Brumarei de nov-dec 2011 (74) Bravo Emilyjeuly!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ascendentul incepe sa se manifeste dupa 35 de ani.
eu nu mai am nici o shansa. sunt scorpion cu ascendent in scorpion. fi-miu este berbec cu ascendent in sagetator si parca vad ca fac un sagetator cu ascendent in berbec

mama de mic +s31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

i-auzi ... la mine e proaspata chestia, tocmai a inceput sa functioneze ascendentul.
Da' mi se pare ca nu functioneaza cum trebuie. De-aia oare toate belelele din ultimul an?

glumesc, din seria "haz de necaz", cum ziceam ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am venit, am gasit o tipa la orl ce mi-a placut tare mult, Cosette Dumitrascu, i-a mai aspirat si ea prenadezul din nas si faceam haz de necaz, in ce hal sunt mucii copilului... tratament: aerosoli cu dexa, acc si ser, 5 zile, seara claritine si nurofen la 8 ore, cateva zile!! otita e spre bine, dar zice ca a fost serioasa, mai luam augmentin pana la 7 zile , tuse e doar iritativa, de la secretii, nu luam nimic ptr ea (cf pediatrului, ca am fost si la ea dupa orl, nu are nimic la plamani, nu e rosu in gat), si la gradi merge abia luni..
eu, pe langa rinita de sarcina, am si mucii Mateiului, dar in afara de apa de mare si biorinil, mi-a mai dat Nasonex(aviz amatoarelor), cica e f bun in sarcina... sa vedem... mi-am rezolvat si hartogaraia, asa ca bye-bye munca!

frateeee, cat ati scris!!!!!

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ce-am zis eu ca vine jandarmu' ... bine ca te.ai mai linistit cu mucii, insanatosire rapida la amandoi!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Aris, hai sa iti zic una tare...al meu e nascut pe 25.03 si are ascendent in sagetator. :D

Emma 31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui EVERYTHING11

abramburika, cred ca nu mam exprimat bine, dar bebelina e cu caputul in jos, asa cum trebuie sa fie...

32+
Iulia Raisa




aha, ok atunci. Aia e pozitia cefalica, craniana. Pozitia corecta. Subscriu la ce a zis aris atunci, de lene ti se recomanda cezariana. Varsta e ok pt. nastere naturala, alte probleme de sanatate zici ca n-ai (eu stiu, bazin, miopie etc.). Suspiciune de diabet nu-i motiv.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

luny - bine ca otita e pe final. de luni chiar esti liberabucura-te de putinul timp ramas pana o luam de la capat

wild - asta e chiar tare. mi-ar placea sa il cunosc ca sa-mi fac o idee despre cum o sa fie fi-miu

abramburika - apropos de haz de necaz. mie mi s-a stricat hota acum vreo 3 luni si nu i-a dat nimeni de cap. eu bazandu-ma mereu pe tata pt reparatii nu prea cunost alti mesteri. si am stau 3 luni fara hota pana intr-o seara cand am intrat in casa si hota mea mergea la maxim intr-o veselie. a doua zi mi-am gasit ceasul pe care il aruncasem in bord la masina ca fiind stricat mergand bine merci. normal ca ieri faceam misto cu mama ca asta e tata care s-a uitat la noi si a zis: aoleooo la copii astia se alege praful de toate. ma apuc eu sa le repar ca asa nu se mai poate

mama de mic +s31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Aris, foarte destept, corect in sensul de principial, cu cariera, studios, atasat de familie, iubitor, dar cam prostut la capitolul incredere excesiva in oameni (gen: fa-mi si mie un leasing pe numele tau; ok-se rezolva...facut leasing, prietenul beat are accident, asigurarea nu acopera, face masina de 40000 euro praf, nu mai plateste si dragutul meu achita rate, dar il iarta si e la fel de omenos cu respectivul).

Emma 31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

suna foarte bine pana la un punct
nu degeaba se spune ca berbecul este copilul zodiacului. isi pastreaza toata viata candoarea si naivitatea de copil

Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid

Aris, foarte destept, corect in sensul de principial, cu cariera, studios, atasat de familie, iubitor, dar cam prostut la capitolul incredere excesiva in oameni (gen: fa-mi si mie un leasing pe numele tau; ok-se rezolva...facut leasing, prietenul beat are accident, asigurarea nu acopera, face masina de 40000 euro praf, nu mai plateste si dragutul meu achita rate, dar il iarta si e la fel de omenos cu respectivul).

Emma 31 saptamani


mama de mic +s31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ma duc sa imi iau copilul mai devreme de la gradi, desi stiu ca o sa ma toace cand ajungem acasa...imi e asa de dor de el ca nu mai pot

mama de mic +s31+

Mergi la inceput