Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx gasit reteta pe blog...faceam si eu , dar fara faina. adik crema de zahar ars. tortul suna mai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde am murit de ras
pupi lui Sonic si lui Mario nazdravanul

piscot, fuseram si noi in IOR, dar tarziu, si uitai si tel acasa, ca vroiam sa te sun
frig al draq si astia numa in blug si body cu maneci lungi
sa mor, copii cu 2 caciuli in cap, cu hanorace de iarna si geci
la iarna ce le mai pun pe ei??????
ginerica si frasu sunt ok, adik, ginerica mai are niste urme de mucisi frasu inca mai face kk, dar manca mai bine
la pranz au ras tot si seara au avut mere coapte cu gutuie aburita si nelipsitul orez
au baut si tot LP cu calciu si debridat
sper sa fie o noapte linistita

carmen doamne mamica, dar esti tare rau
si vinete si ardei si praji si curat si copil la tzatza...poi io s vax pe langa tine...plecaciuni maria ta
eu am facut o omleta, am fiert niste morcov si merele alea de mi sparsai si vasul iena..aaa...si dadui dimineata cu aspiratricele asistata de motani, ca se tin dupa el mai ceva ca matza dupa soarece

ziki mamica e cam complicat cu tanti, in sensul ca ea e bona interna la un copilas pe la marginea Bucurestiului si numa vinerea ar fi libera...o sapt vine la mine,o sapt la alta fata,o pot intreba daca mai stie pe cineva si ti dau de veste

laura luiza in ce orash stati in Israel?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN, da e pe blog. E o nebunie...si se face asa usoooor!!! Hai ca ma duc la Edith sa vad cum e cu amandinele alea

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

http ://www.youtube.com/watch?v=NscSHVTUPK8 (pauza dupa http)ptr taticii de fetite...am ascultat melodia la botez sambata si mi-au dat lacrimile...nu mai zic de ta-su daca o aude...s-a potrivit de minune evenimentului.

multumim de voturi

mirelus...ma bucur sa aud ca sunteti mai bine...si-mi pare rau ca nu ne-am vazut in parc, dar mai e timp...au anuntat astia 30 de grade pana vineri...dar seara e teroare si totusi nu e de fulare inca si caciuli una peste alta...

tunde...filmea-za, asa ceva nu e de ratat...ma pufneste rasu' numa cand ma gandesc...cat despre mami al tau, nu mai e mult pan' la Craciun...asa-mi zic si io

sunt prin preajma...piscotul nu are chef de somn si se catara pe pereti...me next:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

aoleu, poi ginerica doarme de la 8, cum l am pus in masina a adormit la prima cheie
s a trezit acasa dupa ce i am facut baie lui frasu, l am spalat si pe el si apoi somn iar....bun dupa ce si a baut laptele si a mai miorlait un pic

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata bbuna buna!!

Gradinita: restart!
Ana cu o tona de lego-uri pe jos.
Eu - cafea


piscotel vezi ca you tube nu are nevoie de spatii, au astia si un butonel special sa pui you tuburi
Ma duc sa -l vizionez.

Am o tona de calcat, trre sa fac supica de fifitza...curatenie...de toati!!!

Pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

neata si multam de

ROXX - ce tare ai fost cu "la toti ne pute gura" - e clar, gata. nici nu mai intreb, nici nu mai... deschid gura.

TUNDE - nu o poti folosi pe fata anti-talent la baby-sitting? daca tot o plac copiii...? zic si eu.. macar in weekend, mai iesiti si voi doi la o

si p.s. - ce misto e faza cu cei doi care sufla mancarea si rad de mami!


aoleo, apropo de infofolit - un coleg de-al flaviei are o surioara de 3 luni. si ieri ne-am nimerit ambele mame cu carucioarele asteptandu-ne copchiii mai mari de la gradi. si vine doamna flaviei, il gadila pe felix in talpa, asta era cu picioarele goale si cu maneca scurta (erau 21 de grade afara). ma uit la fetita de 3 luni - avea pantaloni cu picior de plus, nu stiu ce avea pe dedesubt, dar cert e ca avea gecuta de fleece, gluga pusa pe cap si caciula
si nu era racita, banuiesc, ca altfel n-o mai scotea la gradi...
dar mai banuiesc ca va fi
si nu ca zic ca asa e mai bine, dar felix in afara de mucii aia 4 zile nu a avut nimic - bat in lemn - in astea 7 luni de senectute...

ma rog, fiecare cu parerile lui...

MIRELA, ok, capisco! multumesc oricum auzi, ai putea s-o intrebi daca cunoaste o vecina/prietena/ruda care sa se bage tot asa, de doua-trei ori pe saptamana la menaj? usor, nici nu vreau mult - vreau doar sa nu mai fac eu

auziti? voi mai tineti minte cum a inceput odiseea noastra cu RALU care se gandea deja la botez?
acum serios, voi ce faceti de motz? noi o sa i-l facem mai inainte sa implineasca un an, ca am doi prieteni ff buni care vor neaparat sa vina din strainataturi si mutam data pt ei.
v-ati gandit ce si cum?

revin

o zi frumoasa tuturor!

sanziana, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dimineata!
Lorich mai pune mana si mai fa cafea, o galeata de preferat ...S-a trezit la 5 dimineata plangand si pana nu i-am dat nurofen nu s-a linistit, plus ca a dormit iar pe mine ca in vremurile bune.
SZ 1: Cum s-au manifestat copii vostri cand au iesit dintii?
SZ 2: Ce plante aveti pe acasa, frumoase si usor de crescut? Am primit saptamana trecuta un cyclamen si deja am reusit sa o omor .

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

De ea ajunge???
1. cand i-au iesit dintii, fix in noaptea eruptiei s-a foit de 1000 de ori, s-a trezit, a mai palns, dar se calma cu tzizti, apoi cateva zile dupa eruptie, cand era gaura aia in gingie o durea, nu papa aproape deoc solid, si maraici non stop. La noi a functionat camilia, nu a fost nevoei deloc, dar deloc de nurofene; dar depinde de copil, unii au gingii foarte tari, stiu o fetita i-a iesit dintele shui de tare ce era gingia. Si s amai zic ceva, s-o laud pe Ana - la ultimii 2 dinti iesiti, incisivii centrali de sus, amandoi odata iesiti nu a mai facut niciuj scandal, nici noapte\, nici zi...saraca copila de la 4 luni la ea durrrea de dinti e o stare de fapt.
2. am orhidee care supravietuieste in ciuda mea - o ud, n-o ud, e superba, inflorita cu douaj' de flori..o minunatie si aveam patrunjel, marar si rozmarin, dar s-au cam dus...

ziki noi nu am stabilit nca nimic, s-ar putea sa plecam in belgia, la nasii ei..nu stim inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata buna! Multu de cafea!
1. Noptile au fost grele , cu treziri din 15 in 15 minute pentru suzi sau stat treaza cate o ora-doua. Zilele au fost bune, cu pofta de mancare, fara febra sau diaree. N-am dat decat o singura data nurofen, in rest..gel de gingii la greu!
2. am un bambus de cativa ani care s-a marit considerabil, dar da semne de inceputul sfarsitului, desi am cumva grija de el. Mai am o azalee care supravietuieste miraculos, o ud la 2-3 zile, dar altceva nu-i fac si stiu ca azaleele sunt greu de intretinut. Si mai am o dracaena, cu aia e usor, tre' s ao ud la 10 zile.

O zi deosebita!


Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput