Brumarei de nov-dec 2011 (75) Hai uratica !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

'neata pe la pranz fetelor,
ieri am fost si noi la eco, bebelina noastra s-a intors deja si se impinge cu capul in col, colul e inchis dar are 2,8 cm si de azi m-a pus sa stau mai mult in pat ...eu citisem ca limita e 3 cm deci eu as fi un pic sub limita ?
in rest, are 1550 gr, e lungana(la asta nu seamana cu noi si sigur postasul era in concediu atunci ), DPN a ramas tot 15-16 dec dar sigur o s-o cunoastem mai devreme
maine avem si programarea la oftalmolog ca sa vedem cum nastem

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Deci somnul meu de 2 ore s-a transformat in unul de o jumatate de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Nicole, stai linistita, eu am avut colul de la 24 de saptamani de 2,5 cm, acum are 2,18, stai linistita in pat, nu face efort, stai cat mai putin in picioare.Va fi in regula. Important e sa nu se deschida.

Emma 31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

SALUTARE!

Hai ca m-am molipsit si eu de la voi.Adorm la 12 noaptea si ma trezesc la 5 de dimi,cand se trezeste al meu sa plece la munca.Stau cu el pana la 6,astazi culmea am si mancat cu eldar mi s-a facut pofta ca isi facuse lapte cu cacao si nu mai bausem se un car de ani,eu laptele il consum cu cereale Fitness.
Apoi pe la 6 si ceva m-am bagat in pat si am dormit pana la 10.
Bine ca am dormit ca in celelalte zile nu mai puteam adormi,bine a fost si bebelina cuminte in dimi asta si ma lasat.

34+ cu Sara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ma bag si eu in seama cu scutecele, desi nu e relevant. Am inteles ca-s diferite calitativ fata de astea din Ro: noi am folosit Pampers si Huggies. Cu succes, nu am avut probleme.

De la chicco insa nu mi-au placut deloc (ambalaj portocaliu) sunt prea groase si plasticoase.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

neata..ce de cafelute azi..iau de la fiecare un pic

eu m-am trezit pe la 6 - ca iar am visat urat, numai tampenii, m-am dus pana la baie si pana la 9 aproape nu am mai putut sa adorm
am mai atipit vreo ora dupa cred...

luny felicitari pentru schimbarea prefixului si bafta la pozat..e cam innorat vad..sper sa ai parte de o zi frumoasa

felicitari burticilor cu vesti bune de la eco..ma bucur ca nu mai sunt griji sau probleme..sa fie asa pana la termen



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

ALINUK tu zici ca ai facut analizele la secretie si culturile de col?Daca da cat au mai costat si unde le-ai facut?Si la sange ce analize ai facut?

34+ cu Sara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Felicitari si de la mine burticilor care au vesti bune de la eco si de la analize.Sa speram ca va si tot asa.

pe toate.

34+ cu Sara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Fetele vreua s acumpar o lenjerie de pat dintre acestea pt bebelus dar nu stiu care k toate sunt asa de frumoase....voi ce ziceti?
http://idealbebe.ro/bertoni-set-complet-de-lenjerie-pentru-patuturile-maxi-trend-transform-p-7386.html?osCsid=bb7c326ef55cf992a34ae4f06630df5c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Am vazut si eu poze pe picassa cu ARISS si LUNY.Doamne ce frumoase si salbe sunteti fetelor si aveti niste baieti de nota 20,sa va traiasca si sa va bucurati de ei.
Voi puteti concura cu succes la miss graviduta,pe bune aratati traznet.Si LUNY sa stii ca esti ffff tare cu saritura aia in bazin la 6 luni,eu ma duc la fund ca bolovanul.
Ce mai super tari poze cu super mamici!FELICITARI!

34+ cu Sara Elena

Mergi la inceput