Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***350***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am 2 "bai"-uri, unul mic si unul mare.

1. Ala mic: ce sa-i cumpar doamnei R. (nevasta socrului)? Vreau, pe bune, sa-i iau ceva sa-i placa dar:
-ce-i place ei, invariabil, nu-mi place mie
-bugetul e cam mic: 15o Ron

2. Ian a devenit dl. Goe in miniatura. Urla in loc sa ceara; vreau numai cum vrea el (oare ma mosteneste? ) Exemplu din seara asta: voia sa se spele pe dinti NUMAI cu periuta mea de dinti; el are 3, dar nu, nu erau bune. Daca n-am vrut sa i-o dau, s-a pus pe urlat; la locul de joaca nu a vrut sa dea nici o bila unui baietel, desi avea vreo 30 la el;
Credeti ca are legatura cu gradinita sau cu faptul ca EU l-am "rasfatat"?
Si doctorita mi-a spus aseara ca e rasfatat dar mie nu mi se pare

mULTAM DE RASPUNSURI.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, desi e rau ca ati renuntat la cina in 2, e, totusi, bine!
Pupici multi si "cale usoara" inspre masurile dorite!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu sunt speechless de cand am vazut pozele cu Mariuca, incredibil ce frumoasa poate fi, cu forma aia inedita a buzelor, cu ochii aia...e o pictura!! Si ce par des, bogat, la ex-cheliutza noastra!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

am revenit....

fetelor va multumesc pt primirea calduroasa si pt aprecierile la adresa mariei care la cresa e maia pt ca mai sunt 4 marii.

inapeda, nu stiu de cat timp mergeti voi la gradi, insa si maria a trecut prin faza asta o scurta perioada dupa ce a inceput sa "frecventeze" cresa. ca
inca de la inceput i-am dat la ea o jucarie preferata. ei.. acolo, mai ales ca era la inceput, toti sareau pe ea, pe jucaria ei cea "noua". la scurt timp nu a mai vrut sa ia nicio jucarie de acasa pt ca stia ca e batalie pe ea.nu neaparat ca ramanea fara ea, insa tb sa tina jucaria la "purtator".in perioada aia am observat cand mergeam in parc ca nu mai vroia sa imparta jucariile cu nimeni, decat cei f cunoscuti si musai daca primea ceva in schimb.
nu ne-a tinut prea mult perioada asta, acum suntem iar in "parametri " normali.

legat de cadou...da-ne niste detalii despre doamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ilinca...te pup.azi m-am gandit tare mult la tine.m-ai facut sa zambesc cu atataea complimente.
fetelor, de voi aveam eu nevoie.

legat de cosmeticareala, ce sa va spun, merg acasa la client dupa program.am doar cateva prietene in "evidenta".inca nu am investit in aparatura sau un spatiu pt ca banii s-au dus pe altele gen operatie,datorii si alte cheltuieli neprevazute.
deci prestez, insa doar atat cat sa nu-mi pierd indemanarea.

olga, si mie mi-e tare dor de voi. astept sa vad cand mai are cata drum la buc si vin sa mai fac o echo la jumatatea de tiroida la parhon.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Ne-am potolit si noi in cele din urma, am fost toata ziua plecati. La 9.30 eram la un loc de joaca, am stat vreo doua ore, copiii s-au simtit tare bine, Lucian s-a jucat mult si n-a dat in nici un copil , cum mai are obiceiul.Iar eu m-am simtit bine cu cateva fete de pe forumul mamicilor de Constanta.
Apoi am ajuns la o pomenire de 2 ani a verisoarei sotului, unde s-au strans mai multi copiii si unde Luc de data asta a fost mai obraznicut, cotrobaia peste tot si cand nu, era numai calare pe mine

In rest nu avem o stare prea buna, eu ca de luni ma duc tot la munca mea frumoasa, nu am primit raspuns nici acum de la interviu, dar mai mult se inclina spre nu, pe motiv am prea multe studii si o sa doresc avansare si nu o sa se poata

Si de luni pleaca si Dan la Bucuresti, cel mai probabil se opereaza, are un nerv intrerupt si incastrat in os si din pacate nu o sa pot sa fiu cu el.Pentru asta mi-am luat concediu mai mult, dar din pacate nu a fost medicul disponibil in perioada asta.

