Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Olim...da' tu il si vezi condamnat de-acum!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Mai oameni buni, nu exista absolut nicio situatie posibila ca sa-l absolve de vina!!!
Si daca a derapat, a derapat de la viteza. Limitarea era la 30 km/h!!! 30!!! Nu se intampla tragedia asta nici cu mama derapajului daca respecta aceasta minora indicatie. Iar explicatia asta puerila cu " n-a plecat cu gandul sa omoare omul"...tocmai de-ai C Penal face diferenta intre omor din culpa si crima cu premeditare, dar amandoua sunt infractiuni deosebit de grave! Faptul ca multi fac greseli in trafic si nu li se intampla nenorociri de-astea, nu-l face pe el mai putin vinovat! Da, e trist pt el, dar daca era familia oricaruia dintre voi in masina, nu cred ca mai aveati atata empatie.
Spuneti ca acum i se aleg prietenii. Nu cred ca prietenie/sustinere in situatia asta inseamna sa-l mangaie pe crestet, sa-i spuna ca masina a fost de vina si sa mizeze pe pedeapsa propriei constiinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Olim sunt sofer, am masina buna, si merg si mult pe drumuri, chiar in Ro, la 14 infractiuni eu zic ca esti sofer prost nene, mai bine te duci si te culci si iti iei sofer decat sa ii pui pe altii in pericol si pe tine. Nu toata lumea trebuie sa conduca, zau asa, care nu poate, are boala vitezei in sange si d-astea, sa se duca sa alerge bolidul in ceva poligon pana se izbeste singur acolo, nu sa ii puna pe altii in pericol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim
...
Nu cred ca ca 14 sanctiuni in trafic in cativa ani inseamna ca vorbim de un criminal.



Nu, nu vorbim de un criminal, vorbim de cineva care conduce neglijent, punand astfel viata sa si a celorlalti participanti la trafic in pericol.

(Si ca un PS: sotul meu are permis de 29 de ani si sungurile amenzi primite in 29 de ani de condus au fost la parcari in locuri nepermise. Stii unde? La coltul opus casei noastre. Langa noi sunt 2 biserici si o sala mare de nunti, etc. Si cand se aduna, normal ca parcheaza la noi pe strada si sotul a parcat la coltul opus. Culmea e ca altii parcheaza acolo, dar nu-si iau amenzi. Sotul meu a luat deja 2. Edit: si sotul meu are masina puternica si super-safe. Una din cele mai mari masini din trafic: Ford F-150, deci suntem super-protejati, dar asta nu inseamna ca ar conduce imprudent, mai ales cu copilul in masina...)

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

da, la Mitoseru ma gandeam, ii uit mereu numele....

Nina, 31s+,




Mitoseru a fost suspendat de la televiziune atunci, au spus astia la Realitatea(parca). Huidu se va "suspenda" singur pt ca ar fi chiar absurd s ate mai poti maimutzari vreodata dupa o asemenea experienta si cu 3 vieti pe constiinta.
Sunt sigura 100% ca va scapa de pedeapsa. Tot la tv au spus ca aproape tooti cei care au ucis in accidente de circulatie nu au ajuns la inchisoare, doar cei fara nici un fel de posibilitati, amaratii, Exact asa au spus "in tara asta e foarte greu sa ajungi in puscarie, legea are o multime de portite pe unde smecherii sa se strecoare"
Eu as fi multumita si daca macar i s-ar retrage dreptul de a conduce pe viata... daca asa ceva este posibil. Ar fi o pedeapsa foarte mica pentru trei vieti luate dar macar ne-am simti mai in siguranta pe sosele.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Din pacate, in Romania se conduce neglijent si mentalitatea balcanica va intretine probabil inca o perioada mare de timp acest stil de sofat, ca tot vorbeam de condusul "sportiv" !? Atita timp cit nu ne schimbam optica si nu avem rabdare sa stam frumos in coloana, sau sa acordam prioritate, sau ... enumerati voi, cei care sofati restul de probleme din traficul romanesc, se vor mai intimpla multe tragedii !
Lolita, daca unul din prietenii tai buni ar fi (din nefericire) in situatia lui Serban, tu cum ai reactiona ??

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy

sa incept prin a zice ca nu am nimic cu Huidu. L-am si intalnit o data cand traiam in Ro. Dar dragilor care ii luati partea lui Huidu. Din cauza atitudinii voastre este Romania astazi unde este. Pentru ca le gasiti scuze celor care incalca legea. Va pun cei de la tv un filmulet cu durerea lui Huidu si cadeti toti pe spate. Ne pare rau de Huidu dar daca vreti o Romanie civilizata, vreti ca legea sa se aplice.
Indiferent ca e tatal vostru sau presedintele Romaniei care o incalca. Asa va incepe sa se civilizeze tara aia si sa moara mai putin oameni pe drumuri. Trebuie sa intelegi asta si sa nu incurajati pe nimeni sa fie mai presus de lege.



Asta e problema, in tara asta legea e facuta numai pentru fraieri. Smecherii au legea lor, legea banului sau a faimei. Politia se vinde ieftin, procurorii, chiar si senatorii au un pret accesibil unora cum s-a vazut in cazul de la Giurgiu, asa ca sa ne ajute Dumnezeu sa nu ne nimerim in calea unora din astia care sunt "mai egali" decat noi in fata legii. Am senzatia ca traiesc intr-o jungla unde scapa cine poate si cine e mai tare.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Un ML mi-a lovit masina din spate iarna trecuta. Avea undeva la 40 la ora, mi-a infundat spatele masinii, placa de jos a portbagajului mi s-a facut armonica pur si simplu... iar ML-ul nici n-a simtit impactul. I s-a crapat totusi grilajul din fata, si asta pentru ca a dat peste carligul meu de remorcare (daca nu il aveam pe ala, nu stiu daca ii provocam vreo "rana" ML-ului). Nu i s-a deschis nici macar airbag-ul, iar soferita nici n-a simtit impactul (mie mi s-a dizlocat umarul drept, care nu era tinut de centura). Asta pentru cine nu stie cum se comporta ML-urile la impact la viteze pana in 50 la ora.
La cum arata masina, parerea mea e ca avea semnificativ mai mult. Dar na, n-am fost acolo... vitezele le va stabili un expert (care oricum va putea spune ce vrea el... sa nu credeti ca doar cazurile vedetelor se musamalizeaza, si asta din cauza expertilor minunati pe care ii avem) Adica, legea se va aplica, in functie de cum iese raportul expertului. Legea se aplica intotdeauna, rapoartele expertilor sunt cele care conteaza (si de fapt acolo se "invarte" totul).

Oricum, Doamne fereste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

un martor, zice ca avea viteza ft mare.....venea dinspre Predeal

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

un martor, zice ca avea viteza ft mare.....venea dinspre Predeal

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail


Asa au spus la stiri, ca mergeau dinspre Predeal (unde au o casa) inspre Brasov, se duceau sa ia pranzul.

Mergi la inceput