Brumarei de nov-dec 2011 (73)Bravo Emilyjeuly!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

bianca - merci, oricum, am sa ma interesez atunci.

emily - woooww, chiar ce balonel de burtica aveai!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

emilyjeuly felicitari mamico! sa fii sanatoasa si puternica pentru bebelusii tai! iar puiutzilor tai: BINE ATI VENIT DARIUS SI FILIP! sa va ajute Dumnezeu sa cresteti mari si sanatosi, sa papati bine, sa nu aveti colici! si sa fiti cumintei!!!

ivanca , sa fii sanatoasa si sa ai o nastere cat se poate de usoara si un bb sanatos, mancacios si fara colici!

ieri am mai luat si eu una alta din consumabile pt spital si acasa: pt cele iteresate, am gasit comprese de tifon steril 27x27 cm cu 2 lei 10 fese la farmacia Dona. Tot de acolo am luat si vata portionata de care vb LIA, si alcoolul santitar diluat pentru curatatrea buricului bebelusului. Am inteles de la cursuri (nu mai stiu de ce) ca e mai bun acel alcool decat betadina pentru nou nascuti.Oricum am luat si betadina. am mai luat bepanthen unguent pentru funduletz si gel de dus sa fie pt spital, si lapte de corp pt bebei de la Mustela.
nu-mi mai trebuie decat pampersi si servetzele umede, si gata, i-am pregatit lui bebeica terenul de aterizare, numai ca el tre sa isi astepte randul!

v-am pupat!





32+ Luca Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Iarasi nu mai stiu cine intreba de chilotii de unica folosinta (ca eu raspund din amintiri si cu efect intaziat ). Pt. mine au fost ff utili si m-am simtit bine cu ei.

Insa sunt de 2 feluri, tip plasa (astia sunt ok) si mai intregi, dintr-un material aiurea. Nu stiu cum sa explic. Insa, cine nu ii suporta pe aia tip plasa merg si din ala ieftini, de bumbac, moartea pasiunii, o marime mai mare. Care pana la urma tot de unica folosinta vor fi .

Chiar, la cezariana cum e cu pierderile, tot ca dupa o nastere naturala? Scuzati ignoranta ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

uite ca am gasit si www.safte-italia.com/new/scheda_articolo.php?lang=ita&id_cat=2&id_pro=37&id=123" target="_blank">modelul, eu din astia am folosit. Se gasesc la farmacii sau magazinele de puericultura.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Petro, si la cezariana sunt pierderi - din pacate nu stiu cum e comparativ cu nasterea naturala.

Merg si eu maine la control...abia astept sa vad ce imi face miscaretul..si sa o intreb pe dr daca chiar e ok sa miste asa tare aproape tot timpul ... o sa merg la spital ca e de garda. Sunt curioasa cat e de "vanjos"
Sa stiti ca si eu ma simt slabita, deci sunt in gasca voastra... si astept cu nerabdare sa pot dormi si eu comod...dar pe de alta parte vreau sa imi stea cozonacelul in cuptor sa creasca si sa se rumeneasca bine si sa savurez si eu ultimele saptamani de sarcina (ca sigur al 3 lea nu va mai fi)

Anna, greu cu deciziile astea la balante...

La multi ani, Ivanca!

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (32 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

cristina - bafta la control, sa vii cu vesti bune!

Ies si eu sa iau copilu' de la gradi ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

ce active ati fost mai fetelor! Asa imi place!
Am fost si eu cu Stefan la medic, tuseste un pic, ii curge nasul (nu tare) si aseara mi-a facut un pic de febra, si cum nu am mai fost la medic dinainte de operatia de amigdale (august) i-am facut acum o vizita. Mi-a dat niste Eurespal, si un Ibalgin si Augumentin sa am in casa, ca nu se stie cum vor fi cu fondurile astea compensate, si daca va fi nevoie, sa le am.
Brambule, legat de pierderi...mie dupa operatie cat am fost in terapie mi-au pus doar niste carpe sub mine, ca eram goala sub patura aia. Dar de a doua zi cand am mers in salon, mi-am luat direct absorbante. Si m-au tinu lohiile vreo cateva zile mai puternic, si apoi mai putin cam 2 saptamani, cand s-au oprit de tot. Eu asa imi amintesc.

diana29+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Craita spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Iarasi nu mai stiu cine intreba de chilotii de unica folosinta (ca eu raspund din amintiri si cu efect intaziat ). Pt. mine au fost ff utili si m-am simtit bine cu ei.

Insa sunt de 2 feluri, tip plasa (astia sunt ok) si mai intregi, dintr-un material aiurea. Nu stiu cum sa explic. Insa, cine nu ii suporta pe aia tip plasa merg si din ala ieftini, de bumbac, moartea pasiunii, o marime mai mare. Care pana la urma tot de unica folosinta vor fi .

Chiar, la cezariana cum e cu pierderile, tot ca dupa o nastere naturala? Scuzati ignoranta ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 34s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!



multumesc pentru raspuns

Laura 31 saptamani Alesia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

un capitol cu vesti buneeeeeeeee

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +35 Matei Ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am venit, doar de la gineco... se pare ca nu trebuia sa intrerup aspenterul, ca Ip-urile-s peste 1, eu am inteles ca la 26 saptamani... gata! asa ca il reiau, sper doar sa nu fi facut vreo mare tampenie... mi-a dat hartiile cu recomandari, sper sa nu faca dr de familie figuri si sa-mi dea medical pana pe 20 oct, dar nu am mai ajuns la ea si nici cu Muf la control ptr ca a adormit in masina... maine dimineata mergem.. acum, l-a luat o tuse 'in gol', ca e rupta, in somn, falacu'.. i-am dat dimineata coughend, o fi de la ala... ma termina cu nervii, mi-e mila de el ca nu se odihneste bine, e tot infundat si acum, si tuseste, dar cred ca tot de la secretii, asa-mi suna.. acum s-a linistit si doarme, dupa o 'lupta de aproape 2 ore cu tusea..
ralu, cel mai bine o lasam pe saptamana viitoare, atunci sigur suntem refacute, si copilul meu la gradi, sa pot veni fara el, ca de sot scap eu
bianca, multam, am inteles eu ceva cu masajul, insa nu stiu daca suficient.. la noi oricum se practica epiziotomia, dar ma gandeam ca rau nu ar face oricum.. mi-a cazut fata cand am citit ca va deconteaza si statul ptr curatenie!! o, mama, civilizatie...
iulia

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput