Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(83)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mno, am fost ieri la d-na dr homeopat, ne-a dat Kalicum sulfuricum, cred ca asa se numeste, are amigdale uriase si rosii infocate, la plamani nu se aude nimic deosebit, doar cateva secretii, ieri mi-a facut iar febra, cand ne-am dat jos din autobuz, a vrut sa se intinda pe trotuar sa doarma, era nedormita de 2 nopti saraca, noaptea trecuta a mai avut episoade de tuse, dar parca tot n-a fost asa rau ca inainte, mi-a vomat o data de la tuse, ma culc tot cu prosopul langa cap in ultimul timp, andrei parca era si el caldut azi un pic de tot, l-am lasat totusi afara cu soacra, sa vad cum o fii pe parcusul zilei, tuseste si el si muceste in continuare si mie efectiv imi crapa capul de la nesomn si raceala si zau ca nu stiu cat mai rezist asa, simt ca incet ma lasa puterile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

zumzu.......amintirile ne chinuiesc

dar cand stateam cu cheia legata cu snur de macrame, de gat si saream coarda si electicul in spatele blocului, de uitam si de mancarea lasata de mama ........si veneau de la serviciu si nici atunci nu vroiam sa intram in casa sa mancam....si ne apuca noaptea jucandu ne.....eheiii ce vremi

la mamaie nu mi a placut, daca statea si mama era ok, daca nu statea nu mi placea, plus ca mamaie pleca la colectiv si ramaneam singure acasa cu poarta incuiata ca sa nu iesim pe strada - chestie care se rezolva, iesem pe gaura prin care ieseau si intrau gastele, faceam tarash pe coate ca soldatii -

copii astia n or sa stie din astea, pt ca vor avea alte tentatii, gen net, tv, etc etc



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

da, nu putem generaliza fiecare situatie e unica.

eu nu am reusit sa gasesc in mega branza de vaci din aia de care ziceati voi; in schimb am gasit rondele de porum si orez exapndat bio(vreo 4 ron parca) dar care au sare de mare din pacate dar nu sunt deloc deloc sarate, gen alea de la organix dar mai ieftine.

aa..ca mi-am adus aminte, apropo de:cand eram mica, pe la 3-4 ani la tara la ora mesei fugeam cu tataie in beci sa scoatem vin(strabunicu meu) si ii ceream mereu sa imi dea vin sa gust ca mamaie nu ma lasa. alcoolica de mica (binenteles daca i-ar da cineva sa guste vin lui Darius la varsta asta as turba cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am devenit nostaligica, ma dus sa o sun pe mamaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

zumzu.....daaaaaaaaaaaaaa
eu l am urmarit o data si l am inchis "la butoaie" asa se cheama incaparea unde se tin butoaiele cu vin, muraturi, din astea....si pana nu mi a dat vin intr un pahar nu i am deschis
tataie ginu, asa i strigam
saracul a pus vin intr un paharut si mi l a dat pe geam, apoi i am deschis geamul

poi ce, numa el sa bea?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

in pacate la mine au murit toti bunicii

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

zumzu si al meu bebe o s astea cu tataie pana la 17 cand ajunge acasa mamaie. oricum el e mai in firea lui...si mai ascultator
eu am avut bunici, dar foarte departe si ma duceam foarte rar, deci nu cunosc sentimentul.
ziki chiar ca sunt nesi...pai am atatea optiuni eu...fata de andutza de ex, care nu mai are bona, si nici bunici ! gata, sunt zen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

vreau sa ii iau lui tataie cartea aia cu "si tu poti fi supernanny" am inteles ca e super. eu o am in calc...dar nu sta tataie sa citeasca pe calc. ce ziceti ? e buna ? am nevoie de una in romana...ce altceva mai recomandati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata la amiaz!

eu sunt la fundul butoiului..da pe burta,ca nu ma pot ridica,amestesc.deci aci raman.

Edi mi-a fost bolnavior cateva zile de am zis ca mor,papa nu,somn nu,febra mare la greu..somn deloc,nici ziua nici noaptea. i-au iesit dintii de sus,au spart amandoi acum doua nopti..doamne ce a mai plans saracu. a avut diaree doua zile.
una peste alta eu si Edu am facut bronsita,am fost pe antibiotice.
Cami si tati au avut viroza,au stat pe paracetamol si Humex.

am patit-o rau de tot,nedormita de o sapt (trei nopti deloc,deloc,in restul mai furam cate o ora)...nemancata si cu multe pastile luate,ieri am zis ca mor,am vomitat toata ziua pana am scos sange..nu ma puteam ridica de jos.antibioticul mi-a distrus stomacul,aveam foc parca si spume pana in gat. desi am luat cu ranitidina.
azi e mai ok,noaptea a fost mai usoara,fara febra si treziri dese.
ma doare stomacul ff rau..dar e spre bine.
edi face in continuare greva foamei,ii dau cu pacaleala cateva lingurite..el care papa asa de bine




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

mai, am iesit din butoi sa va spun ce rahat cu motz (apropo de motz) am facut.
suna la usa: - buna ziua/ buna ziua, am venit cu dezinsectia.
tocmai se discutase la sedinta de bloc, asa ca am crezut ca stie administratorul.
costa? omu incepe sa-mi explice cum o sa dea, cum sa dau io cu mopu, ca nu e toxic pt copil/pisica, etc
concluzia - s-a holbat in fiecare camera, a dat cu drak stie ce kkt, si mi-a luat si 60 de lei

mai prost ca mine stiu ca nu e pe forumul asta, dar va zic si voua poate aveti prosti prin preajma, sa-i avertizati.
sunt ATAT de suparata, n-aveti idee!!!!!

acum stau cu geamurile deschise sa iasa kktu de miros. si ma apuc sa spal.
cu ce sa spal, aveti idee??
[bang

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor

Mergi la inceput