Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

buna ziua burtici
LA MULTI ANI OLISKA sanatate si multa fericire
noi acum am venit de la morfologia fetala bebe este bine e mai mare cu 12 zile , e un grasunel de 630 gr, e in toti parametrii , toate organele funcitoneaza si sunt dezvoltate in limite normale... sunt fericita
va pop si astept sa citesc numai vesti bune
cu 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

mai fetelor da ce bebei grasani aveti voi acolo la 22 de sapt.

al meu avea la 22 da sapt. 410g si medicul a zis ca e ok.

Azi am implinit si noi 26 de saptamani mai avem 2 si il vedem iar pe bebe.
Nu va mai vaitati de kg ca va spun eu cum sta treaba ieri aveam 7 kg luate azi am 8 pentru ca am fost la un targ si am papat de toate mici,frigarui,copan,cartofi prajiti,castraveti acri,gogosi cu topinh,fara toping,umplute,neumplute,clatite cu cioicco,minitarte,trufe,minieclere,2 guri de bere,apa plus ce mai papasem acasa,spagete cu sos de vita,si unt pe paine,a si cozonac.(toate astea intro zi) si azi dimi ma uitam urat la cantar ,asa ca ce sa ma zic .


Intreba cineva de fier eu il am inclus in vitamine,Ogestan iau.

OLISCA draga mea eu cred nu intamplator ai baiat si te afli in acea casa ,cred ca asa a fost dat sa fie sa fie camera baiatului tau,eu zic sa o iei ca pe un dar si sa instalezi copilul acolo cu incredere,si ca sa te simti usurata poti sa zici o rugaciune pentru baietelul care e acum in ceruri .

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Olishka, daca am inteles bine ca azi e ziua ta, iti urez la multi ani fericiti si tot ce iti doresti! Iar daca te-ai referit la schimbatul prefixului saptamanilor de sarcina, atunci iti urez numai bine in continuare, bebe sanatos si sarcina usoara pe mai departe.
MyLady, multumim pentru capitolul nou. Eu recunosc ca sunt cam uituca, am retinut o singura chestie pe care trebuie s-o trec in listuta, in rest, rog fetele sa ma traga de maneca pentru celelalte modificari/adaugiri, etc.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 24+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

mai fetelor da ce bebei grasani aveti voi acolo la 22 de sapt.

al meu avea la 22 da sapt. 410g si medicul a zis ca e ok.


26+ cu


Fii-mea, la 24 si o zi avea 530 de gr, deci greutatea bebelului tau la 22 de sapt e fff buna, dupa parerea mea de nestiutoare.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 24+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

felicitari tebligia pentru eco
- olgutza, daca este ziua ta La multi ani!!!!sa fii sanatoasa, frumoasa in continuare si sa te bucuri de familia ta!!!....si vorba cuiva, daca te-ai referit la saptamana de sarcina atunci sa dea Domnu sa fie bine in continuare si sa te bucuri de bebelush!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

am mai cumparat si eu cate ceva pt. bebe am luat cadita de baie bleu disney cu termometru inclus in ea,2 seturi de body-ury cu manecalunga de la tex,si pantalonasi de la tex de nou nascuti,o lingurita de silicon mai adanca pt, siropuri si alte substante buvabile.
Nu am gasit caciulite pentru baie ,si o pereche de manusi sa nu se zgarie pe fata.


Mi-am facut si geanta de maternitate mai am sa-mi iau pasta de dinti si camasa de noapte cu nasturi in fata dar nu gasesc.

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

am gasit acum cum se calculeaza varsta sarcinii, k eu nu prea intelegeam...9 luni inseamna 36 de saptamani, nu intelegeam de ce sunt 40..bla bla

• Luna 1 - 1-4 saptamani;
• Luna 2 - 5-8 saptamani;
• Luna 3 - 9-13 saptamani;
• Luna 4 - 14-17 saptamani;
• Luna 5 - 18-22 saptamani;
• Luna 6 - 23-27 saptamani;
• Luna 7 - 28-31 saptamani;
• Luna 8 - 32-35 saptamani;
• Luna 9 - 36-40 saptamani;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Dragele mele,

vad ca ati avut spor la vorba, nu gluma.

Noi am venit de la morfo: suntem o fetita cu nasul pe sus si tratam lumea mai mult cu spatele, foarte nervoasa (agitata, in miscare) de fel dar sanatoasa si cu tot ce-i trebuie.

Avem greutate 425 gr (21 sapt si 2 zile) din nou avansul de 2 zile pe care eu il ador, IR-uri citez "beton" 0.53 si 0.56 (informatie asta e mai mult pt fetele cu pb de trombofilie).. per total suntem bine si mai mergem la dr peste 3 sapt.

Va pup si va transmit asa pe unde starea mea de happy!
La multi ani Olga si felicitari celorlalte mamici pt reultatele de le eco!

MTHFR C677 Homozigot
in 21+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

si bebelina mea avea la 22 de saptamani 510 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

felicitari danezza pentru fetitza si ca totul este bine

Mergi la inceput