Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

am pus si eu cateva poze cu pitica

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


ce falcuteeee

Dodo de ailed..ne-i furat lingurita de silicom, caciulita..si cred ca si castronelul roz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, inseamna ca avem aceleasi gusturi, castronelul roz e la set de trei 2 roz si unul mov....e cel cu iaurt din poza cu mancatul singura

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

ally m-ai strigat asa tare ca te-am auzit
n-am mai apucat sa intru ca iesi am facut curatenie, am prajit la peste...de mi s-a acrit, apoi am iesit afara.

v-am zis ca ma durea gatul...ei bine am si racit putin, m-a durut gatul foarte tare. am baut multe ceaiuri, am luat tantum verde si paracetamol si acum sunt doar putin ragusita.
simona tu mai esti ragusita? te mai doare gatul?

am vazut poze cu bebei frumosi de ailed, pai tu tii ascunse printesicile frumoase?
Rares de mandreea a crescut si este un dulce
Diana de lparpala este o dulceata de fetita, scumpa tare
mary85 ai o printesica dulce si grasulina, ce frumos sta ea pe bicicleta

bb_yasmi te-ai laudat cu niste poze? unde sunt? sau nu le-am vazut eu?

mandreeac ma bucur ca sunteti bine acum. felicitari pentru sora ta, sa aiba sarcina usoara[pup

vas si bb_yasmi ce bebei dintosi aveti la noi inca nici un semn de dintisori.

strumphitza ai o cacacioasa mica. cand face caca nu se incurca, face....

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara fetele

Eu pe aici scrut pe doi, nu am timp de scris romane, acum am ajuns de afara si am spus ca sa va scriu cum a fost cu marul ca nu am apucat dimineata ca am iesit si abia acum am intrat in casa si v-am citit de pe telefon din parc

A luat cam 2-3 lingurite maxim, in total, adica am reusit cu chiu cu vai sa ii bag cateva varfuri de lingurita in gura, isi tinea buzele asa de stranse de aoleo i-am cantat, i-am spus poezii, am jucat cucu bau, da numa sa o fac sa rada sau sa chicoteasca sa deschida gura dupa primele lingurite bagate asa cand o faceam sa rada s-a prind de figura ce ii fac si radea sau se chicotea cu buzele strans lipite oricum, azi a fost a 3 a zi de mar, maine ii fac para simpla blenduita , sa vedem daca i-o place.. Am fost iar la magazinul bio si i-am luat alt fel de mere, sper mai dulci... am sa mananc eu unul sa vad cum e , i-am mi luat prune, pere, pastarnac, telina, ceapa, si parca inca ceva dar am uitat ahh da si lapte si oua bio, sa vad daca se vede la gust diferenta, ca la pret se vede mai mult decat dublu dar am spus sa vad cum sunt ca o sa incep sa ii fac si eu branzica ei si sa ii dau si galbenus cand o fi timpul lor si sa vad daca se merita banii dar precum am inceput sa ii cumpar numai legume si fructe organice, cred ca o sa ii iau si lapte si oua organice, macar ei daca si pentru noi nu ne-am permite, pentru ea facem sacrificiul asta

Hai ca ma duc ca se maraie de foame si somn, poate intru mai tarziu diseara sa mai povestim, daca nu maine dimineata la cafea, oricum va citesc si sunt la zi, de pe telefon cand alaptez

O seara buna, va pup

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor,a luat careva Tantum verde in timpul alaptarii? am citit acum pe prospect si cica nu prea s-ar lua in sarcina si alaptare. si eu am luat cam 3/zi
dar trebuia sa iau ceva pentru gatul asta. off, asa ma oftic, eu asa greu racescsi nu stiu cum am racit acum
si cand stau cu Anastasia umblu cu masca aceea cum aveam in maternitate cand mergeam la alaptat.

Anastasia n-a mancat ieri legumele pentru ca i-am pus ficatel. si nu i-a placut deloc. nici ei si nici mie. are un gust ficatul ala...asa tareee.
am tot insistat eu cu lingurita si nimic, a mancat fortat cred ca vreo 3 lingurite. apoi cand sa-i dau seara iaurt cu cereale nu mai deschidea gurita la lingurita. azi la supita la fel, nu a deschis gurita mai deloc, a papat greu de tot vreo 5 lingurite.

acum i-am facut branzica cum ii place ei cu iaurt. si tot asa, gurita strans inchisa. ce ma fac? sa fac o pauza? a prins 'frica' de lingurita oare? offff....si asa bine incepuse sa manance.

voi cum faceti ficatelul? il papa bebeii? as face pauza de supita o zi, doua....nici nu stiu.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea super ca a mancat ficatelul. a mancat 220? oaaaa ce mult.
imi place cand vii cu idei asa multumim, mai luam si noi notite. Anastasiei ii plac tare mult fructele, astea le mananca fara sa zica nici 'pas'.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca si Anastasia se mai agita cateodata la san, ori nu-i este asa foame ori nu stiu.... dar eu stau langa ea , ii mai dau cu sanul pe la gurita si-l ia.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexinati-a stricat ploaia socotelile cu placinta aia cu dovleac

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza Cristi este un adevarat barbatel. ma bucur ca a fost incantat de gradi si i-a placut.

fetelor, merg sa pregatesc bebelina de somnic.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta felicitari pentru Cristinelu'. Bravo lui e baiat mare si bun.
Roxy multumim din suflet pentru felicitari. Sunt asa de incantata pentru ea, intrucat isi dorea enorm un bebe si are si 30 de ani, deci era cazul. Cu ficatelul sa stii ca nici lui Rares nu i-a placut si eu am sa il mai las o vreme pana i-l voi introduce iar. Cu tantum verde sa stii ca si eu am supt, ba chiar mi-am luat si un spray pentru gat. Eu zic sa nu iti faci griji ca ai luat doar 3 pastilute.

Ioana, Lparpala sa va traiasca fetitele, sunt f frumoase.

tuturor.


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput