fara burtica

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

De ce nu sariti coarda? Este un sport pe care, daca l-ati practica macar cinci minute in fiecare seara, orice femeie ar avea o silueta de invidiat. Deschideti larg fereastra si sariti; deschizand cat mai larg bratele. In timpul executarii sariturilor, miscarile vor fi cu atat mai eficiente. Tineti spatele drept si, nu peste mult timp, veti avea muschii frumos dezvoltati si umerii drepti.

Si nu uiti regula generala: indiferent de sportul pe care il practicati, conteaza foarte mult sa efectuati miscari cat mai ample, cu aceeasi intensitate, iar spatele sa fie tot timpul drept. Numai astfel rezultatele vor fi pe masura asteptarilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

E mai bine sa manancam de cateva ori pe zi (4-5 ori), dar in cantitati mici. Nu trebuie niciodata sa sarim peste micul dejun, fiindca el ajuta organismul sa inceapa ziua cu nivelul necesar de energie. In schimb, nu vom manca mult seara si dupa-amiaza, pentru ca in aceste perioade ale zilei organismul produce mai putini hormoni si nu reuseste sa digere totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimeea spune:

am reusit in ultimul timp sa-mi iau aparat de masaj abtronic cred ca se numeste si am reusit sa dau jos din burtica,deja am reusit sa am 57 de kg la 1,64m,dar mai am de dat jos din burtica.sa stiti ca este bunicel,nu se compara ca exercitiile facute la sala dar cred ca isi merita banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

aimeea,tu vorbesti serios?Adica ai pus tu centrura aia si atit?Fara dieta ,fara exercitii ti-a dat singura jos grasimile din zona abdominala?Sa nu spui ca ai si patratele pe abdomen?
M-ai facut curioasa!
Are o cunostinta de-a mea si mi-a spus ca e pentru creduli,naivi,etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimeea spune:

Binenteles ca am tinut si dieta,am mancat foarte multe mere,de cate ori simyeam nevoia sa mananc,mancam mere,si cate o ora pe zi,pe fiecare zi puneam aparatul.Cere si tu aparatul si daca mai tii si putin regim,nu mai mananci dupa ora 6,mie ma-i imi venea foame noaptea,iti dai seama,mancam un mar,dimineata,o cafea si un biscuite si uite asa am ajuns la 57 kg,fara sa ma omor prea mult,mai am din burtica de dat jos,sigur,dar incet si cu rabdare reusim

Mergi la inceput