Prietene la bine si la greu - 139

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

raspund eu, ca nevasta e cu Ionut in brate!


il cheama Serban Ioan Blaga. Ea il striga Serban, eu il strig Ionut! Sper sa nu se deruteze bietul copil!

Salutari din partea Laviniei!

Respectele mele doamnelor,

Luci

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)



multumim de lamurire


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Laura sa va traiasca cele doua minuni din viata voastra. Sunt adorabili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Pe fuga si cu putina intarziere ptr. primii 2, intram si noi sa zicem cu multa caldura "LA MULTI ANI!" DAVID; MAYA si ALEXA. Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot cei mai bun in viata.

Bine ai venit acasa SERBAN IOAN.

Laura am vazut filmuletul, sunt superbi amandoi.

Noi ne cerem scuze ca nu mai reusim sa intram decat foarte rar, dar Matteo e foarte activ si nu reusesc sa fac nimic in prezenta lui ca-i calare pe calc.

De marti incepem sa mergem si noi la gradinita, la inceput treptat impreuna si dupa 3 saptamani singurel, atunci sper sa intru mai des. Va pupam pe toti, mamici si bebeci fara exceptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

La Multi Ani, Maya! sanatate multa, sa te faci bine repede si sa le aduci numai bucurii parintilor!

La Multi Ani, Alexa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Fetelor, multam frumos, tare ma felicit ca am doi puiuti si abia mai incolo o sa fie si mai frumos cand o sa priceapa si Dragos cate ceva.!
Doris, Andre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Laura e super ala micu, mi-as dori si eu inca unul dar din pacate sotul nu e de acord. Cauza: mi-a fost foarte greu cu Mihai, era sa il pierd de doua ori plus statul la pat 9 luni de zile. Zicea ca nu m-ai vrea sa mai trec prin asa ceva. Oricum eu ii multumesc celui de sus ca mi l-a dat pe Mihai. La cat de greu am ramas si insarcinata.... .

Mihai e mai bine vad ca de dupamasa nu ne mai curge asa nasul, dar curge. Sa speram ca vom avea o noapte linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

seara buna

repede-repede zic si eu doua vorbe:

Licu Doamne cat e de frumos Dragos, cu falcutele alea si cu privirea pierduta prin spatiu . Sa-ti traiasca amandoi!!!!

Many Iulian s-a luptat (si eu la fel ) 3 saptamani (!!!) cu scaune diareice, dar el are canini. Trebuie sa ma mai uit dupa maselele din randul II. Eu am decretat ca a fost adaptarea la mediul si mancarea d egradinita si am rasuflat usurata ca s-au terminat. Cel mai trist a fost ca nu i-am putut da fructe si am ratat ultimii pepeni, de care ar fi mancat si noaptea.
Dar apa asa cum zice Gabitza a avut doar de cateva ori. Acum pare ca a trecut si asta si putin greva, ramane doar sa vedem maine si poimaine la pranz cum va fi.

Ali poate fi si de la medicatie (daca ii dai) si de la dinti si de la altceva...

Ancu eu sper sa gasesti ceva fain si la noul post
Apropos oare Tina ce mai face ca nimic nu a mai zis de mult...

Doris bafta si voua la gradinita, le asteptam si pe "incepatoare" (Raluci&Dozz) sa ne zica cum mai merge.


Asa, si vroiam sa va las 2 recomandari de cadou.

NB




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Eu sunt pe repede inainte, ca abia mai stau pe scaun de oboseala. De la 1 Oct. am ramas fara ajutoare, ca a inceput cumnata cursurile.

So...am invatat sa ma descurc singura cu piticii cand nu e sotul acasa, dar nu e usor deloc. Macar daca ar fi gemeni ar avea preocupari cat de cat identice (avand aceeasi varsta).
Pana acum a mai fost cum a fost, ca am avut vreme buna, am pus pisicutza in wrap, Timi cu bitza sau masinuta (tip Flinstone ) si am stat mai mult pe-afara. Dar de-acum...(zisei eu cu glas soptit)...dar de-acum...s-a ispravit.


Cu intarzaiere vreau sa urez si eu MULTI ANI FERICITI primilor nostri fulgusori dragi: David, Maya si Annabelle! Va doresc tot ce e mai bun si frumos pe lume, o viata senina, si tot ceea ce imi doresc pentru copiii mei.

Deocamdata atata pot sa spun.
Am citit din urma pe sarite, am vazut multi fulgusori bolnaviori, trimit multi si va doresc SANATATE MULTA!




PS: Licu, tare frumosi pruncii tai! Si Dorcic a mea a luat 1,300 kg in prima luna si am fost certata pt asta. vezi aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146380&whichpage=50




Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Smara, tremuratul e des intalnit la bebelus, din cauza ca sistemul lor nervos e imatur. Pana la o anumita frecventa si varsta e normal. Daca doresti poti lua tu supliment de calciu, magneziu si vitamina B6 si ajunge si la Teo (edit: upppsss vad ca voi ii spuneti Dora ). Ca a crescut un kil 300 nu pot decat sa te felicit, in nici un caz nu e prea mult, lasa apa si ceaiul si da-i cu tzatza inainte!

Lavi, felicitari ptr noul membru al familiei, acum a vazut ca ai nascut!

Moni, am vazut mai demult ca va mutati la Bucuresti (sau deja ati facut-o...ups, nu stiu...). Mult noroc in noul vostru oras de resedinta!

La noi nimic nou fata de ce am scris ultima oara...

Pup pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Smara, tremuratul e des intalnit la bebelus, din cauza ca sistemul lor nervos e imatur. Pana la o anumita frecventa si varsta e normal. Daca doresti poti lua tu supliment de calciu, magneziu si vitamina B6 si ajunge si la Teo (edit: upppsss vad ca voi ii spuneti Dora ). Ca a crescut un kil 300 nu pot decat sa te felicit, in nici un caz nu e prea mult, lasa apa si ceaiul si da-i cu tzatza inainte!

Lavi, felicitari ptr noul membru al familiei, acum a vazut ca ai nascut!

Moni, am vazut mai demult ca va mutati la Bucuresti (sau deja ati facut-o...ups, nu stiu...). Mult noroc in noul vostru oras de resedinta!

La noi nimic nou fata de ce am scris ultima oara...

Pup pe toata lumea!

Diana cu Vlad (16.05.04) & Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)


Diana , ce ma bucur sa te vad.
Zilele astea te tot pomenesc. Ce bine ca te-am avut "aproape" la inceput. Tare iti multumesc


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 37+ cu Tudor

Mergi la inceput