtul umorului!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">o mare familie...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io tot stau sa ma intreb cine a zis ca Huidu e nevinovat? tot ce citati de prin presa scrisa sunt pure speculatii, pana la urma singurul lucru evident este ca politia i-a deschis un dosar de urmarire pentru ucidere din culpa. nu aveau de ce sa-l aresteze sau alte alea strict cu legea in mana, puteti sa va straduiti sa o cititi iar ce o sa pateasca daca si cu parca sunt pure speculatii la fel ca manichiurista & co.

Nefiind arestat Huidu nu e mai presus de lege, daca legea nu e buna asta e alta discutie.

Mergi la inceput