Trombofilia, o cauza a infertilitatii -65-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

danezza multumesc mult. Eu n-am scos nimic din tratament pentru a face analiza, ci thrombbo ass-ul de 100 mi la scos Dr. Albu, pentru ca aveam un chist plin de sange, apoi clexanele l-am intrerupt fiindca facusem punctia. Iar cu progesteronul injectabil de 100 - il fac o zi da, una ba, deoarece am deficit de faza luteala.

Acum iau asa:
thromboo ass de 100, femibion 1, acid folic cu complex de b-uri, omega 369, 600 utrogestan intravaginal (am sa adaug un duphaston peste o saptamana, cand ma duc la munca si se mai scurge din utro) si 100mg progesteron injectabil, la 2 zile. Doza de clexane este singura mea incertitudine...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

M-a sunat ginecologul care zice ca-i o.k doza de 0,6 zilnic, impartita in doua

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Baga 0,6 atunci ca ai o parere avizata!
Bafta multa si sa ne tii la curent cu rezultatele!

MTHFR C677 Homozigot
in 21+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Aristica, si mie mi-a iesit tot 0,17 si dr U s-a declarat multumita de rezultat, fara sa-mi dea alta explicatie. Insa eu cred ca ar fi bine sa respecti indicatia dr u (adik alternativ 0,4 cu 0,6) pt ca poate 0,6 zilnic ar fi cam mult. Bafta , si sa vii cu beta mare pe 20.

MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sar'na fetelor

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Fetelor indraznesc si eu sa pun aici o intrebare,voi va pricepeti ,am facut analizele de sange si mi-a iesit asa:

TIMP QUICK -T.Q 15,10 SEC (15,5 VAL NORM)
INR - 0,99 (VAL NORM 1)
APTT -41,3 SEC (25-38 SEC)


Vad ca Aptt este un pic cam mare si este si marcat pe buletinul de analiza,ce inseamna asta?
eu deja am inceput protocolul pt FIV am facut 1 injectie cu diphereline,si in 14 urmeaza sa incep Gonal,din pacate cand am fost la clinica medicul nu s-a uitat prea mult pe aceste analize si nu a zis nimic,eu am uitat sa intreb si acum stau si ma gandesc ca ceva nu e ok...am citi un pic pe net si nu imi place ce am citit,e posibil sa am si eu asa ceva??? va rog mult cine se pricepe sa-mi spuna,bineinteles ca o sa sun si la clinica si o sa insist pe treaba asta,caci nu vreau sa ma risc cu nimic

am intrebat di dr. daca sa iau ceva in paralel cu stimularea fiv si a zis ca nimic ? eu iau totusi centrum materna pt ca am un micut deficit de fier
va multumesc

"Sa nu uitam sa ne bucuram de Viata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

evanescence eu nu ma pricep la analizele astea imi pare rau. dar trebuie facut ceva. daca nu ai ocazia sa ajungi repede la un hematolog ia macar aspenter 1 pe zi. ia si b-uri, acid folic, q10, femibion poate daca nu iei b-uri. scrie-i doctoritei U. poate poate iti raspunde repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette_1982 spune:

Fetelor, ma sperie rezultatele voastre anti FXA in comparatie cu al meu. Eu inca nu m-am lamurit cum ar trebui sa fie. Eu sunt pe Fragmin 5000 si la 4 ore de la administrare mi-a iesit 0,52. Astept o parere de la doamna U. Intre timp, e cineva pe Fragmin si stie sa-mi spuna cat trebuie sa iasa?

MTHFR C677T - homozigot si PAI 4G/5G - heterozigot.
2 avorturi spontane - 5s in 2010 si 4s in 2011
in 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Musette_1982, despre valorile Anti FXa, poti citi pe pag. 1, ceea ce a scris balanta (cu verde).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

aristica.

am citit ca ai mai multi BB-i la purtator.
sa fie lipiciosi !
restul sunt la gheata, da ?

Mergi la inceput