Tristete mare!!

Tristete mare!! | Autor: ancadragoman

Link direct la acest mesaj

Am o mare greutate in suflet,catelusa mea pe care o avem de 14 ani are cancer.De cateva luni se chinuie ingrozitor,a facut citostatice dar tumoarea tot creste iar ea slabeste si se misca greu pe zi ce trece.
Sufera ff tare si ne gandeam sa ii curmam suferinta, sa o eutanasiem mai bine spus.
Vrea pareri de la oameni care au trecut prin asta ,cum se procedeaza?
Multumesc .

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ce rau imi pare :(((
va doresc, multa, multa, multa putere.
cred ca asta e solutia, la cab.veterinar.
este ingrozitor de trist, insa decat sa sufere asa daca nu e nicio sansa, nu aveti de ales.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu avem de ales,ca am cam incercat orice.Mai ramane operatia pe care un medic spune ca o face iar altul ca nu ar rezista nici macar la anestezie.Ma gandesc ca mai rau o chinuim.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

sa stii Anca, daca tu simti ca o chinuiti si mai mult, nu ai de ales. este o decizie atat de grea.
poti incerca operatia, daca simti ca are rost, insa aici are mare importanta daca va suferi si mai mult decat acum.
tare tare rau imi pare :( un alt suflet nevinovat suferind :(((

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si nu stiu cum sa procedez,ca la o clinica veterinara presupun ca ii face injectia si mi-o da acasa.Unde o ingrop?Ce fac cu ea?
Imi vine sa plang intr-una

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

la noi a venit medicul veterinar acasa sa-i faca injectia... apoi am ingropat ciinele in curtea unei prietene, mai ingropase si ea un ciine si o pisica acolo

exista si un cimitir al animalelor, dar e cam scump si trebuie sa platesti taxa initiala apoi taxa lunara, cel putin pe un an inainte, citeva milioane, n-am mai intrebat ce fac ei cu corpul ingropat daca nu platesti mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cred ca asa o sa fac si eu ,o sa chem veterinarul acasa si o sa caut un loc unde sa o ingrop.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Imi pare rau, Anca!



*Blackmoon Lady 23+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Imi pare rau ca s-a ajuns aici cu catelusa voastra.
Noi regretam si acum ca nu i-am facut injectia, s-a chinuit in dureri crunte pana a murit.
Din dragoste pt ea e bine sa-i faceti injectia daca nu mai este nici o solutie. Noi am incinerat-o si avem urna ei cu ramasitele acasa,sotul nu se poate desparti inca de ea, si poate suna sumbru dar el doreste ca atunci cand pleaca si el din lumea asta sa fie pusa si urna ei in mormantul lui.
Ciudat,dar asta e dorinta lui.
Multa putere va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu prea se mai poate face nimic,tumoara este f mare si deja supureaza plus ca incep sa o lase si picioarele, merge ce merge si cade
Mi se rupe sufletul si imi vine sa plang intr-una!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

te cred Anca, 14 ani e fost cu tine. si acum tu trebuie sa decizi. mai intreaba vet-ul, sigur ca iti e foarte greu sa o vezi ca sufera si si mai greu sa alegi tu ce se va intampla. dar trebuie sa decizi sa ii fie mai bine.
Nati, nu mi se pare deloc ciudata dorinta sotului tau, deloc-deloc.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput