Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(36)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Fetelor, vreau si eu adresa de fb, poate asa am sa intru mai des in discutii!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Dragelor multumim de urari!

ELfica ziua Pufelor in sine a fost ok.A venit mama lu pufi, am mancat tort, facut poze. Cu nasii s-a amanat chestia si vom merge la ei undeva la sf lunii. Nu stu daca stiu ei cu taiaitu turtei samd, da sa vedem.

Adi ce mancaciosi ai! am in plan sa fac si eu budinca ca a ta!

Azi am iesit cu trici prima oara-le avem imprumutate de la baetii gemeni de la bloc, a fost tare amuzant. E asa usor sa impingi o dracie daia cu UN copil..Si am fost la compras la Lidl. Ilinca era haioasa ca culegea in mana ba o portocala, ba un pachet de sarma de vase ca facea fas fas..

VIata e din ce in ce mai amuzanta

Am placerea sa va prezint in premiera blogul puficelor ! ne gasiti la http://sugubina.blogspot.com/ .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

La multi ani puiutilor care au implinit 1 anisor si tuturor celor care si-au serbat ieri ziua de nume !

Adi, am depistat ca are alergie pt ca facea caca cu sange.
I-am facut ige total si specific pt albus, galbenus, lapte, carne de vita, peste, cereale si nu mai imi aduc aminte ce altceva (f1, f2, f3, f4, f75, f76, f77, f78)

Aici ROR-ul se face la 15 luni. Nu stiu ce o sa facem. Multumesc mult ca mi-ai spus ca e pe baza de ou , ca sa am grija, pt ca pediatra nostra e cam aiurita si era cat pe ce sa-i faca vaccinul antigripal care e tot pe baza de ou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sugu, si noi cu trici azi. ioakim o impinge, ana sta in ea. kimi baga cercul in cerc, triunghiul in triunghi. amandoi pun telef la ureche si zic aaaa. ana stie sa arate nas, oki, cercei.

raluca, sa verifici toate vaccinurile!

ne-au iesit analizele: negativ, deci nu are alergie la ou/peste/arahide/soia/lapte de vaca. mai avem ige specific de albus si galbenus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

sugubina sa le fie de bine fetelor blogul sa il stropiti cu nitel suc...sa nu fi suparata ca nu au sunat nasii asa sunt unii oameni, nu ii schimbam noi trebuie sa ii iei asa cum sunt si sa ergi inainte. va pup pe toate 3 la sot nu ma bag

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi anisori ursuletilor care azi implinesc primul anisor de viata:
David Gabriel bebe de Ela2233
Ioana bebe de Chance2008
Evelina Ioana bebe de vmadelain!
Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti parte de o viata plina de bucurii!


La multe lunite si ursuletilor mai micuti:
Eva Maria bebe de crisuletzul
Antonia Nicole bebe de lorin7774
Luca Stefan bebe de kokorinusha
Clara bebe de TINKER_BELL!
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Of, ce vreme urata! Fetelor, cum ramane cu 18 noiembrie? Totul cum s-a discutat, la rest. Riviera, de langa Stadionul National, la ora 17? Pe langa comanda proprie ce mai trebuie sa platim si cui? As vrea sa venim si noi si sa stiu toate amanuntele, sa discut cu sotul in seara asta. Care stiti, spuneti-ne si noua, va rog frumos!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sugubina: Super tare, ideea cu blogul. Pacat ca nu am timp sa citesc tot... Ia cu copy paste cand scrii pe blog si da-ne si noua din ispravile lor. Si Iulia a primit trici de la cumnata, dar i-am spus sa o tina la ea pana in primavara, ca pe vremea asta nu o scoatem la plimbare de genul asta. Desi abia astept sa o vad cum reactioneaza cand o vede. In carut are pasiune cu ridicatul in picioare, oare acolo s-o potoli? A mai primit calut si sta putin pe el si apoi se ridica, nu prea are stare. Ar merge toata ziua, in special de-a busilea, ca e mai comod si mai sigur.

Daca nasii nu stiu cu turta, luati voi si ei doar sa o rupa. Asa vroiam si noi, ca ne gandeam ca nu stiu, dar au aflat si au comandat-o ei de la cofetaria Piticot. Super turta, mare, buna rau! Cu motul noi am cautat panglica rosie, mama a facut gen pampon, sa arate frumos la poze, ei doar sa taie motul. Oricum, a fost o petrecere tare reusita. Iar pe tavita am pus numai obiecte pe care nu le vazuse niciodata sau de mult timp, incat sa nu o influenteze si sa aleaga un obiect doar pentru ca il stie si il vrea cu precadere.

Siuta: De la ce farmacie ai luat tu Wellkid, ca eu am cautat la foarte multe si nicaieri nu il mai au, ca nu mai e la depozit. Daca tu nu i-l mai dai si vii la party de pe 18, ti-l cumpar eu, daca vrei si tu. Imi spui cat, il iei cu tine si gata trocul :) Tu nu ramai cu ceva inutil, eu nu mai caut peste tot, ca bezmetica :)

Care stie sa faca un alt capitol?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!!

Elfica, ref la petrecere nu s-a schimbat nimic. Vineri, 18 nov, ora 17.30, rest Riviera

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

au iesit analizele. negativa alergia la ou. deci, daca toate alergiile e negative, cum naiba ige total e dublu fata de maximul posibil?turbez.

azi am avut budinca de dovleac placintar, s-a mancat tot. maine le dau pui cu piure de cartofi, sambata perisoare de vita, duminica iar budinca, luni salau.
cred ca au 10kg si 300 g.se fataie pe cantar si nu mai pot sa ii cantaresc. ioakim merge peste tot in picioare, e fascinat de aspirator, contor, prize, masina de spalat, cabluri, rooter, cd player. asta se face electronist.

ana arata okii, nasul si cerceii. a pus si ea cercul in cerc, in sfarsit!

fetelor, pe 25 imi plantez sprancene, fir cu fir.am fct azi proba, arata super. sunt in mega revizie. mai am 4 kg de slabit, sa ma vopsesc,sa fac o curatire dermo-abraziva si sprancenele, plus o tura la m a c sa mai achizitionez un ruj, o pudra hd, un anticearcan.

Mergi la inceput