Prietene la bine si la greu - 140

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna ziua si de la noi
Dupa 4 doze de antibiotic situatia este cam tot asa dar ori m-am obisnuit eu ori am devenit mai optimista, ca parca nu mai imi vine sa pling ca mocofanca cu puiul in brate
raluci sper tare sa nu aiba si Bubu tot aia ca tare rau e, mie acum imi pare rau ca am stat doar pe tel cu pedi si nu m-am dus sa se uite cineva in gitul ei sa vada pungile de puroi, ca 4 zile de febra mare au extenuat-o, e ca o cirpa saraca.Pe noi ne-a trimis pedi (aceeasi cu a ta) la spit Alfred Rusescu la o tanti dr mai in virsta care s-a purtat excelent si cu mine si cu copilul si a controlat-o foarte amanuntit dupa care ne-a trimis si la ORList pt supraconsult asa ca din punctul asta de vedere a fost bine si m-a calmat si pe mine, ca la tel cind mi-a zis pedi sa ma duc la spital ca e de urgente ma apucase panica si plinsul
simina multa sanatate Mayei, acum e bine?
monis, dymomo nici eu n-as rezista in capsula d-aia nici 2 minute ca m-ar apuca si mama atacurilor de panica/claustrofobie dar citeodata este de importanta vitala sa-l faci (cunosc personal un caz trist) deci sper sa nu fie cu adevarat nevoie sa fac asa ceva vreodata
lumi si eu tot de glicerina boraxata stiu pt afte, Alexa mica cu bubu la gurita
dana, raluci imi pare rau de starile naspa dar acum e mult mai greu ca la prima sarcina, altele sint responsabilitatile Eu nu m-am bucurat deloc de ca am dus-o din amenintare in amenintare asa ca sper ca daca mai fac unul sa fie mai bine, nu mai rau
ionela vezi ca a trecut Sf. Paraschiva
ma duc la trebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Monis, cu alaptatul suntem pe drumul cel bun, azi, dupa suptul de ora 9.00, dupa ce au cantarit-o mi-au zis ca a mancat suficient. Asta a fost acum la 13.00 cand au adus-o iarasi. Deci..eu zic ca e de bine. Cu Janisz au fost probleme, ca mereu i-au dat supliment! Azi ii punem si cerceii, mi i-a adus sotul. Prefer sa faca asta asistentele de aici, decat sa o chinui eu prin mai stiu ce salon de piercing!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

am revenit...puiul a adormit,finally,cu tati...ca,deh, trebuie sa se obisnuiasca s-o faca si pe asta daca mama tot incepe lucrul...

Dymo mult succes luni si sanatate sa scapati de siropele cat mai curand....voi cum mai sunteti cu somnul?!

apropo de educatie, am avut o discutie interesanta ieri (cat am stat la coafor) cu o bunica...am avut placuta surpriza sa constat ca mai sunt si oameni deschisi la minte,care sunt de acord ca metodele folosite de ei nu au fost neaparat cele mai bune si ca ce e valabil ptr. unii nu inseamna ca functioneaza la toata lumea...pacat ca mai sunt parinti de varsta noastra care(inca) sunt de acord ca 'o palmuta'la fund face bine...

Lili,Simina sanatate printeselor!!

Livia sa ajungeti cu bine acasa,c-apoi sigur nu e nevoie de supliment...

monis mda ..interesanta treaba...cica,datorita Dexametazonei , scade mult riscul complicatiilor pulmonare si de aici ideea ca nu mai e o problema sa nasti la 35...

apropo ,Livia tie ti-au administrat Dexa?!

Dana tare incercata ai fost sarcina asta,dar sunt convinsa ca le vei uita pe toate cand vei tine in brate puiul mic

Raluci cum mai stai cu durerile ?! sper ca au disparut... bubu mai e infundat?

Ionela ne punem la treaba, au ba?!..ca a trecut Parascheva..

ma duc sa termin supa si revin cu meniul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

fetelor,unde e cap.139?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Pai eu nu am niciun semn nimic.
Acum , na, daca voi il convingeti pe Tudor, eu nu ma impotrivesc... dar nu8 tine de mine... cred


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 38+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lili din pacate ma alatur voua, dupa o dimineata intreaga petrecuta la clinica de Pediatrie medlife, am ajuns acasa cu rinofaringita acuta si otita acuta, cu punga de medicamente, antibiotic si aerosoli.

facut radiografie ca l-a suspectat de pneumonie, apoi luat sange din vena, apoi control ORL, ce sa mai o distractie in toata regula.

