Citim impreuna SOTRON Julio Cortázar

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

buli, am o traducere aparuta la Univers in 98, un cartoi lung si subtire cu un (soi de) portret al lu' Cortazar pe coperta.

Mik, intelesei:)


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa...
Am trecut de dezinfectie.
Impresionant! Am avut tot timpul senzatia ca ma aflu in spatele fotoliului lui Gregorovius cu o Gauloise intre degete.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Viviana, vad ca citim fix in acelasi ritm: alaltaieri la Berthe Trepat eram si eu, aseara dupa episodul cu Rocamadour si Bardo Thodol ( brrr! ) pana la un capitol in care o voce se citea pe randurile impare, alta pe cele pare - chestie care m-a trimis definitiv la culcare . Aaa, si asta a venit dupa capitolul aditional cu dialogurile numerotate 1,2,3...6,7,6,...1 .
Yep, tzopai si eu la sotron. Citesc si episoadele optionale, caci n-as suporta sa ajung la sfarsitul povestii fara a o fi citit toata.
Imi place, imi spune multe cartea asta, insa nu va impartasesc intreg entuzismul si superlativele. Carcotelile concrete le las pentru mai incolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

maria_alexia, chiar ma intrebam ce faci si pe unde umbli:)

Ma bucur ca citesti si tu!


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Cspitolul 34.
Nu credeam vreodata ca o sa ajung sa citesc din 2 in 2.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

pana ajung iar la sotron, ca tot mi-ati atras atentia - a devenit de-a dreptul delicios subiectul ala cu amanta, pag 23 e de pus in rama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

bre, dar mi se pare mie sau a raspuns Andrada??? chiar acolea, la pagina 23. Sau a fost un glitch in the matrix?


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

bre, dar mi se pare mie sau a raspuns Andrada??? chiar acolea, la pagina 23. Sau a fost un glitch in the matrix?


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

nu ti s-a parut



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

amanta? unde?
edit: ma facurati sa-mi pierduram timpul :(
edit 2: fatuca aia de-a deschis subiectu' n-are 13 ani impliniti, ce-a pus lumea "botu' la vrajeala" in asa hal nu pot sa-mi esplic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, mie-mi placea! 2 dimineti la rand am avut cu ce ma distra la cafeluta. Demential!

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput