Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(87)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

din cauza de degetel pe Darius nu l-am incaltat pana acum.vreau sa ii iau o pereche de adidasi ceva de f buna calitate- e f important pt noi avand in vedere problemele care le-am avut cu degetelele.
asa deci si prin urmare stiti vreo firma recunoscuta pt incaltaminte. am luat ceva de la h&m dar nu sunt multumita

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Eu am vazut pentru Bubu meu, niste ghetute foarte frumoase de la firma Melania, este din italia parca si erau in jur de 70 RON, dar erau din piele si foarte frumos lucrate, plus ca erau cu talonet.

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Asta il stiti? http://www.youtube.com/watch?v=C5Nl09rh2HQ La asta nu plangeti sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

plang cand vad cum arata central station of Bucharest

ala e emotionant ca a fost improvizat, iar mie mi-a placut ca era vorba de folclorul lor, de traditii pe care si tinerii le stiu.
ai nostri fug de muzica populara, prefera manelele...
nu ca as fi io fan populara, dar zic asa.

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

dar pe www.youtube.com/watch?v=8mWW6kRITEY&feature=results_video&playnext=1&list=PL911CFD03573463EC" target="_blank"> asta il stiti?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Emotionant clipul cu grecii...da,ma trec lacrimile si mi s-a zburlit pielea..


Edi papa si mancarea pasta-pasta si bucatele mai mari dar..isi infige mainile si in farfuria mea si mananca fara prob bucatele intregi..a prins ciolanelul in mana si l-a moflait pana a mancat jumate(era facut la cuptor cu legume si sos de rosii)..acum doua seri a papat macaroane cu branza facute pt noi,cand le-a vazut in farfurie a inceput sa ceara,eu i-am zis luji tati 'ee..da-i acolo ca oricum nu papa el asa ceva''..indesa cu pumnii in gura si mesteca
de pe la 4 luni ii dadeam mereu cate ceva in manuta sa mestece/moflaie..la 6 luni papa un biscuite intreg,fara sa lase firimituri.

eu mananc in fiecare dim paine prajita cu unt. adica nu prajita,bagata la ap de facut sendviciuri,cat sa se perpeleasca putin pe ambele parti..apoi pun unt ff putin. Edi papa si el cate o felie in fiecare zi,ii place tare mult.

Anka..nasol cu oamenii astia,ce nebunie o fi pe ei cu mozolitul asta la paine??
auzi..ii poti face pasta de conopida. fierbi conopida,o storci bine-bine de apa,o blenduiesti impreuna cu putin unt si o lingura smantana(si o felie de avocado ar fi super,ca o face si mai cremoasa)..pana se face crema-crema. iese ff gustos,e mai sanatos si sigur nu refuza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ca tot vorbiti de flash mob-uri si coregrafii...veniti maine seara la 19.00 in Afi Palace Cotroceni, intrarea Galaxy, sa vedeti mamicile purtatoare si dansatoare!

In rest, raportam si noi niste muci cu care ne-am trezit de dimineata... a venit sezonul rece...ce bine!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Zumzu cei mai buni pantofi de bebe (si nu numai) sunt Geox. Sunt foarte scumpi dar daca zici ca vrei ce e mai bun, astia sunt. La Licurici mai bagau Geox din colectii mai vechi mult mai ieftini, dar momentan stau prost cu marfa. Ca sa iti faci o idee, ultima colectie in magazin Geox e 300 ron, la Licurici sunt cam 70-80'ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Dupa cum spuneam... http://www.aficotroceni.ro/events/SAPTAMANA-INTERNATIONALA-A-BEBELUSILOR-PURTATI-38

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna si de la noi!

Am scapat de examen si am revenit la trebile obisnuite. Mi-am recuperat si piciul si e super bine. Am reusit si va va citesc, deci e bineee.

Mai, paine i-am mai dat si eu sa molfaie, dar rarut. Mai mult mama ii da, motiv pentru care ne mai certam.

Unt si smantana mi-a zis si mie pediatra sa-i dau, dar cate putin.
Lapte de vaca simplu nu, pentru ca e greu sa-l proceseze rinichii, dar a zis ca in combinatie cu gris, orez, etc merge pentru ca se dilueaza.

Zumzu, eu i-am luat de la Piciul niste ghetute cu talpa din piele, pe care le-am tot purtat de aproape le-am rupt. acum nu prea mai merg p-afsara ca e frig. Dar am vazut unele in Unirea cu talpa tot din piele, dar mai groasa si vreau sa-i cumpar. Insa costa peste 100 ron si trebuie sa iau si copilul ca sa nu dau banii aiurea. Eu nu vreau sa-i iau acum cu talpa rigida. Sa mai invete sa mearga.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Al meu mananca bucatele daca ii dau una cate una; daca i le dau cu lingurita mari sanse sa se prefaca ca se ineaca.

Urat si frig afara. Am iesit totusi o ora. Si am pus in functiune mei tai-ul. Doarme bine in el :)



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput