Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

irinuca daca vrei un scaun de masa stabil, cu spatar pe 3 pozitii, tavita detasabila,husa lavabila, pliere compacta si ocupa ff putin spatiu iti recomand chicco happy snack. este o combinatie intre scaunele de masa simplute si cele mari.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



prea tarziu. deja l-amluat, l-am montat si ma minunez cat de mult spatiu poate sa ocupe. nu stiu ce este cu obsesia asta a mea pt lucrurile mari ! Caruciorul este un gigant, scaunul de masa e gigant. Bratele mele sa fie puternice, ca am ce cara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irinuca dar nu l ai vazut "live" inainte sa il cumperi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Am facut vaccin azi, si am intrebat pediatra de aici de fructe si a zis asa: nu tb pana la un an sa-i dam (foarte multe)citrice, ca le fortam intestinele, fructe in rest orice pana la un an, exact ce zicea si pisuc,mai putin , miere, lapte de vaca alune, nuci si capsuni si varza , fasole uscata. Ca e bine sa-i dau mai repede peste alb decat ficat( pt ca in ficat se concentreaza o gramada de toxine), outz, carnitza de pui, curcan si poate vaca odata pe saptamana, pe care eu una intentionez sa i-o dau la borcanel... Dodo e super ok, tb sa-i dau doar vit d...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Si am intrebat si de pruna special si a zis ca da

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu caut personaje pt party ul iasminei care apropie
de cadou a dat comanda deja: 2 broscute testoasa, un iepure alb si un catel jucaus prima se executa....si ultima ramane sa il aduca mosh craciun la casuta de iepure sper sa uite


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia de peste vs ficat spuneam si eu. laptele de vaca ce poate face?? alergie la proteina din lapte??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yamy, ia un iepure de jucarie...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da yasmy, asta.. si sotul meu nu poate bea lapte ca se strica la burta, are intolerantza secundara la lactoza ca lapte batut si branza nu-i fac nimik

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Lavi nu l-am mai desfacut acolo, acasa la amicii aceia de unde l-am luat. Culmea este ca eram hotarat sa-l iau pt ca vazusem pe net zeci de prezentari cu el si avea review-uri foarte bune. Il stiam si din magazine de la noi, dar nu mi se paruse asa de mare. Dar in magazinele acelea mari, totul pare mai mic. Acum asta e! Nu e un produs prost, doar prea mare pt apartamentul meu cu 2 camere.

Lavi de mult vreau sa-ti spun ca ai avut mare dreptate cand imi spuneai sa nu-mi fac probleme ca bebe se invata tinut in brate. Acum o tin pe daria in brate ca sa adoarma ca e un pic agitata si nu mi se pare ca se invata asa, in brate.
Cand Daria avea 1 luna, ma plangeam pe aici ca vrea numai in brate. Si tu imi spuneai sa o tin daca asa vrea, ca nu devine dependenta si mai tarziu o sa-mi doresc sa o tin si nu va mai vrea ea. Mereu imi aduc aminte de vorbele tale si uneori parca imi doresc sa ramana bebelus sa o tin mereu in brate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Lavi de mult vreau sa-ti spun ca ai avut mare dreptate cand imi spuneai sa nu-mi fac probleme ca bebe se invata tinut in brate. Acum o tin pe daria in brate ca sa adoarma ca e un pic agitata si nu mi se pare ca se invata asa, in brate.
Cand Daria avea 1 luna, ma plangeam pe aici ca vrea numai in brate. Si tu imi spuneai sa o tin daca asa vrea, ca nu devine dependenta si mai tarziu o sa-mi doresc sa o tin si nu va mai vrea ea. Mereu imi aduc aminte de vorbele tale si uneori parca imi doresc sa ramana bebelus sa o tin mereu in brate...

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



irinuca mi-au dat lacrimile....
ma cuprinde melancolia....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput