Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia eu i-am dat lui lucas lapte cu mamaliguta de la mine. iar astazi i-am iert ficateii in lapte.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Felicitari Dodo pt vestile bune de la doctor!
Delia imi place cum gandeste doctorul vostru. Deci in materie de fructe este bun orice atata timp cat e proaspat si nu exageram, nu? Si eu am citit de curand ca nu s-a demonstrat ca un fruct e bun la 9 luni, dar nu e bun la 6. Si unor adulti citricele multe le creeaza aciditate. Normal ca se poate intampla si celor mici.
Am luat avocado si vreau sa-i dau maine cu branzica. Dar dupa ce ne intoarcem de la pediatra pt controlul de 6 luni. Ca nu vreau sa "se prinda" ca i-am dat avocado ca cine stie ce-mi mai spune. Voi face cum vreau eu si voi zice ca ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele
eu cand ma uit la Maria si imi dau seama cat de repede crescle-as pupa non-stop...
acum Maria ii face bau dupa o minge si Andra moare de ras

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna seara,

gaza doarme deja de 1 ora si am apucat si eu sa mananc ceva... peste tot unde citessti scrie ca alaptatul te ajuta sa slabesti.. la mine nu a fost asa! eu de cand Maria a implinit 3 luni am pus 4 kg pe mine
ma laud si eu: ieri a ridicat funduletul de pe podea si de atunci tot incearca sa mearga de-a busilea

fetelor da ce bine papa puitii vostrii!!! a mea daca papa 80 gr la o masa (indiferent daca sunt fructe sau daca e piure) ma declar multumita!! primele 50 gr le papa cu placere apoi nu mai vrea si papa apoi LM dar putin; de cand am inceput sa ii dau mancare solida se trezeste noaptea macar o data!

la aproape 7 luni avem 7300 gr (de la 2800) si 68 cm, inca nu i-am dat cereale, biscuiti, brinzica, iaurt, iar carnita f putin

am vazut ca se vb despre vigantol... eu stiu ca la noi in tara administrarea de vigantol se bazeaza pe un studiu facut prin anii 60!!! atunci au vazut ca erau multi copii cu semne de rahitism

bb-yasmi daca i-ai dat deja lapte de vaca si nu are nimic eu cred ca poti sa ii dai in continuare! eu cred ca este foarte mult marketing in ceea ce priveste laptele praf;



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuka dar avocado e mina de aur, ca sa zic asa, omega 3. e super bun... cica sa il amestec cu banana... eu am zis ca dupa o inca o luna incep sa-i dau legume crude, ca Maria nu papa nici acum rosii

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

bravo mulineta, mi-a zis pediatra ca atata timp sticlutza e inchisa si e tinuta in cutie se foloseste pana se termina

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Mada Multi ani fericiti alaturi de sotul tau

La multi ani (cu intarziere) pentru bebicii de ieri Sophia, Petru, Andra, Edy



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viatmina D vroiam sa zic

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multumi de felicitari irinuca

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu v-am explicat dc nu vreau sa-i dau lapte de vaca pana la 1 an , ca are sotul meu intolerantza scazuta la lactoza...pediatra de aici nu e de acord in schimb cu iaurtul din lapte de vaca sau cu branzica pana la un an... zice sa le faci din formula., dar eu ii dau branza ca ii place si n-a facut nimik de la ea...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput