Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Multumim pentru urari, draga Amelia! Da, azi se implineste un anisor de cand scumpa a venit in viata noastra! Ce momente frumoase, ce amintiri placute. Zilele trecute mereu ne gandeam la cum a fost acum un an. Ne spuneam: acum plecam la Constanta, acum ne plimbam pe malul marii, doar doar s-o declansa nasterea. Eh, cam pe la ora asta ma chinuiam cu contractiile, incercand sa imping mai bine, sa iasa scumpa. Pe la ora 15 a scos capul din burtica, operata fiind in final. Nu stiu cand si cum a zburat timpul! Au fost clipe frumoase si ne-a ferit Dumnezeu de probleme majore. Doar o saptamana de muci am avut, in rest, liniste si pace. Ii vom rupe turta sambata, iar azi sper sa reusesc sa fac un tortulet. As vrea sa o serbam si azi in familie, dar nu cu tort cumparat, ca sa pot sa ii dau si ei putin. Dar in ultima vreme nu mai sta deloc. Acum am reusit sa o pacalesc sa stea in tarc, dar in rest vrea numai libera, pe covor, sa se joace, sa mearga de-a busilea sau in picioare, dar tinuta de maini. Nu stiu daca sa iau sau nu ham. Mi s-a sugerat ca ar fi ideal, ca imediat isi da copilul drumu' la mers. Voi ati incercat? Cineva zicea ca bebe nu il suporta, ca parca sta spanzurat de ham. Am auzit ca sunt doua tipuri de ham, unul pt copii care nu stiu sa mearga si altul pentru copii care abia au invatat si risca sa cada si atunci sa ii prinzi la timp, pana iau contact cu solul. Daca aveti sugestii in acest sens, va multumesc mult.

Mi-as fi dorit sa am timp sa scriu povestea nasterii Iuliei azi, ca pana acum nu am reusit. Si tare mult mi-a placut cum ne-a povestit Moshulik cand scumpa ei a implinit anul. Poate reusesc mai pe seara, sper. In rest, toate bune!

Am cumparat si eu catina, dar nu m-am gandit ca i-as putea da Iuliei. Am pus-o la macerat cu miere, cum mi-a spus tipa de la care am cumparat-o. Ieri am vazut la o doamna de vanzare, dar nu m-a mai interesat, gandindu-ma ca am. O sa incerc sa fac un drum pana acolo, poate o mai gasesc, sa iau si pentru Iulia. Cat oi putea sa ii dau, ii dau. Spre ex., de vreo 3 saptamani, cred, ii dau in fiecare dimineata pe stomacul gol doua prune (am auzit ca asa sunt excelente pentru organism, ca sunt antioxidante) si apoi ii dau o para amestecata cu gutuie fiarta si blenduita. Zi de zi. De ce? Ca pe urma dispar si nu voi mai gasi decat banane, citrice, avocado si altele asemenea. Asa ca profit acum de ceea ce mai gasesc pe piata.

Ca sa pot sa va scriu, am pus-o pe Iulia in tarc. De ceva timp nu mai auzeam nimic, nu o mai vedeam, zic, hai sa vad ce face. Ea a adormti, dragelor... niciodata nu a facut asa. Stiam ca e obosita, ca asa adoarme, maxim pe la 1 si ceva. Am tot amanat-o eu, ca sa va citesc si ca sa vorbesc la telefon cu cei care ma suna sa ma felicite pentru ziua ei, asa ca ea s-a gandit singurica sa faca nani. Ce dragutza e, a adormit pe burta, cu un picior sub ea, pur si simplu cum se misca ea prin tarc, ca si cand ar merge de-a busilea si a ramas intr-o pozitie intepenita.

Va pup! Profit de ocazie, poate ma apuc de tort. tuturor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Pentru cele cu griji cu privire la iesitul dintilor: http://www.qbebe.ro/bebelusul/sanatate/aparitia_dintilor_la_bebelusi:_ghid_pe_luni?utm_source=newsletter_qbebe&utm_medium=email&utm_campaign=from_qbebe


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

vreau si eu pe fb...invitatie cine imi da si lui je pt elilov3@yahoo.com asta e userul.multumesc

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

In primul rand LA MULTI ANI ptr toti ursuletii dragi!!!
Corina nu mai fi suparata. o sa vezi ca va trece si o sa fi-ti bine. Nu-i o problema ca nu l-ai operat acum...eu l-am operat pe Iusti la 1 an si 8 luni si a fost supet ok.
Eliza ai cont de FB. Daca da da-mi-l si te adaug eu
Pe Iusti l-am operat ieri, totul a decurs bine...numai ca a fost adormit si ff marait.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

corina, bine ca ai aflat si acum, decat deloc. ma pui pe ganduri. ia sa il mai las si eu pe kimirsen la putza goala sa mai studiez jetul.
sashenk, sa va refaceti repede!
elfica, la multi ani!
multumim de urari. noi petrecem si azi, ca pe ioakim il keama si dimitrie.

pup toti ursuletii care se sarbatoresc.

eliza, si tu, brutus? si tu pleci pe fb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Eu m-am defazat cu o zi ,asa ca am omis sa spun, si scriu repede acum LA MULTI ANI IULIA, pui de Elfica !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

La multi ani, Adipapazi pentru Dimitrie al tau. Si pentru ziua de nastere a gemenasilor tai dragi, chiar daca vin si eu cu intarziere. Mergi la moastele de la Patriarhie? Mi-a spus o prietena ca cei cu copii intra fara probleme. Urci dealul si cand ajungi la cordonul de jandarmi ii rogi sa te lase si intri direct. Eu vreau sa ajung maine, mai ales ca e si capul Sf. Andrei, iar iulia mea e si Andreea si Dimitria (de botez, doar, Dimitria, dar pentru noi e ca si cum asa ar fi numele ei in fapt).

Si la multi ani si lui David al AneiO, ca si el e Dimitrie. Si in avans si pentru ziua lui de nastere, de maine. Ca si lui Letzi si Daneiint! Sa aveti o zi frumoasa maine, mamicilor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Si baiatului Elizeicri si tuturor cu onomastica azi aceleasi urari de bine si sanatate!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

sashenka, multumesc pt gandurile bune. De ce l-ai operat pe Iustin? Sanatate multa!
Adi
Iulia!
tuturor celro care-si serbeaza onomastica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

tot facea puroi in spatele timpanului datorita unei malformatii a mastoidului...si i-a pus un tub ca sa se dreneze urechea

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput