Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Ghinionul lui Huidu

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 71

emanouela

3314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui emanouela  Trimite mesaj yahoo luiemanouela Adauga semn de carte la raspuns Trimite emanouela un Mesaj Privat  Reply with Quote
din nefericire, unele fiinte, ca oameni nu-i pot numi, au un grad de nesimtire maxima si sunt asa cum spui, fara pic de remuscari. pe mine una nu ma mai lasa masca absolut nimic, din nefericire ... na, eu m-am exprimat luand in calcul normalitate, nu m-ar mira sa fie altfel

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail
Mergi la inceput

emanouela

3314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui emanouela  Trimite mesaj yahoo luiemanouela Adauga semn de carte la raspuns Trimite emanouela un Mesaj Privat  Reply with Quote
ii aduc aminte ca relativ recent se lauda in una din emisiunile de la radio ca a fost prins cu 180 km/h si ca ce de treaba au fost politistii ca nu i-au luat permisul si ce destept a fost el ca i-a convins sa nu ii ia permisul....spune multe, nu?

Mergi la inceput
saskia
saskia

1070 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui emanouela

ii aduc aminte ca relativ recent se lauda in una din emisiunile de la radio ca a fost prins cu 180 km/h si ca ce de treaba au fost politistii ca nu i-au luat permisul si ce destept a fost el ca i-a convins sa nu ii ia permisul....spune multe, nu?

evident!

Eu nu inteleg unde se grabesc oamenii astia, sa prinda moartea din urma? Eu am intarziat la niste sedinte cu mari manageri si cand le-am explicat situatia, toti stiind cum se circula, nimeni nu s-a oripilat, nu m-au dat afara, nu mi-au luat caii de la bicicleta! Sau si mai bine, stiind care e situatia plec din timp de-acasa, am mereu apa si un biscuite acolo, sa nu mor de foame pe drum. Hai sa fim un pic seriosi, chiar asa a ajuns totul, de viata unui om nu mai are valoare?

Si cine are veleitati d-astea de vitezoman, sa se duca la curse, nu pe sosele, unde cred ca 80% dintre noi, nu avem chef sa murim, ca vrea unul sa vada cat il tine pe el piciorul pe acceleratie.
Mergi la inceput
olim
olim

9629 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
capcaunulu, nu in Romania, stai linistit
nu e o lauda ca am luat 4 radare, dar se poate intampla oricui, si asta nu inseamna ca esti sofer prost
si ma bucur ca toate sunteti niste soferite exceptionale, si ca ca nu aveti nici o abatere in trafic, si ca sunteti perfecte, uite eu recunosc ca nu sunt.
da, am avut nesansa sa trec prin 4 radare mobile, aici nu e ca in Romania sa te avertizeze cineva, si nu cred ca daca mergi cu 80 de km la ora in zona de 70 esti iresponsabil sau esti sofer prost.
Si da, nu este tot una sa faci vacanta pe sosele sau sa conduci 200 de km zilnic. Stiu ca nu am nici o scuza, dar nu cred ca sunt totusi un pericol public pe sosele.Nu am puncte luate si nici alte sanctiuni care sunt pun ceilalti participanti la trafic in pericol.

si da , probabil nu este un sofer model Huidu dupa unii, dar cred ca politia ar trebui sa ia masuri mai stricte in aceste cazuri, cum este in alte tari.Codul rutier trebuie sa clarifice aceste aspecte, nu opinia publica sau televiziunile!
Mergi la inceput

carmickey

1055 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmickey Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmickey un Mesaj Privat  Reply with Quote
pe mine ma mira cum poate sa ii mai dea dovada pentru a putea conduce inca 15 zile? chiar nu este un pericol in trafic???

dumnezeu sa ii odihneasca pe cei trei oamenii nevinovati, si muuulta putere familiilor lor

Mergi la inceput

blackgirl0

3414 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiblackgirl0 Adauga semn de carte la raspuns Trimite blackgirl0 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Subiectul zilei in cabinet: accidentul. Asistenta din Predeal, prima care a ajuns la locul accidentului, era inca in stare de soc. Si are vechime 30 de ani in serviciul de ambulanta.

Eu nu invinovatesc pe nimeni, insa nu ma pot opri sa nu ma gandesc aproape obsesiv ca puteam sa fiu eu/noi. Circul des pe DN 1. Zilnic. Si nu vreau sa mor pe-acolo, mai ales ca am copil mic acasa.

Olim, uiti esentialul in tot ce ai scris tu. Au murit 3 oameni. Or fi avut o varsta. Dar daca erau copii, oameni tineri? Uite ca eu ASTA nu pot uita, oricata empatie/simpatie/intelegere am pt Huidu. Ca puteam sa fiu eu.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Mergi la inceput
OanaP
OanaP

592 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite OanaP un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cred ca daca am fi trait intr-o societate normala, in loc de un totlu ca "Ghinionul lui Huidu" am fi avut un titlu "Ghinionul nostru cu o asa politie" sau si mai corect "Ghinionul nostru cu asa oameni".

Fatalismul mioritic se arata din nou. De ce trebuie sa introducem in astfel de situatii notiuni de genul ghinion sau noroc? Chiar totul este o loterie pentru noi? Nu exista nimic rational si logic? Sa inteleg ca ar fi fost normal daca Huidu ar fi avut acelasi accident, dar ar fi trait oamenii aia? Oare suntem sanatosi?

Mergi la inceput
avenirv
avenirv

174 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite avenirv un Mesaj Privat  Reply with Quote

huidu este cel care in romanika lupta pt adevar si dreptate.
este clar ca el nu va permite nici o musamalizare. el va lupta in continuare pt dreptate si adevar.
suportati-l pe huidu si autoritatile vor face tot posibilul ca adevarul si dreptatea sa triumfe si huidu va lupta in continuare sprijinit de populatia romanikai, setoasa de curatenie, dreptate si adevar.
huidu nu va permite devierea de la adevar si dreptate asa cum emisiunea sa a proclamat tot timpul.

Citi#355;i mai mult: #536;erban Huidu #537;i so#539;ia sa, transfera#539;i la Spitalul Universitar Bucure#537;ti. Huidu va fi consiliat psihologic - Actualitate > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/serban-huidu-va-fi-transferat-la-bucuresti-950057.html#comentarii#ixzz1b34MF0SM
EVZ.ro
Mergi la inceput
avenirv
avenirv

174 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite avenirv un Mesaj Privat  Reply with Quote
vezi alice, daca mai citesti odata ce ai scris in principal iti pare rau pt huidu NU pt cei omorati de el.
Mergi la inceput

alice2004

5209 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alice2004  Trimite mesaj yahoo luialice2004 Adauga semn de carte la raspuns Trimite alice2004 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Olim, uiti esentialul in tot ce ai scris tu. Au murit 3 oameni. Or fi avut o varsta. Dar daca erau copii, oameni tineri? Uite ca eu ASTA nu pot uita, oricata empatie/simpatie/intelegere am pt Huidu. Ca puteam sa fiu eu.

Of, doamne, dar accidente se petrec peste tot, nu mai mergi cu avionul, pentru ca se poate prabusi si tu sa faci parte din pasageri, nu mai circuli nici cu tramvaiul/autobuzul, pentru ca se poate intimpla alt accident, nici cu trenul, pentru ca poate sari de pe sine, cu masina am exclus deja, poti fi tu urmatoarea victima de pe DN1, nici pe strada nu poti merge in siguranhta, am vazut destule accidente mortale produse in care oameni nevinovati au murit traversind zebbra sau asteptind in refugiu ... asa ca ce mai ramine ??
Chiar trebuie sa exageram asa ??

Edit - pentru avenirv - ca sa ma citez "Mie imi pare rau pentru toti cei implicati in accident, nu numai pentru Serban si familia lui !"

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Editat de - alice2004 on 17/10/2011 17:29:08
Mergi la inceput
Pag. din 71 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com