Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Vazusem ca a intrat Madutza si m-am grabit sa fac eu capitolul nou, sa nu o lasam doar pe ea mereu!


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Ce rapide sunteti
Irinuca, ti-am raspuns in capitolul precedent. Nu mai copiez aici.
Pup fetele, somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Apropo de biscuiti, pediatra mea mi-a zis sa-i dau mar cu biscuiti din aceea la vrac, simpli. Nu speciali pt copii. Si cred ca-i voi da, ca pana ajungem la biscuiti, mai trec vreo 2 saptamani si face 6luni+.

Ma bag si eu in pat cu ursuletul meu Daria

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somn usor si de la mine

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Catank, mai bine te duci la bunici cu Ioana. De ce sa risti sa raceasca? Si sigur te va lasa tati, ca el va fi ocupat cu pescuitul.

Madutza, ai dreptate ca scaunul de masa este mai stabil cu cat este mai mare. Acum sunt mai linistita cu achizitia mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Delia dar mie imi place combinatia mar+morcov+branza
Dar gusturile mele nu trebuie luate in seama ca sotul meu mereu se minuneaza ce combinatii pot sa mananc

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


cunoastem si la noi e la fel,

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, depinde ce inseamna fantana forata....socrii mei au fantana la 50-60 m adancime si e super apa....trece prin dedurizator, filtru etc...dar la bb i-am dat plata, noi si Maria bem de la chiuveta

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada, depinde ce inseamna fantana forata....socrii mei au fantana la 50-60 m adancime si e super apa....trece prin dedurizator, filtru etc...dar la bb i-am dat plata, noi si Maria bem de la chiuveta

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




yasmi intrebase de apa de fantana...
Noi folosim doar apa plata/minerala. La mancare bineinteles ca pun de la robinet..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada si la papica catalinei?
eu aici folosesc apa filtrata la mancare si de baut bem apa plata/ minerala... aici apa e ffff dura, dac speli paharul si ramane o pic de apa in jumatate de ora se albeste

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada si la papica catalinei?
eu aici folosesc apa filtrata la mancare si de baut bem apa plata/ minerala... aici apa e ffff dura, dac speli paharul si ramane o pic de apa in jumatate de ora se albeste

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




tot de la robinet. daca fierb apa o folosesc pe cea de la robinet. De baut, facut lapte sau ceai folosesc apa plata. La ceai imi e mai usor asa pt ca avem aparat de apa.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput