Prietene la bine si la greu - 139

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:


KK pe picior e deja soft... sa vezi ce fun e sa faci baie la 1 noaptea pt ca a ajuns kk pana la axile- asta pt ca doarme cu picioarele in sus pe patut....
Am verificat acum pe net daca a aparut rezultatul analizelor de kk : nu are adenovirus, rotavirus si nimic la coproculturqa... decat ca face apa chioara si nu mananca nimic


vara asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Draga noastra Alexa, sa fii sanatoasa si sa ai parte de noroc in viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI Annabelle !

Noi suntem in continuare cu mucisori si nas infundat. Nu ma lasa sa ii pun picaturi in nas ne chinuim amandoi. Noaptea e un chin pentru amanoi eu nu pot dormii din cauza ca plange si Mihai din cauza nasului.

Am si eu o intrebare: Mihai de ieri a inceput sa faca scaune mai moi. Oare de la raceala sau de la maseaua care ne iese, adica a spart da nu a iesit numai un pic.

Noi maine trebuia sa avem musafiri, fiindca e ziua sotului azi, bineinteles ca am amanat-o. Si sotul a inceput sa stranute de aseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

repede repede sa zic si eu, LA MULTI ANI Alexa, sa fii sanatoasa, sa te faci tot mai frumoasa, mai vesela si mai desteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ali, poate de la mucisorii care ii ajung in stomacel face scaune mai proaste, sau poate ii dai vreun antitermic, o fi si ala un motiv.
Many, noi nu am avut scaune prea proaste de la iesit canini. Primii doi au iesit relativ usor, fara prea multe nazuri, astilalti doi vad ca se tot ivesc de o luna si nu ies inca. Singurele simptome, daca le pot numi asa, ar fi maraielile si bocelile din orice..
Va las www.youtube.com/watch?v=IFdRTM0nH60" target="_blank">filmulet cu Amalia si Dragos, poate vreti sa ii vedeti si live

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Am scris la sf. cap. trecut, asa ca reiau si aici
Recunosc ca am citit cam in dunga.
Am retinut ce a zis Ramonika despre sexul copiilor. Eu cand am fost gravida acum, in 2011 eram convinsa ca este baiat, nu stiu de ce dar asa simteam. Sotul care cam tindea spre fetita nu intelegea de unde convingerea mea. Cand am pierdut sarcina, dr. nu a vrut sa spuna ce era, a zis ca la ce bun? Eu sunt singura la parinti si cand mama era gravida tatal meu visa ca va avea fata si visa cu ochii deschisi cu ce o va imbraca, mama vroia baiat, insa cand a nascut a uitat de dorinta ei. Ptr. ca am iesit ce vroia tata , el nu a mai vrut al II lea copil
Livia sper sa fie bine de acum
Lavi acomodare usoara
Ancutzule Sabinuta cumintica, papacioasa si dormicioasa la cresa. Si eu am temeri ca si tine legate de job, ma intorc pe alt post, insa las timpul sa curga si sa ma mai bucur de putinul timp ramas ptr. mine si cei dragi
Dankule, ma bucur ca s-au mai indreptat lucrurile la sot, si imi pare tare rau ca Cezara este bolnava.
Nu vreau sa sar pe nimeni stiu ca mai aveam de spus multe, dar nu-mi mai amintesc , sunt varza. Am o intrebare la voi. S-a confruntat cineva cu scaune diareice din cauza aparitiei caninilor? Imi spune ca are buba si imi arata gurita, curg balutzele rau cum nu a mai avut pana acum, este asa de marait si nu vrea decat la mine in brate de simt ca ma lasa capul si are scaune diareice chiar apoase, in conditiile in care a mancat mai de regim, a baut ceai de menta si primeste protectis. Nu stiu ce sa mai fac si cum sa ameliorez starea asta proasta prin care trece.
Va pup cu drag



mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



da da
la noi au fost asa... au iesit toti 4 unul dupa altul la intervale de timp foarte scurte...ma obisnuisem deja cu scaunele ei moi aproape diareice...si mai avea cateodata si stari subfebrile...o simteam eu ca era mai calduta decat de obicei

daca iti arata ca il doare in gurita si nu are alte simptome, eu zic ca de dintuci i se trage


noi avem deja 4 canini iesiti si 6 masele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Va las www.youtube.com/watch?v=IFdRTM0nH60" target="_blank">filmulet cu Amalia si Dragos, poate vreti sa ii vedeti si live

Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)

Firefly's shop

BLOGUL MEU






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dankutza multa sanatate, imi pare rau ca ai suferit atat.

Diana atat doar? despre voi nimic?

licu foarte scumpei amandoi se vede ca Amalia s-ar juca cu Dragos, dar inca n-are cu cine.





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lavi bine ati ajuns acasa, acomodare usoara
pana la urma il cheama si Ioan/Ion/Ionut sau nu?

Strumfy deci asa, in 2 zile treci in 19+ ...la cat mai multe inainte...o pup pe Andruta , ce cumintica e ea

Ramonik,Many si eu imi doresc mult sa incep munca...pt ca mor de dorul vremurilor in care imi puneam putin creierul la contributie , parca m-am prostit de tot de cand stau acasa, de multe ori nu-mi gasesc cuvintele si nu ma exprim cum trebuie...doar ca nu imi place postul pe care obligat fortat trebuie sa il accept, iar eu cred cu desavarsire ca esti mult mai eficient si mai putin stresat daca iti place ce faci
offf, astept sa vad ce se intampla mai departe, pana atunci, vorba ta Many, ma bucur de timpul liber din plin

Diana ma bucur ca mai bagi nasucul si pe la noi ...ce fac cei 3 muschetari?

Danku da' ce-ati mai tras si voi ...sanatate multa Cezarei


fug sa o spal pe fatza pe mandra, ca tocmai mi-a spus ca s-a "chis" (scris) cu pixul pe tot obrazul drept ... opera de arta, nu alta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

raspund eu, ca nevasta e cu Ionut in brate!


il cheama Serban Ioan Blaga. Ea il striga Serban, eu il strig Ionut! Sper sa nu se deruteze bietul copil!

Salutari din partea Laviniei!

Respectele mele doamnelor,

Luci

Mergi la inceput