FIV Athena Hospital Timisoara (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela73

Bafta tuturor, care incepeti tratamentul. Eu o sa fac FSH vineri si aflu raspunsul, poate...poate

Ionela, tinem pumnii sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna fetelor ,sa stiti ca nu v-am parasit,va citesc in continuare si imi doresc ca noul capitol sa ne aduca bucurie in suflet !!!
cameline-sunt cu ochii pe tine de fapt pe toate fetele:
dialta,donna,ivanovaama,ionela ma gandesc la voi si sa va ajute Dumnezeu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialta spune:

Cameline draga,
sa fie intr-un ceas bun. Bafta de maine - o sa ma gandesc la tine. Dor injectiile? Pare ca nu e mare lucru, dar mie chiar nu-mi plac deloc, imi va fi greu. Eu de-abia duminica le incep.

Sigur va iesi bine FSH-ul vineri, Ionela! Sa intrii sa ne scrii, te rog. Nu te descuraja, niciodata nu se stie de unde vine o surpriza placuta, un sprijin neasteptat, puterea de a continua. Suntem toate alaturi de tine

Ivanovaama - de-abia astept sa aud vesti bune ca incepi tratamentul - ma rog sa fie totul bine.

Daciana draga, ma bucur ca nu ne-ai parasit si ca te gandesti la noi, eu m-am tot gandit la tine si iti transmit energie pozitiva tot timpul.

Donna - nu te-am uitat, mai scrie-ne cand ai dispozitie. Ai grija de tine.

Pupici tuturor,
ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Daciana draga asa e viata si cu bune si cu rele. Trebuie sa trecem peste toate si sa mergem mai departe. Esti tanara, dupa cum scrie cred ca esti nascuta in 1980, asa ca fruntea sus si cand esti pregatita mergi mai departe. Oricum noi ne bucuram ca esti alaturi de noi. Te pup!
Donna ma bucur tare mult ca esti si tu alaturi de noi si ne mai dai cate un dfat si ne sustii. Toate cele bune si multa sanatate!
Cameline si Diana nu va speriati de injectii. Nu dor deloc. E o seringa cu un ac mic si subtire. Eu am facut atatea ca aveam burta ciurita. Era frumos ca daca se nimerea sa fim in drum inspre sau dinspre Timisoara si era ora de facut injectie (intre 12-13) trageam pe drepata si scoteam seringa si ma intepam. S-ar putea sa mai fac si eu niste Gonapeptyl, sa vad ce mai zice doamna doctor Ciontu. Pentru ca dumneeai, in functie de rezultatul de la analize, ne suna si la primul FIV (ca sa nu mai asteptam noi pana iesea rezultatul pentru ca eram de la drum lung) si ne zicea: "Trebuie sa faceti injectia acum" si opream si o faceam. Asa ca nu va speriati de niste injectii.
Ionela sa dea Dumnezeu sa iti iese analiza buna si sa poti merge mai departe.
Ma bucur totusi ca reusi sa fim cat de cat pozitive.
Va pup pe toate si va doresc toate cele bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialta spune:

Draga Ivanovaama,

multumesc mult pentru incurajari, eram speriata de ele, dar stiu ca voi depasi momentul pentru ca trebuie .

O sa va scriu duminica, dupa prima "intepatura".

Va pup cu drag si va doresc o zi superba!!!

ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Dragele mele,eu nu m-am speriat de injectii nici la primul fiv, acum la al 3-lea de abia am asteptat sa le incep. Mi le-am facut singura tot timpul.Acum am dat startul cu prima, pe la ora 20.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialta spune:

Cameline, sa fie intr-un ceas bun!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Hai Diana curaj, nu trebuie sa-ti fie frica pt ca nu dor. Daca te pisca putin te gandesti pt ce le faci si nu iti mai pasa. La fiecare injectie gandeste-te la bebele tau care va veni si nu te mai intereseaza nici o durere prin care trebuie sa treci pana in momentul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialta spune:

Cameline draga - multumesc din suflet pt. incurajari.

n pacate nu sunt fricoasa fara motiv. In iulie, cand am facut histeroscopia ca sa imi elimine polipul, mi s-a facut rau cand mi s-a luat sange (trebuia luat mai mult sange ca sa mi se faca mai multe analiz; si asistenta de la urgente tot imi pipaia venele si dadea din cap - uff, nu prea ai vene, si iarasi ma pipaia pe ambele maini -mi le tot intorcea pe toate partile, si iarasi ofta). Cand a inceput sa imi ia sange, sangele nu a mai vrut sa curga (nu stiu de ce, probabil ca mi s-a facut frica, sau de stres) si mi s-a facut rau. Am simtit ca ametesc, ca nu mai pot respira, am inceput sa transpir instant, si am rugat-o sa se opreasca si sa ma lase un minut sa imi revin, simteam ca ma pierd. Mi-am revenit intr-un minut, respiram deja normal. Cealalta asistenta, care a venit dupa ce pe prima am speriat-o destul de rau, a pus mana pe ac, m-a intepat, si totul a decurs lin si fara probleme. La operatie, cand mi s-a facut anestezia si la perfuzii nu am avut nimic, din prima mi s-a nimerit vena, nu am simtit decat un usor disconfort - deci cred ca m-am speriat de d-na asistenta mai mult decat de procedura in sine.

Oricum, maine e prima deja Si obiectivul este clar Asa ca ma voi relaxa si sper sa fie totul bine. Eu sunt f. directa, desi putin fricoasa, dar daca o iau cu curaj si ma intep fara sa ma gandesc prea mult si analizez totul (defect profesional), cred ca va fi ok. Multumesc din nou pt. sprijin, esti o draguta

Eu trebuie sa le fac la pranz, intre 12 si 13, ceea ce va fi dificil incepand de luni, mai ales ca sunt profesoara si am ore in cele mai multe zile in acel interval orar. Aveti idee cum as putea sa duc cu mine injectia si sa o pastrez cand am ore de dimineata - fara sa se degradeze - ca sa urc in cabinet si sa mi-o fac? Eu le tin la frigider, asa mi-a zis doctorita si doamna de la farmacie.

Ivanovaama - spuneai ca mergeai cu masina si opreai la marginea drumului. Cum transportai injectia respectiva? Oare e suficient sa iau o gentuta frigorifica si sa pun o baterie congelata in ea (nu stiu cum se cheama chestia aia umpluta cu apa care se baga la congelator si se ingheata).

Multumesc pt. sfaturi si va scriu maine seara, am un feeling ca va fi floare la ureche. Ma bucur enorm ca v-am gasit si am cu cine sa vorbesc si de la cine sa cer sfaturi in situatii prin care nu am mai trecut.

Weekend placut tuturor si pupici,
ana

Va pup,
ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Vin cu vesti din pacate pentru mine, nu bune. Am facut FSH si valoarea este de 15,4 in ziua a 3-a. Mai mare ca pana acum. Ati facut vreuna stimularea si cu valoarea asta? ce sa fac sa scada? un nutritionist ar ajuta??
Succes fetelor care incep injuctiile si sa auzim de bine.

Mergi la inceput