MONTIGNAC (163) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha,le-a primit sotul meu de la un muncitor de-al lui. Ne-a adus aseara vreo 25 . Am mai mancat o singura data si sunt foarte bune. Poate gasesti pe net crescatori in Timisoara, in perioada asta se cam taie ca nu le prea tin peste iarna.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragele mele, n-am mai scris zilele astea pentru ca am o perioada tare nasoala la lucru si nu am avut dispozitie de altceva :)
va pup pe toate iertare

Sanse lasa ca nu e chiar asa nasol ... scapi rapid de ele :)
Daca stau sa ma gandesc bine esti cat mine , si gandeste-te ca eu sunt si mai pitica decat tine la inaltime .... si eu mai vreau macar 10 kg sa mai dau jos :) greu merge , cred ca din cauza stresului stagnez ... pe haine simteam scadere si totusi e stagnare :) nu-i nimic ... mergem mai departe :)

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule eu fac quinoa cu legume ... guinoa o fierb 1:2 perca ... doua parti de apa la o parte de boabe ... si apoi in wok pun ceapa julien, felii de morcov, ardei, rosii, frunze, condimente ... si la sfarsit le combin .... e bunaaaa , bunaaaa

eu am mai facut/mancat si combinata cu salata de vinete facuta doar cu putin ulei

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Andanitzo te pupez

Ieri am papat:

md:omleta cu sunca si rosii
p:pui la rotisor cu mujdei si conopida la cuptor
c:nimic

Azi:

2 felii paine integrala cu magiun Topoloveni
p:antricot vita fript cu salata
c:habar nu am

Puisoaro snitelele merg si cu faina de naut,nu? E mai ok cu tarate?

Si mie-mi plac prepelitele .Le fac la cuptor si se gasesc pe la mag. mari dar congelate.Eu mai iau din Selgros.


La raport nu am nimic....100-200 de grame...
Cred ca vin si rusii si poate sunt balonata...Ma uit pe calendar ca nu tin minte cand vin

Mai intru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Sanse orice nutritionist spune ca ne ajuta mult gustarile pentru a ne ameliora foamea si a ne face sa mancam mai putin la masa urmatoare ... dar sa nu fie migdale , alune ... cred ca si astea m-au stagnat pe mine ca am cam profitat de ele luna asta, adica la gustari am cam papat samburi si cioco neagra ... e cel mai bine sa mancam fructe : ananas, mar, pomelo, portocale, mango ... si apoi struguri, pere, piersici .... sau dovleac , mere, gutui la cuptor , compoturi neandulcite , iaur

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Am vazut si eu quinoa asta....ce naiba este?

E si scumpa,nu?

E buna? O sa ma uit pe net sa-mi fac o idee.

Cum spune Andanii suna bine.

Dar este ca ce? Ce gust are ?
OREZ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Sanse te pupez si io

Quinoa eeeee .... un gust .... hmmmm... nici nu stiu cum sa spun... nu e gust de orez, e mai dulce putin ... sunt boabe mai mici mici .... interesanta ... scumpa ??? cam da .... da dintr-o cana de cafea mica iese o mancare ca se umfla

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Pai eu cand nu mai pot intre mese ma feresc sa mai pap cioco neagra,migdale si alte cele....Mananc 1-2 rosii cu sare sau castravete si ma mai pacalesc.

Mai vb. noi ca daca nu simt ca mi-e foame seara nu dau nimic jos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mirela,se pot face sicu faian de naut doar ca taratele astea de ovaz le face crocante cumva, ca si pesmetul. In perioada premenstruala si eu iau in greutate minim 500 de gr asa ca sigur esti mai pe minus de 200 de gr

Dana, mersi de reteta cu quinoa. Despre gustari sunt total de acord. Alunele si migdalele sunt permise dar te tin pe loc( la cate calorii au nici nu e de mirare)

Tocmai mi-am mancat gustarea: doua felii de dovleac copt dulce-dulce

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Da Sanse asa e ... am zis ca poate poate pacalesc organismul .... da el nu si nu ... nu ma lasa sa ma rasfat deloc deloc ... sa zicem ca din 7 zile in 4 am papat alune si alte cele .... gata, de azi nu mai pun gura pe nici un sambure si pe nici un dulce nu se poate ... trebe sa urnesc melcul de la 65 ca nu se mai poate

andanii

Mergi la inceput