Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Andutza, se serbeaza si la Cluj, mami!
Uite www.citynews.ro/cluj/sanatate-16/saptamana-bebelusilor-purtati-marcata-si-la-cluj-203006/" target="_blank">aici si pe www.facebook.com/event.php?eid=272006382819848" target="_blank">facebook.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

SA CRESTI MARE SI VOIOS bebe Patrick!
Pana am citit eu tot, a trecut ziua ta... E deja 8...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

la multi ani bebe Patrick; la noi e inca 7 oct, deci nu e cu intariziere;

ziki - bafta cu zumba; de multa vreme vreau sa incerc si eu un curs de zumba, ca numai lucruri bune am auzit. dar acum nu reusesc sa ma mobilizez nici macar pt parlitele de abdomene...
veste buna, azi la stiri, cica vor sa accelereze cu dosarele de imigrare, ca ies masiv baby boom=erii la pensie de prin 2013-2014 si se anunta penurie de mana de lucru;

s-a incalzit azi si la noi; am avut 18 grade cu soare; nebunie !!! am stat 3 ore in parc.

roxx - am incercat si eu reteta de paste azi; "fiasco" total; a papat sophic aproape tot, iar restul a terminat tati;
eu am adaptat-o, ca nu aveam stelute, si am folosit melcisori din faina integrala, apoi i-am dat la blender.

si am incercat si spuma cu mar; tot adaptare dupa reteta originala, ca nu aveam gris in casa, si am pus fulgi de quinoa. la fel, un mare 'fiasco'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mneata. Tone de cafea la fete
Noi am venit aseara din parc in urlete. Vroia sa adoarma dar era infundat si nu putea respira. Am ajuns acasa, l-am desfundat si pus in leagan. A adormit vreo 3 ore, timp in care am tras si eu un pui de somn si tati s-a uitat la meci. Cand s-a trezit frigea ingrozitor. Iau temperatura: 39,5. Sa mor si alta nu. I-am dat Panadol, papa si cand sa se culce iar da-i cu plansete. Il durea ceva pe mititel. Probabil capul ... L-a adormit tati in brate si l-am luat cu noi in pat ca sa il putem pipaii toata noaptea. La un moment dat era rece si lipicios iar parul ii era fleasca. L-am invelit, dimineata pe la 6 iar frigea.'i-am dat si Panadol si la 7 s-a trezit. Dat papa, schimbat, luat febra: 38. Nu ma amagesc eu ca e mai bine, ca era imediat dupa Panadol. Vedem in cateva ore. Acum s-a culcat la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Folosirea scaunului auto mie mi se pare vitala. E o chestiune de viata sau de moarte pana la urma. Iar sa il pui fara centuri e ca si cum nu l-ai pune. Uitati, s-a inventat sistemul asta: http://www.bebecarucior.ro/scaune-auto/grupa-0-18-kg/kiddy-scaun-auto-kiddy-infinity-pro.html . Centurile au fost inlocuite cu o perna de protectie in fata. E interesant.
Noi am luat Inglesina Mille Miglia. E ok, dar are o pozitie ciudata la somn: ii pica capul in piept. Ar fi trebuit sa iau cu reglarea spatarului pt somn, dar de, da-i romanului mintea ce de pe urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi, Mada multumim de cafea;
Anca ai fost super tare cu povestioara despre Dienuta , eu m-am chinuit o zi sa iau o proba si bineteless ca nu am reusit , astept sa vad cand se mai duce soata la Bucuresti si mai incerc atunci;
noi am dus printesa aseara la petrecere (ziua nasului) si a fost tare tare cumintica, a stat la toata lumea in brate (chiar nu mai vroia la maicasa sau taicasu), dar cand am ajuns acasa spectacol frate, era si super obosita;
un week-end minunat va doresc ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta arata bestial si perfect scaunelul ala! Noi avem ca a lui Mada, asa e, ii cadea capul in piept (si l-am pus dupa un an!!) dar acum e super pt Robert - noi l-am luat asa din motive economice, ca-l putem folosi pana nu mai are nevoie de nimic decat d ecentura masinii.

Mada sanatate multa! saracutul de el! mai, eu am obs la noi ca faceau febre si ela nasul infundat....pupicei ! Si am tot tinut sa-ti zic: mersi de ciorapei si fotografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata !!!!!!

FUG SA-MI CAUT CHILOTII CU BLANA..mai ce nasol cum s-a facut frig dintr-o data..moama!sufla un vant rece..brrrrrr

Am vrut sa merg la tara cu copiii dar am renuntat deocamdata..l-am expediat numai pe Mario cu tati..poate dau o fuga pe la amiza..

Am si o gramada de treburi prin casa..da n-am chef

M-au sunat de m-au zapacit de azi dimneata in legatura cu anuntul pt bona..nush ce sa fac..tot mi-am facut notite..le-am zis ca revin cu un telefon..
Naiba stie cum e mai bine..sa le chem la mine acasa?..sa le chem in alta parte?..totusi sa le vad macar la fata

Mada;mersi de cafea si sanatate multa
Si noi avem muci..iara!!!

Scaunel auto ..ma duc sa ma uit de ele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

suntem bine, andrei a dormit aseara 5 ore legate ! ma duceam sa il verific intr-una !

ma duc sa ma pregatesc, plec la kangoo !

Mergi la inceput