Bebelusi de septembrie octombrie 2010(78)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

La multi ani Alesia!
Si pt ca acusi e miezul noptii, fac urari si pt sarbatoritii de maine
La multi ani Tudor
La multi ani Rebeca
La multi ani Matei Mihai, de azi nu mai e bebe .

camisv, sa va treaca cat mai repede mucisorii. Ce mai face Tudor, cum mai papa, cate kg are acum ? (curiozitate ca-s in aceeasi zi nascuti :))

histamina, ce au spus fetele inaintea mea, iti spun si eu, daca tot vrei 2 poti adopta inca unul si ti-ai si vedea copii crescand . Eu una m-as satura de atatea probleme, stres sa nu se intample ceva rau, parca as vrea sa mai respir, sa ma bucur de viata, din cate imi amintesc va plac calatoriile, iesirile la munte, bucura-te de ceea ce ai.

mari, tare ma bucur ca a fost bine la petrecere, chiar daca ti-a fost greu cu drumul, uite ca a meritat, mai ales ca aveai nevoie de o iesire .

Poate vedem si noi poze de la petrecere cu voi, noi asteptam.


Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta este gata.


Mami Anca cu Andrei Ionut
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Astazi ne "ingrasam" ca sunt multi copilasi sarbatoriti

La multi ani, dragi copilasi: Rebeca, Matei si Tudor! sa cresteti mari si sanatosi, frumosi di isteti, fericiti si sa aveti o viata plina de impliniri.

Pianna, acum ca ai "nascut" poate ne spui ce mai face Rebeca. Ultima data era mai greu cu diversificarea, acum cred ca-i domnisoara si nu mai aveti probleme

Doina gata cu bebeluseala, ai baiat mare

Cameluska Tudor mananca normal, adica nu face mofturi la ce ii dau, masa dureaza putin, dar nu este un gurmand si nici pofticios si in rest nu rontaie nimic. Are in jur de 8.800 si nu cred sa se ingrase prea curand, la cat este de agitat (cred ca face km zilnic prin casa sau afara, iar somnul de pranz s-a redus la 1.5h, rareori mai mult)

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

La multi ani puiutilor sarbatoriti!

raportam ieri : 300 gr lapte cu cereale si miere,200 ml suc de morcovi cu mere, 250 de gr de piure de ficat frecat cu unt.

peste noapte 250 de ml cereale, 2 mese d ela mami.
dimineata, in sfarsit monogenul si inca 100 de ml de morcovi cu mere si portocale.deocamdata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Ardei iute si telina, la borcan, pentru iarna
Ardei iute si telina, la borcan, pentru iarna. Un amestec bunutz de pus in ciorbe, chiar inainte de a le consuma.

Ne trebuie:

cca 500 g ardei iute
frunze si tulpini de telina de la 2 radacini mari
100 ml otet
400 ml apa
1 lgt sare
3 lgt de zahar

Cum se face:

Cantitatile destul de aproximative, insa puteti reduce cantitatile la jumatate.
Daca va mai ramane amestec lichid, il puneti intr-o sticla/borcan si il lasati sa astepte cuminte un alt rand de muraturi.
Aducem la fierbere otetul, apa, sarea si zaharul, amestecand sa se dizolve sarea si zaharul.
Ardeiul iute il taiem in jumatate pe lung, scoatem seminele cu un cutit. Tocam marunt ardeiul iute si telina.
Recomand sa folositi manusi cand tocati ardeiul iute.
Turnam amestecul fierbinte peste legumele tocate.
Se pune in borcane.
Se poate consuma dupa 2-3 zile. Se adauga 1-2 lgt in ciorba, inainte de servire.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Tudor de sorana_23
Rebeca de pianna
Matei de doina_1984
sanatate, fericire si noroc! sa aduceti numai bucurii parintilor

fetele, ati cumparat ghetute pt iarna? daca da, de care/ si de unde?



Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am cumparat 2 perechi de la bazarul de pe DC.sunt f multumita de pret,calitate si de faptul ca am si ajutat niste copilasi.
maxim 25 de lei bucata.cele mai scumpe sunt 50.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

La multi ani, Alesia!, pentru ieri, sa te faci mare si frumoasa si sa fii fericita!

La multi ani, Tudor!
La multi ani, Rebeca!
La multi ani, Matei!

Sa fiti sanatosi si sa aveti o viata plina de bucurii! Si sa aveti astazi o zi minunata, si voi si mamicile voastre!

Adriana, mama lui Alexandru

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Bravo Sebi pt papa! Sa o tii tot asa!
Histamina, iti spun si eu acelasi lucru pe care ti l-au spus si fetele ieri. Cred ca trebuie sa te gandesti in primul rand la Sebi, pentru ca el va avea nevoie de tine mult timp de acum in colo.

Cami, Alexandru are 8,700 kg, deci tot pe acolo. In schimb la inaltime cred ca a ramas inca la aproximativ 72 cm, dar asta e el, un nodulet umblaret. De mancat, el e foarte pofticios in general si are perioade in care mananca mult si ar manca tot timpul si perioade in care chiar daca are ochii largi si cere cum te vede ca mananci ceva, la masa face nazuri, se stramba, mananca putin, e purcelus etc.
Cum se simte Tudor? Sper ca e mai bine.



Adriana, mama lui Alexandru

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

LA MULTI ANI, PUIULUI MEU!!! ARE MAMA BAIAT MARE
LA MULTI ANI SI CELORLALTI SARBATORITI!!! SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!!!

MULTUMIM MULT PENTRU URARI

Va servim cu o felie de tort si tot ce doriti

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/QlYZoC?authkey=Gv1sRgCKrt0LG1l43ntAE#5638841906656249442

Mergi la inceput