Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***350***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simona, asta cu "prea calificata" am trait-o si eu de cind am venit la Bistrita, iar posturi de ministru n-am vazut inca scoase la concurs in Bistrita
Eu zi ca, deocamdata, e bine ca AI, totusi, un loc de munca; sint convinsa ca, in timp, vei gasi ceva care sa-ti placa mai mult.

Multa sanatate lui Dan.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Merg sa pove' un pic cu Ian ca-l aud cum scinceste " nu meshem a pii".
No, ca a venit el la mine

Anaan, in caz ca vrei sa stii: azi barabule am in meniu pentru ca mergem la Cluj in moluri si stiu sigur ca voi gasi undeva cartofi+salata; pentru cina, am fiert deja de aseara niste cartofi in coaja si o sa-mi fac o salata cu cartofi, usturoi pisat, vegeta si ulei de masline; linga, rosii chery cu castraveti si ceapa.

***
Mihaela, intr-adevar e pun si maglavaisul tau cu miere si malai; eu imi pun pe fata combinatia asta.
Nu e buna combinatie struguri-piine; in ziua de fructe, sint prmise doar fructe si legume.
Dar daca numai burtica e o problema, nu ti-ar fi mai comod si mai placut sa faci niste abdomene?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Ina, tinand cont de caracterizare (care mi se pare chiar edificatoare), cred ca doamnei R i-ar placea o bijuterie de aur, insa nu stiu daca te poti incadra in buget.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ina- Eu as merge pe varianta: ceva ce nici nu i-ar trece ei prin cap. Eu am avut ceva succese cu soacra-mea cand am dus-o la Starbucks si i-am luat un Caramel Macchiato si o praji cu nu mai stiu ce traznaie (ea a baut toata viata cafea obisnuita la ibric la ea in bucatarie sau pe la vreo prietena).
Croseteaza-i, daca te pricepi, o esarfa cu floricele. Nu costa mult materialele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

Inapreda, dar si fetele pasionate de handmade, am un link cu bijuterii din sticla de Murano, e al prietenei mele care a inceput de 2 ani o mini-afacere in Cluj. Mie imi plac tare mult, de cate ori am ocazia (ziua mamei mele, a soacrei, etc.) mai cumpar de aici
http://murano-glass-jewels.blogspot.com/

hainutecopilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata (cam la limita, dar am reusit )Ina, ai putea cu 150 lei sa ii platesti un tratament cosmetic la un salon. Nu ar aprecia? Sau vopsit, tuns, manichiura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Scriu pe fuga de pe terasa.
Inel de aur i am luat anul trecut pe care i l am :"strecurat|" pe tortul aniversar.
Alta data, iam luat un set fain de "perle" si la nunti merge cu un set "mishto" cumparat de la 38
Tratamentele cosmetice i se par comerciale si "smulgatoare" de bani |de pomana", considerind ca arata asa bine pentru ca e "naturala", imi spune si mie sa nu mai merg sa ma unga alea cu "porcarii".
I-am luat o data o geanta faina din piele si i-a dat-o la fiica-sa.
Acum 2 ani, i-am luat un costum fain cu pantalon si sacou cambrat sa-l poarte cu o bluza cu git si o brosa, ea il poarta cu o camasa din imitatie de matase cu guler brodat.
Ziua ei e in 8 dar ei merg din 6 la bai in Sovata, i-am propus lui Jambo sa-i facem o surpriza si sa mergem simbata pina acolo cu tort, sampanie, etc. Nu vrea, Jambo nefiind deloc fan surprize.
No, multam fain deocamdata, mai astept sugestii
Merg sa-l pregatesc pe Ian de drum la baia, adica spalat pe miini si dezbracat in body.
Pup, ne "auzim" diseara

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Un parfum....?

O sa scriu si de muci acusi, azi am zi de zdrobitor, fireasca dupa ziua de cules de ieri...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina, daca-i fan bucatareala: un set de oale de calitate. Stiu ca nu e tocmai un cadou plin de sensibilitate, emotii transcedentale etc., dar s-ar putea sa-i placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Un portofel din piele?Pe mine m-ai bagat in ceata cu asa o descriere, chiar nu imi vine nicio idee in cap Oricum, istoricul e plin de cadouri scumpe, deci portofel ar fi cam sec...Ma mai gandesc.

Mergi la inceput