Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata si de la minesi multam de cafea
Tudor a inceput sa doarma mai binisor noaptea,dar ziua frateeee...sta agatat de mine de zici ca nu am nascut inca
Carmen..te invidiez pt cumintelul tau Andreiutsi imi doresc si eu un baiat asa cuminte macar de 2 ori pe saptamana ,sa pot face treaba si eu
ce greu e fara barbatofff...merita si el o delta ce-i drept ca saracu sare in echer la tot ce-i zic,cred ca de aia sunt eu disperata acum,ca lipseste iubirea mea
hai ca m-am plans destul,sper sa pot sa mai intru,si asa scriu in 15 min un mesaj,cu Tudor in brate
pup fetele si mai ales motaneii veseli

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

bambusul e super-usor de intretinut, se intretine singurel de fapt. trebuie sa aiba apa si atat. eu mai am aloe, cimbrisor, si o flocirica cu flori mici si rosii - cred ca e craciunita - toate supravietuiesc indolentei mele, dar ajutate de soata sambata si in zilele de post de peste an.

cactusii sunt f rezistenti, dar nu cu copil in casa. odata, cand avea 2 ani, flaviei i-a cazut mingiuta in cactusi, si ... si-a bagat mana s-o scoata. am scos si eu in ziua aia 42 de tepi din manuta ei, cu penseta...

sanziana, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Inseamna ca sunt dintii si la noi, dar de ce dureaza atat de mult pana ies? ...ei nu stiu ca mami este obosita si la cate nopti din astea s-au adunat ar trebui sa avem deja toata dantura ...Mai e vreun copil care nu are nici pana acum nici un dintisor?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata si de la noi

hai sa rasp rpd si la sz-uri:

- gura miroase ff frumos. doar cand a avut probl cu burtica, era un pic cam ciudat mirosul
- in fund stadreapta, dar are si mom cand sta cocosata,mai ales cand e pe jos cu jucariile
- la primul dinte nu a avut nimic, inafara de tone de bale, dar dupa ce a spart, maraiala, temp 37.5-37.7, agitatie, nu papa, la astia desus, ne chinuim de vreo luna. tot maraie si nu mananca, agitata, roade tot ce prinde. asta e...
- la flori nu ma bag ca sunt total pe langa. imi daduse cineva un pui de nu stiu ce e...il tineam in capacu de la sticla, vreo 2-3 luni nici oschimbare. cand m-am mutat l-a sot, am luat si floricica. a luat-o socrela si in nici o sapt deja incepuse sa creasca. iar acu, e ditai floarea, infloreste de nu stiu cate ori
- cu motu/turta..noi am zis ca facem cam p 26-28 decembrie..vedem atunci.nu stiu mare lucru legat de astea. dar dc aflu ceva, va zic

Roxx, cu cremele nu m-am chinuit ca terminat seara tortu. asak tortu de jos a fost un rand cu vanilie si ananas si unu cu ciocolata si visine. si tortu mic vanilie si ananas si caramel si visine. totu s=a mancat. trandafirii erau din napolitana, iar figurinele din zahar.
pastaam luat reteta de pe blogu viorica's cake. acolo explica ff bine cum se face pasta pas cu pas si cum sa asamblezi si torturile cu etaj si cum sa pui pasta pe tort.

Tunde las mami ca mai e un pic pana la craciun. deja e oct...

Mirela ma bucur ca sunt un picut mai bine motaneii. ai fost cu kk la analize?

mai cu infofolitul..nici eu nu sunt de acord. dar ieri de ex, i-am dat decat un body subtire cu maneca lunga si pantalonas. iar dupa vreo 30min, avea moaca rece si mainile si i=am mai pus un hanorac subtirel.si s-a incalzit.dar pe cap nu i-am pus nimic.a cu cred k depinde si de fiecare copil. ca dc ii e frig si plange, nu poti sa-l lasi asa. chiar dc altii sunt la tricou si pantalon scurt.

eu nu mai fac nimic de papa pt nati. am aruncat o caruta de mancare. donsoara nu vrea decat biberon cu lp si de rontait banana, prune, biscuiti, covrigi. in rest..nimic. dc te vede ca mananci ceva, ia si ea 3 guri si gata. asa ca pana nu ies dintii si se lin, nu mam ai chinui.

app, iar s-a iritat frate la fungulet si singuru aliment nou, a fost pruna. p care atunci cand o vede, zici k o ia razna..baga cam 3=4-5 prune p zi.

hai ca am vb o groaza iar..intru rar si vb mult
azi si maine sunt singura..asa ca sunt in priza

aaaa ce vroiam sa va intreb..fetitele sunt moarte dupa tati?? ca nati cum il vede pe tati gata...numai exista nimeni altcineva. de dim cu greu ma chinui sa ii distraf atentia sa nu il vada ca pleaca, iar seara nu adoarme pana nu il vede sa sejoace cu el. asa e si la voi?
eu ma simt data la o parte, nu mai vrea papa, somn, joaca cu mine, nimic.

gata am fugit sa beau cafeaua si sa ma racoresc..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata..multumesc de cafea

Soniuc cu nasul infundat la maxim..fara alt simptom..maine am programare la orl..sa vedem care-i cauza..mananca greu tare..

RSZ;nu avem dinti..nu stim cum e
-am flori multe prin casa..ficusi,yucca si altele -mie nu-mi plac alea sensibile care trebuie giugiulite mereu..
Ziki;pai,incerc..de nu se descurca cu Fifi..zboara d'aici..Eu am nevoie de ajutor ,nu de nervi
pup
gasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Bebelu si baietelul meu e mort dupa tati, pe langa faptul ca zice numai tata, mama nu a zis deloc pana acum, i se insenineaza fata cand il vede pe tati venind seara de la munca, da din picioruse din manute si rade in hohote. Aseara de exemplu vb tati cu el si mai avea putin si se sufoca de atat ras.

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Bebelu;de obicei femeile sunt cam moarte dupa barbati..asa ca si fetitele sunt cam tatosi
La fel la noi..Sonic se kk pe Ea cand il vede..si ma gandesc si din cauza cum se vad mai rar decat cu noi mamicile..Taticii sunt plecati mai mereu

Angie; si pe mine ma asteapta o saptamna de fara tati[plecat in delta]..ma gandesc cu groza...brrr..nush ce ma fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Bebelusi baietii sunt innebuniti dupa tati..al meu cel putin cand il vede incepe tatatatatattatatatatta.si e un zambet tot..sa vezi acum duminica cand vine ta-su ca o sa fie gramada pe el

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

off..Tunde...o sa ne descurcam noi dar e greuuuuu...al naibii..macar tu il ai pe frumosul Mario

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ana are o lumina asa pe fata cand il vede pe tati, se vede ca se bucura, iar cand vorbeste el cu ea, v-am zis se rusineaza, lasa capul, apoi ridica, rade, iar se rusineaza...trebe filmata!! Robert nici nu-l baga in seama pe tati pana a crescut si a inceput tati s ase joace cu el, face cele mai mari tampenii, aruncari de pe pervaz, catarari pe dulapuri, normal ca acum e topit dupa tati. Dar pe mami o striga cand ii e rau si vrea sa fie luam in brate si alintat.

Mergi la inceput