Si sa revin la lucruri mai frumoase: am vazut o Mariuca tare frumusica De dimineata Luc vroia sa mergem la Galati, stie el de ce

noapte buna!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

acum sa va zic cum ne-am "deteriorat" noi starea de sanatate de cand frecventam cresa.
a mers cam o luna fara pauza, pana la inceputul lui aprilie cand am plecat la tg mures la operatie si a ramas cu mama mea acasa.
sa va mai zic cum e sa stai 9 zile fara fiinta cea mai draga tie? si proaspat "intarcate"? nu..e prea mult pt azi.
revin ...
in prima luna a cochetat putin cu tusea(poate aici a fost greseala mea mea ca am dus-o in colectivitate putin "atinsa")dar totul era sub control.nimic deranjant.
a stat 2 saptamani acasa, dupa care iar a mers la cresa si de atunci tot rau e. nu mai scapam de cea tuse. am fost si internate la scurt timp dupa venirea mea acasa cu tuse si o haraiala in piept de se auzea de la 1 m.acolo am facut genta +penicilina si am scapatde tuse(dar nu de tot), pana a intrat iar in colectivitate.

temperatura ea nu a facut decat in spiatal 2 zile doar noaptea, si vreo 2- 3 zile acum vreo luna.
ca si diagnostice am avut de-alde laringofaringo..... bronsita la internare,si alte alea din sfera orl.
faza e ca in ultima luna am tot fost la medici si imi zic:"gat curat, plamani curati" dar ea e plina de secretii la polipi.se aud acolo secretiile, nu-s in piept. cica sa-i punser si s-o aspir. am aspirat la ea aproape o luna.tot avem secretii. vascoase.albicioase.
marti am fost la pediatru. la fel, doar ca acum avea f putin rosu in gat.
tratament:sumetrolim, sinupret, eurespal, aerius, ketof, vit c cu echinaceea. noutatea e ca in momentul in care a palpat-o la ficatel, a zis, ca o doare. deci ne-am "aranjat" ficatelul. dupa ce-am iesit din spital am luat liv 52.
faza e ca trece timpul, am inceput tratamentul de marti seara, insa nu e mare difeenta.doar ca nu mai tuseste atat de mult.
secretii tot mai are. ii mai aspir inainte de aerosoli ca-i fac cu prospan.
ea in rest e ok, mananca de nu pot eu sa tin ritmul cu ea, e vioaie, vesela, nu face temperatura...doar atat, mucisori care nu curg si tuse.
eu una is varza din cauza ca nu-i mai trece odata, insa sunt si persoane care zic ca nu-i mare bai ce are ea si ca sunt altii mult mai rau.
chiar pediatra imi spune ca ea e bine fata de alti copilasi.
mie mi-e ciuda ca pana sa o dau la cresa maria chiar nu mi-a facut probleme. a luat un singur antibiotic pana la 2 ani si 2 luni, cand mi-a facut o amigdalita pultacee la 1 an jumate.

n-a ca m-am scapat la scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mihaela, hai ca vb miine la un telefon in legatura cu mucii aia, ca mi-e mai simplu sa te sun (daca ai acelasi numar, mai ales :P).

Te pup!




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

pisigri tot ala e.abia astept sa vb.
simonapro, pai ar tb sa-i satisfaceti baiatului dorinta si sa mai veniti o fuga la gl.

tufete, da despre ce regim e vb? mi-am bagat un ochi in urma si vad ca aveti liber la fructe azi.
am mancat si eu 2 kg de struguri dar cu o paine, se pune?
eu nu ma bag in gasca voastra ca n-am ambitie, desi mi-ar prinde bine vreo 3 kg in minus.la mine de fapt burta tb lucrata.si asta-i cel mai greu de dat jos.

pt gomaj eu folosesc din cap pana-n picioare malai cu miere si lapte.ramane o piele ..."delicioasa".

tufete,eu is recenzor, mi-au dat o carte sa ma instruiesc singura, dar ma ia somnul numai cat o rasfoiesc.cred ca o sa astept instruirea oficiala de luni.

cred ca ma bag la nani, ca dorm pe mine.
fetelor noapte buna pupati ghioceii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Cafeaua e servita!
Avem si fructe din belsug: struguri, pere, nectarine.

Noi mergem azi la Cluj dar dupa ce facem o halta pe terasa cu loc de joaca!

***

Pisigri, scrie, rogu-te si aici de muci ca, poate, informatiile tale sint utile si altora.

***
Doamna R:
-implineste 49 sau 50 de ani
-a locuit la tara pina sa se casatoreasca cu socrul meu, in urma cu aproape 7 ani;
-ii place sa fie "la moda" dar nu le nimereste niciodata;
-are parul taiat scurt si permanent;
-poarta bijuterii de aur;
-se parfumeaza;
-se ojeaza cu roz -cel mai des-si la miini, si la picioare
-munceste mult si e sufletista
-posetele ei toate au cite o fundita, o floare, o zorzoana
-incaltaminte de piele nu cred ca are vreo pereche
-ii plac costumasele
-no, nu mai stiu; cred ca Anaan mi-ar dat -5 pentru aceasta "caracterizare"

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput