Strugurasi de Sept-Oct2011-Haideti fetele!!!!(121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

gata, acum sigur e activata mesageria
ai dreptate Ionela in tot ce spui insa crede-ma, eu am creat o adevarata psihoza in mine, ajung din om neom

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

O oaie...doua oi...

Hellena si eu sunt murata cu tot felul de ganduri acum...mai ales ca trebuie sa imi supun copilul unui tratament pe 6 luni...dar merg cu dumnezeu inainte
..si apropos citind despre substanta pe care trebuie sa o ia fata mea am citit ca e a stadiul de experiment folosirea ei in vindecarea autismului. In felul asta mi s a improspatat si mie mintea cu fel si fel de griji...

de acum e dupa cum vrea dumnezeu.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata fetelor

Hellena, eu cred ca ''prietena ta'' si tatal ei nu sunt sanatosi.Cum au putut sa-ti spuna asta?!!
Ghinduta mea, cand dau cu aspiratorul se culca, si cand deschid usile nu reactroneaza la ele si scartaie rau de tot.


Fetelor, un sfat va rog.La 4 saptamani ghinduta mea a avut 3,600 Kg iar acum la 7 saptamani are 4 Kg.Saptamana asta mi-a luat doar 50 g.Este normal?Ce sa fac?


Ea mananca doar san, la 3-4 ore si manaca 10 minute, maxim 15.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

fetelor e posibil ca eva SA aiba mucozitati dar nasul sa nu-i curga?
de 2 zile adoarme si se trezeste instantaneu cand o las la orizontala in niste sfornaituri.Acum parca nici sa suga nu mai poate.Aceleasi zgomote.Ce sa fac?

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

racheel, nu-ti mai face probleme.. bebelusii oscileaza... mie primul copil mi-a luat 1 kg in prima saptamana si in luna a 5-a nu a mai luat nimik..
camady, e normal.. eu cu ambii copii am patit acelasi lucru.. doar trebuie aspirat nasucul zilnic.. pana pe la 6 luni asa va fi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza...

Bujo, Ionela, Lali
, mi-ati umplut sufletul de caldura cu mesajele voastre,ca orice mamica noua si eu am multe nelinisti, insa cuvintele acestea calde ma fac sa ma opresc putin si sa zic : puiul meu e sanatos, fericit si iubit.. O sa creasca mare si destept !

Camady.. cu ce ii cureti nasucul? azi noapte Eena s-a trezit nervoasa pt ca avea nasucul infundat, am incercat sa scot ceva cu pompita insa nu a iesit nimic, i-am pus cate 3 pic de ser intr-o nara.. si in cateva min respira pe nasuc, probabil are mucozitati adanci?

Oana

Rach.. copii au ritmul lor de crestere, sunt convinsa ca e bine , si o sa recupereze ea
M-am intalnit zilele trecute cu o cunostinta care are un bb de 4 luni.. copilul era urias am crezut ca are cel putin 6-7 luni, a zis ca in prima luna a luat doar 100 de grame si a mers la n dr si investigatii.. in a doua luna a lua 2, in a treia 1.5 .. si a ajuns de la 2800 cat avea la nastere la peste 7 in luna a 4-a..

Eu sunt fascinata de micuta, nu am avut tangente cu bebelusi pana acum, insa credeam ca sunt mult mai prostuti.. insa imi vine sa o mananc cum vad ca urmareste caruselul, se enerveaza cand se opreste, sta atenta cand ii vorbesti, ridica capul sa te vada.. am impresia ca ea intelege mult mai multe decat cred eu.. probabil cunoaste toate misterele lumii insa nu le poate exprima ( vazusem un documentar acu multi ani pe tema asta si mi-a tamas intiparit pe retina)

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

sei eu nu i-am curatat nasul deloc .Nu-i curge , nasul il vad curat..........

Ce fel de carusel ai gasit ptr. patul pliant?


24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

sei eu nu i-am curatat nasul deloc .Nu-i curge , nasul il vad curat..........

Ce fel de carusel ai gasit ptr. patul pliant?


24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby



I-am luat ceva ieftin de la primii pasi, cu buburuze.. zambeste cand le vede...nu am gasit pt pliant decat pe net ceva f simplu, insa la pret triplu si am zis ca nu dau atatia bani pe acelasiu lucru

App.. am primit pat de lemn... oare merita sa-l aduc acasa? e mai mare ca cel pliant nu?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Camady, nu trebuie sa-i curga ca sa-i cureti nasucul.Chiar am voebit saptamana trecuta ce fornaieli.Cumpara batista bebelusului de la Arriana si aspira-i nasucul o data pe zi.Se pune la aspirator si inainte sa-i aspiri ii pui in nasuc ser fiziologic.




Mersi fetelorOffffffff ce m-am speriat.Si tot eu m-am consolat ca ar fi mai bine sa astept sa faca 2 luni si sa vad cate grame pune.Si o sa mergem, si la doamna doctor pentru vaccin si o sa ne spuna ce parere are.Pana atunci astept.



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

sei eu nu i-am curatat nasul deloc .Nu-i curge , nasul il vad curat..........


24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby



nici eu nu folosesc pompita decat la nevoie, nu vreau sa ii irit mucoasa nazala si sa amplific mucozitatile..
faza cu serul am vazut-o pe net la dr ana culcer

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput