Sezatoarea canadiana (216)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Dana, "La Multi Ani" copiilor!!

Da, avem rezultatele de la College Laval. Toti copiii romani de la el din clasa care au dat examen, au reusit cu punctaje peste 90%
El a avut 93%
Sunt si care au picat (dar nu romani).

Dar suntem la jumatatea drumului, inca nu s-a terminat aventura.

Exclusive, bafta lui Liz.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari Cristina si bafta multa lui Victor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Felicitari Victor si bafta in continuare. Cristina, tot la acest colegiu sunt si copii prietenei mele si pare a fi multumita! Va "asteptam" si pe la noi, pe la subiect! (si pe Oana si Antonia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Am mai sris un mesaj care s-a duuus!

Nu mai am curaj de altul!!!

Foarte pe scurt! Dana pupu si curaj pt. vineri! Multi ani sanatosi si fericiti lui Edi si denisa!

Cge Bravo lui Vistor! si voua felicitari pt. asa copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

cge, felicitari lui Victor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumim de felicitari.
A intrat aseara pe forum, d-l Victor si le-a citit.

Tineti-ne pumnii in continuare, mai avem un hop si cel mai greu.

Eu astept we lung. Daca scriu pe forum, poate vine mai repede.

O zi buna,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

cge, felicitari lui Victor si succes in continuare

Am verificat acum cateva minute pe pluriportail la Ste Anne de Lachine si la tab-ul << Verdict d'admission>> scrie "Le collège a décidé que votre enfant était : Admis" iar la << Vos documents>> mi-au trimis un pdf file cu formularul de inscriere. Nu ca m-ar interesa nota, dar eu nu vad nici o nota sau vreu procentaj ... asa din curiozitate, as fi vrut sa stiu. I-am si sunat dar nu raspunde nimeni, spun numai sa lasi mesaj... In tot cazul, ma bucur ptr. Liz, acum se poate duce la Beaubois si la Asumpta just for fun.

O zi buna la toata lumea - ce bine e cand ti se ia cate o piatra de pe inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Felicitari Alina! Bravo Liz

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Multumesc Ana, ii tinem pumnii lui Tudor Azi stau intr-o veselie pe net, stiu ca ne monitorizeaza 'astia' dar nu-mi pasa daca ma dau afara :-)))) Zilele astea am fost atat de stresata - sotul e plecat la un congres a lui Oracle in State, si eu am dus cam singura tot stresul cu examenul si casa in spate, iar ieri aproape ca am sucombat ... prima data in viata m-a apucat o panica, la genul ca ce face fata daca eu mor pe strada sau intr-un accident (cum conduc nebunii astia aicea) ... cine o ia de la scoala, unde se duce, cine are grija de ea??? Si tot felul de intrebari dintr-astea si cand i-am spus lui Florin la telefon, ca gata, de acum nu-l mai las sa ma mai lase singura etc. etc. ... numai ce o aud dintr-un colt al camerei cum imi spune ca it's OK, ca are ea doua numere de telefon la doua colege de scoala, si le-ar fi sunat pe ele sa vada daca poate vreuna sa aiba grija de ea ... Stiu ca mai toti suntem imigranti aici, fara familii si poate fara prieteni sau vecini apropiati sufleteste la care sa apelam intr-un moment de criza sau necaz,dar ieri mi s-a facut frica ptr. prima oara in viata cand am realizat ce responsabilitate mare e sa ai grija unui copil fara ajutor. Hai, ca mi-am spus si eu oful.
Ma duc la lucru, ca inca nu-mi permit sa ma dea 'astia' afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Bravo, Liz !!
Felicitari si parintilor ca si ei au avut contributie!!

Mergi la inceput