Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Tudor a dormit si el aaseara 5 ore legate... Cred ca am facut carare spre patutul lui verificand daca e totul ok! :)

astept sa se trezeasca si cred ca mergem la Ferma Animalelor...

Puup si weekend placut!

Mada, sanatate lui Razvanel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Lori zici tu ca ar putea fi febra de la muci? Eu sper sa fie asa, ca data trecuta cand a avut febra la 2 zile i s-a declansat si o super raceala.

Am luat Colargol dar am uitat sa va intreb de cate ori am voie sa dau? I-am dat si lumanarile lungi si albe s-au transformat in lumanarele maro. Chestia asta pateaza sau se ia la spalat? Daca nu se ia, ce pot sa zic ... nashpa! Am patat si asterutul si covertura si patura si hainele lui si ale mele ... M-am descurcat, nu? Noi sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Dupa noaptea trecuta am declarat carantina. In w-e asta nu iesim din casa. E cam vant si vremea schimbatoare, mai bine stam acasica si poate se face si el bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

offff...Mada...pup scumpul barbatelsa se faca bine repede
]Carmen...ce misto ca faci Kangoo jumpssi eu am vrut dar la noi e 350 ron pe luna si nu prea-mi convine sa dau atatia bani,asa ca fac aerobic cu 100 ronpup si spor la antrenament

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Bine v-am regasit fetelor, mi-a fost dor de voi!
IN sfarsit ne-am adunat si noi pe la casile noastre si ne-am adaptat la fusul orar. Drumul de intoarcere a fost de groaza, bb Kevin n-a avut deloc rabdare, Patrick voia sa iasa din avion si cauta usa peste tot, iar mi-am zis ca pana nu fac 15 ani nu mai calatoresc cu ei.
Iar cu somnul ne-am dereglat rau, cateva zile, ne culcam la 7 si ne trezeam la 3, apoi cand se culca unul , se scula altul si tot asa, ca am capiat. Dupa vreo 3 zile am reusit si eu sa incropesc ceva de mancare.
Am citit ceva ceva din urma, dar nu tot, ca deh, nu mai am deloc ajutor. Incepe si Patrick de marti gradinita si o sa mai am ceva timp.
Am vazut poze de la intalnirea cu mamele purtatoare, mi-au placut mult! Si am salivat si eu dupa vremea aia faina ca FRAGRANT. Aici frigut bine, nici nu mai stiu cum sa-i imbrac.
Multa sanatate bolnaviorilor. Eu sunt fericita ca am scapat cu bine calatoria asta de gastro si de alte minuni.

Trece repede timpul, intr-adevar, cand plecasem Kevinul statea frumos in pat, acum e in picioare langa cutiile de jucarii a lui fratello si cauta prin ele, trebuie sa fiu cu ochii pe el ca pe butelie caci fratello are multe jucarii mici. Deja au inceput sa se bata de la jucarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doloress bine ai revenit pe forum, readaptare usoara la rutina obisnuita!!

Mada cum mai sunteti? Robert imi facea noaptea, spre dimineata cate un episod de febra ca era ff infundat, desfundam, dadeam si antitermic si era f bine. Acum, tu ii tii temperatura in frau si numeri zilele. ca trece!!

Robert are iar muci, deocamdata doar putini, aposi, asa, din aia neinteresanti.

colargolul iese, dar numai daca speli textila rapid, la temp mare si detergent mult. Eu am salvat un sac de dormit care e imprumitat.

Noi am fost in parcul Bordei azi, si am avut surpriza palcuta s-o cunosc pe Mirela&motani. Sunt topita dupa ei, au niste fetisoare scumpe, sunt ff expresivi asa si cumintiiiiii!!!

Nu declar nimic despre cate felii de pate de casa am balotat!

Tunde chilotii de blana
cu bona, mami, rapid, c ATOT suna lumea, fa o lista de chestii la care tii, apoi vezi woamele si pui bifa. exemple:
- sa nu fumeze
- sa aiba experienta cu bonaritu'
- sa faca si menaj
-... vrei sa ma mai gandesc?? Da zici, ca ma voi gandi ca si cum as angaja eu o bona.

M-a luat un friggg de morrrrrr!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Am mai bifat aseara un festival al berii germane, la grozavesti. Recomand. mese multe, aerisit, deloc aglomerat, fara cozi la fripturi si beri. Dansa mandra mea pe mese aseara pe la 22.00, era in forma maxima, s-au socat prietenii nostri ca poate fi un copil asa relaxat la ora aia

PISCOTEL, ma bucur pt voi ca a revent tati.
Cum adica ma intrebi ”si aici”? M-ai mai intrebat si n-am vrut? nu m-ai cerut pe FB...

IRINUKA, glanda hipofiza? E la creier si este responsabila de producerea de hormoni.

FRAGRANT, ce mult ma bucur ca i- placut papa donsoarei Sophic! Iti scriu un PM.

Noi ne pregatim sa plecam la o nunta. Toti 3

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

buna dimineata si de la noi

am intrat doar sa va pupacesc, sa va spun ca nu am fost la zumba azi, abia miercuri imi incepe abonamentul, o sa va zic cum e, pt cele care nu stiu.
avem invitat pe nashul lui felix si va citesc seara, din umbra.

LAVINIA de cand asteptam stirea asta!!!! stiam si eu ca papy-boom vor iesi la pensie fix in anii astia, 2012-2016, dar ma si miram de ce nu devine oficial odata.
moama ce veste buna, abia astept sa vad daca se va urgenta si pt noi, sau e ceva cu BIQ de la Viena. cei din franta, belgia, au primit accuse dupa doua saptamani- la noi se fac peste 5 zile - 3 luni...

eu am mai raspuns la un SZ pe tema asta, noi avem Chicco pt felix, iar pt flavia un ridicator, ca sa ii ajunga centura bine. dar oricum vrem sa ne vindem masina, asa ca probabil o sa facem simulari in casa, vruum-vruumm

sanatate multa tuturor, si un weekend frumos!
v-am pupat, fuuuuug


ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna fetele

Doloress bine ai revenit pe forum si readaptare usoara la program.

Roxx distractie placuta la nunta.

carmen da te ti de treaba nu gluma cu sportu. bv.eu nu am timp. au deschis si langa mine la 5 min un club cu aerobic, kangoo etc..am zis ca ma duc, dar dupa ce am citit la voi ca nu e indicat pt cei cu probl cu coloana, m-am desumflat si doar admir de afara aici nu au zumba. iar restu nu ma atrag.

Lori hai ca poate e alarma falsa. si nu raceste.

Tunde bafta la gasit bona ideala.

Mada sanatate multa la strumf. sa se faca bine

noi am iesit un pic afara pe la12 ca era soare si cald. acu s=a facut super frig si bate vantu de te ia pe sus gata cu vremea frumoasa. sa vedem de acu cu iesitu cum e. mai ales ca nati nu suporta caciuli, gluga, imbracat mai grosut. mai nou trage de haine si reuseste sa-si scoata manecile.

voi cum administrati colostrum? am luat azi si vreau sa ma apuc sa-i dau






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Lori trimit o caruta de si
ce bine e fara reclamele alea tembele.
alta viata nene




Mergi la inceput