Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

azi avem multi sarbatoriti

La multi ani pentru Catalina de madutza, David de lalely, Stefan de azaz si Tudor de xeo
sa cresteti mari bebei dulci si sa fiti sanatosi, cumintei si papaciosi.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



La multe lunite!!! Bem si mincam bine astazi!Noroc cu tine roxy, un spirit de observatie si mai bun decit al lui ally

Mai fetelor, intru si eu in clubul bb nemincaciosi
Ce or fi patit? Ioana fructe nema de dimineata, ...azi supa nema...40 ml...atit... Cred ca au auzit-o pe somleac...si nu vor sa ne raneasca orgoliul de laptarese
Ei..isi revin ei... oricum, se agata ei de mincat. Sunt convinsa!

La fructe, am avut tot avocado, para si mar...de data acesta nu a mai vrut (acum 2 zile ma laudam) si azi, la supa am introdus ardei capia rosu, fata de verde...si se colorse prea rau supa-crem si s-o fi speriat copilu Doar 40 a papat...cel mult...Aaa sa nu mai spun ca ma inceput mi-a tras de pahar si mi-a varsat pe masa juma, imi faceam griji ca nu-mi ajunge. Noroc ca e masuta aia detasabila la scaun si am facut ''curat''imediat
Offf... sa vad maine, ...fructe si asa nu prea se infingea..dar cred ca iau o pauza, la legume revin la reteta anterioara cu imbunatatiri minore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, LA MULTE LUNITE CATALINA!!!!

sI LA MULTE LUNITE TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!


Eduard Andrei 02.04.2011



multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

LA MULTI ANI CATA!!!!!!!!!!!

mada doamne ce sperietura cred ca ati tras imi pare rau ca nu mai e weekend in 2, dar recuperati voi saptamana viitoare sunt sigura!

fetelor, va multumesc pentru raspunsurile despre jucarii, happy, mada, pisuc mi-ati dat niste idei tare bune, o sa merg la cumparaturi weekendul asta .

acum ma gandeam ca daca tot e fascinat de luminite, cum mai fac eu bradul de craciun anul asta? k la 9 luni o sa misune destul de bine si probabil o sa fie atras de beculete si globuri nah k si eu ma gandesc deja la craciun, de abia astept

fug sa ma apuc de supa lui luca, ne auzim mai tarziu!

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


aceeasi frica, cu bradul am, avut-o si eu 2 ani, dar noi in fiecare an luam brad fff des si lui Cristi nu i-a placut pt ca il intepau acele bradului...sa vedem si Cata ce parere o sa aiba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ieri am ajuns l bucuresti-pitesti-acasa. Plecat dimineata, intors seara.... Ii facusem fructe la Institut in buc...dar agitatie mare si nu a vrut, la prinz, luasem supa ...dar am renuntat ptr ca pe drum ...papa sin si a tot dormit. Deci, astzi era ziua 2 cu aceeasi combinatie fructe... nu cred ca era plictisita... si cu supa cred ca m-am grabit... nici acum nu a cerut sin dupa cei 30-4o ml de supa si bizaie.. o fi vreun dintoc Uffffffff cred ca ziua de ieri a bulversat-o, ....tare am mai fost agitata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heelloo



cat de sensibili sunt ai vostri copilasi cand dorm???lucas al meu daca trece salvarea/politia sau vreo masina cu zgomot puternic-puternic se trezeste speriat,plangand. apoi dupa ce a trecut, se linisteste si adoarme inapoi.



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Noi nu stam la strada principala..deci nu trece nici politia nici salvarea, dar si Cata are somnnul usor..daca ma duc la ea sa vad ce face si imi trosneste vre-o incheietura, se trezeste. Nu plange doar ridica capul si ma cauta cu privirea iar eu ma ascund sub pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmipun acum dupa ce postez mesajul 2 poze proaspete de ieri!

yasmi, mada asta cu bebe si cu bradu mi se pare foarte tare nici eu nu vreau sa il pun pe vreo masa sau sa l ridic undeva, o sa fie interesant sa il vad explorand tepii si globurile tare curioasa sunt sa vad ce si cat o sa inteleaga efectiv nu mai pot de nerabdare, primul craciun din viata mea cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare esti, mada,auzi, te ascunzi sub pat

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si noi am vb de brad si am hotarat sa-l facem , dar avem o pb ... culorile... sotul vrea alb si negru, maria mov cu argintiu si eu vreau cu turcuaz si albastru....eu vreau sa-mi fac sufra acasa cu alb, nisipiu si bleumarin sau nisipiu, bleumarin si turcuaz

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

multumesc de urari fetele
Nu s-a terminat cu totul pt ca inca nu merge centrala parintilor si stau in frig..sotul a plecat s amai caute o pompa , apoi se duce sa-l ajute pe tata sa o puna...eu am ajuns cu copii acasa, au manact si s-au culcat. mandoi sunt loviti la fata , Cata a dat cu capul in marginea patului si are un cucui in frunte, iar Cristi s-a barbierit in baie si s-a zgariat/taiat cu lama pe barbie
Sunt tare incordata si nervoasa..si suparata. pe seara vin niste prieteni pe la noi si sper sa ma mai destind, dar pana atunci tb sa fac curat/ordine in casa ca e ca la nebuni..


pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ailed imi plac gusturile mariei

Mergi la inceput