Stiu ca pedi recomanda spitalul ala si pe Dr Radulescu Adela, am fost si eu la ea si ne-a placut

Deci suntem tot rau, revin sa povestesc cu lux de amananunte, nu de alta dar daca vreti vreodata sa mergeti la aceasta clinica sa stiti ce va asteapta

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 31+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Lili din pacate ma alatur voua, dupa o dimineata intreaga petrecuta la clinica de Pediatrie medlife, am ajuns acasa cu rinofaringita acuta si otita acuta, cu punga de medicamente, antibiotic si aerosoli.

facut radiografie ca l-a suspectat de pneumonie, apoi luat sange din vena, apoi control ORL, ce sa mai o distractie in toata regula.

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 31+cu


sa va reveniti repejor...iar,Bubu sa fie de comitet !! ati mai facut aerosoli so far?!..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Pai eu nu am niciun semn nimic.
Acum , na, daca voi il convingeti pe Tudor, eu nu ma impotrivesc... dar nu8 tine de mine... cred


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 38+ cu Tudor


cred ca Tudor stie ca acolo in burtica e cel mai bine...btw,frumos nume (nu stiu daca am zis) si merge de minune cu cel al fratiorului...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

mai, pe mine ma asteapta maldarul de halate la calcat si nu am nici o tragere....am asa un sentiment ciudat...parca daca le las acolo sa zaca,sta timpul pe loc ...si vremea asta ,ma deprima...la Cluj:ploua,ploua...la fel ca in inima mea ..la gandul ca au zburat 2 ani,doi dintre cei frumosi din viata mea... asta e...mergem inainte!!!

scuzati melancolia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Salutari de la 4 grade celsius
Ce trist e sa nu poti scoate nasul afara de frig...am incercat sa scot mucoasa la aer, dar mai rau i-am facut

Lili, Raluci imi pare tare rau ca va chinuiti cu niste chestii asa de pacatoase, sper sa isi revina repede Lila si Bubu...

Monis la partea cu leganatul stam in felul urmator: la cresa adoarme singura in patut, fara nici un fel de ajutor...acasa e altceva: 3 seri adoarme singura langa mine, una adoarme leganata...probabil ca sarim fara sa vrem momentul cand ei ii este maxim de somn si uite ca nu mai vrea sa se culce...ne prinde si 22:30, cand in mod normal adoarme singura la maxim 9:30

legat de majorete, m'as bucura sa fim noi toate pe-aici peste vreo 3-4 ani cand vine si fratiorul/surioara Sabinei si mai vedem atunci cine scutura pompoanele

Ionela ce bine ca nu trebuie sa te muti din Iasi , hai ca vine el Tudor cand e pregatit, oricum nu mai e mult pana la 40 de sapt

Lavi nu ma gandesc eu la premiu ca sunt multe poze faine, oricum e prima experienta de genul asta, nu am mai concurat cu poze, asa ca nu ma astept sa castig din prima

Raluci tu crezi ca o sa-ti mai arda de majorete cand o sa fii cu 3 prunci dupa fusta ta ????

Dana pai cum sa iasa samburelul cand era atata lume cu majoretele pe el? se simtea si el important si s-a bucurat cat a putut de atentie
daca vrei, la samburelul din burtica le agitam doar o data si bine
cum e David cu baita? tot se sperie?


Lumi chiar te rog sa-ti pui poze in concurs...da' tre' sa ma intrebi pe mine??? ma faci sa ma simt prost ...este loc pt toata lumea, cu atat mai mult pt voi

Simina imi pare rau de Maya...se pare ca e sezonul infectiilor in gat...am auzit de prea multi copilasi care sufera de asa ceva

Livia ma bucur ca alaptatul merge bine...e foarte frumos numele ales pt fetita

gata, ca s-a trezit Sabina din cauza tusei si nu a mai vrut sa adoarma la loc, i-a sarit somnul si nu a dormit nici o ora ..offf




Mergi la inceput