FIV 295

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Uratica-Frumushica rabdare saracuta de tine. te admir cate induri pentru copilasul tau. o sa fie bine... te asteptam cu drag



Multumesc Bunului Dumnezeu!
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Amy multumesc din suflet pt raspuns.sa stii ca mi-ai dat speranta ca avand aceeasi probleme ca mine ai ramas insarcinatatu ce simptome ai avut dupa ET?
Mariuca eu sunt bine,nu simt decat somnolenta ,cel putin asa a fost azi(as fi dormit si in apa)si niste crampe abdominale.prima data am crezut ca ma doare burta dar de fapt nu e durere,e o tensiune,niste crampe.sper sa fie de bine!
va puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

Buna fetelor!!
URATICA,multa putere si noroc sa poti sa duci sarcina pana la capat.
si sa treci cu bine peste aceste momente sa aduci pe lume o fetita sanatoasa.
La fel le doresc la toate fetele care urmeaza sa nasca.
Iar la celelalte mult noroc sa reusim si noi sa avem bebele mult visat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariuca83

Buna fetelor
Uratica sa te ajute Dumnezeu sa duci sarcina pana la termen, si sa a o fetita sanatoasa
Aruam la cat timp de la terminarea tratamentului ai refacut analizele, pt ca si eu anul trecut am avut infectie si la 3 zile de la terminarea tratamentului am refacut-o si mi-a iesit aiurea rau, trebuia sa las sa treaca 7 zile sa fie concludenta analiza.
Elena ce mai faci? Cum te simti?

Mariuca eu am repetat-o la 10 zile de la terminarea tratamentului,dar ce mi se pare aiurea ca acum mi-a iesit un alt microb eu ma asteptam in cel mai rau caz sa nu fi cedat streptococul la trat sau sa dezvolt candida de la antibiotic .
Ma duc astazi sa repet la alt laborator.



PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Elenaraluca eu zic sa nu cauti multe semne ca eu una dupa durerea aia de menstra puternica nu am mai tinut cont prea mult. Ce e sigur este faptul ca din ziua a 5-a nu am mai simtit nimic. Am facut transfer in Z17 iar in Z 24-25 am facut un clear blue si deja se contura usor o dunga bleu.
In a cata zi esti?
Nu stiu daca testul a iesit mai devreme ca s-au prins toti embrionii.Oricum beta in z 14 era de aproape 700.
HAI, SA VII CU VESTI BUNE!

Multumesc Bunului Dumnezeu!
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Amy eu sunt in ziua 9 de la ET,pe care l-am facut in ziua 16.nu as face test ca mi-e frica raaau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Elenaraluca, cum esti? Ti-au trecut senzatiile naspa de sapatamana trecuta? iti tin pumnii stransi pt beta, fa-ti curaj!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

buna fetele si multi pupici..va multumesc ca v-ati gandit la mine..
noi suntem bine ..am nascut prin cezariana un flacau de 3400 sanatos ..eu sunt binisor ..am avut 12 copci ma mai doare burta dar rezist ..nu pot scrie mai mult ca sunt ocupata mai tot timpul cu piticul ..sanii imi curg
uratico iti doresc tot binele din lume si multa rabdare ..ca vei avea nevoie ,
v-am citit in mare (imi cer scuze )dar cand am timp am sa citesc mai in amanunt
am sa va povestesc cum a fost la operatie ..
va pup si sa aveti parte de bebici cat mai curand

37+
AMR 1 zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Mona, felicitari ptr. flacau si sper sa curga sanii rauri, rauri sa dai papa bun baiatului.
Uratica, noi suntem aici si tinem pumnii stransi fetelor
Amy nu ne spui si noua ce surprize ai in burtica?
Elena eu la 10 zile de la ET am facut beta, ca stateam prost cu nervii si a fost 95,35 iar in ziua 13 am avut 236 (valori de la sarcina obtinuta in feb. anul asta, dar care din pacate am pierdut-o la aproape 4 luni). Deci daca vrei maine poti face un beta, insa trebuie ca dupa ET sa nu fi facut pregnyl, ca poate da fals pozitiv. Insa daca stai bine cu nervii asteapta pana in ziua recomandat de dr., mult nu mai este. Bafta multa.
Daniela tu cum esti?
Bruni, nu spui nimic?
Castelani de peste mari si tari voi ce faceti, cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Inca nu stim ce este, tinea cam stranse piciorusele si oricum erau doar 2 sapt cand am facut eco. Dar pe 1 nov aflam...

Multumesc Bunului Dumnezeu!
15+

Mergi la inceput