Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata si de la mine! Multu de cafea, Simo!
Eu raportez o noapte cu criza de fiere, am vomat si ce-am mancat luna trecuta. Pe cand am reusit si eu sa adorm, s-a trezit Miru cu dureri de burtica si facut K (ea de obicei face o data, maaaxim de 2 ori pe zi, rar, dar niciodata noaptea. Ei, azi-noapte a chinuit-o ceva rau, mititica). Am iar 3 ore dormite, plus un esofag (bine zic?) iritat.

La multi ani fericiti, Raluca!!



Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

multam de

of, pe mine ma termina viroza asta..de la zi la zi nu vad nicio ameliorare, ba chiar Robert e din zi in zi mai pleostit, nu mai papa mai nimic...ma scufund si eu din zi in zi cand ii vad.

Anka si eu sunt! Partial!Adica Ana e cu muci multi, nu-i dau nimic, pt ca abia terminase tratamentul pt prima raceala si vreao sa-i dau pauaza de tratamente...deci ii pun ser, si seara la nani o ung un pic pe piept cu karvol (este si la noi Pulmex baby -fff bun) si bag un supozitor cu eucalipt in fund. Eu am o teorie - cat timp bebii dorm bine, nu aiu probl cu respiratia nu e nevoie de alte tratamente, chiar daca mucesc si tusesc ziua. oriucm...cum ziceam..eu simt cum ma afund...

Si vreau si eu la baby wering, va si ROXX, in herastrau, va vor s ama tineti si pe mine la curent, ca o tin pe Ana cu mucii in sling, nu va dam virusi!!

De ea in fiecare zi ma gandesc la tine cand o hranesc pe Ana - deci: Medeea refuza si cerealele? Mai e un tip d elapte d ela Milumil - cu putina vanilie, stiu bebi care l-au acceptat tocmai pt asta.
Fetelor, stiti ca eu sunt pro-alaptare pana in varful firului de par, dar De ea are nevoie de idei, solutii in afara de aceasta alaptare, pt ca ea incepe serviciul si cu exceptia situatiei in care ea are sanii mai lungi decat distanta serviciu-casa (ca sa fac si o gluma de autobaza) nu rezolva nimic; LM e bun daca nu dispare, dar in cel mai fericit caz va fi pt un alint la nani seara si o dragaleala inainte d eplecare dimineata.
Deci, solutii pt o mami strseata!!! Trebuie sa o convingem pe Medeea sa pape ceva, ceva, orice, putin, solid, lichid ceva!!

Ana sta cu sosetele, multumesc lui DD!!!

Roxx cum fu nopatea???
Secret - eu savurez rarisimele (slava Domnului!!!) nopti fara tati, simt ca parca suntem asa, fara mama si tata si ne facem de cap, papam in pat, ne culcam tarziu fara program pe unde vrem...sunt nebuna, nu???

Si nu in ultimul rand La multi ani sanatosi si fericiti Raluca

Aaaaa...si ....ma simtiti?? Vedeti cat sunt de ferma???De tonifiata??? Nu ma asteptam sa se vada din prima zi..chiar asa??? Da, am folosit aseara Relax&tone-ul...super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!


LA MULTI ANI RALUCA!
LA MULTI ANI KITZY!


Dubios frate sa dorm cu fii-mea in pat...am mai incercat ziua, pt 1-2 ore, dar noaptea nu. A migrat prin tot patul, s-a intors pe burta-spate-burta-spate, mi-a dat palme peste ochi, la un moment dat era de-a curmezisul, intinsa pe la capul meu. M-am trezit de o suta de ori. E clar, treaba asta nu-i de noi...

MAIMUTICA; am comandat cartile de pe net.

SIMO, ma uitam triumfatoare pe link-ul ala, convinsa ca nu ma intereseaza nimic...si, cand sa ma bucur, am pus ochii pe vreo 3 minuni...Poate luna viitoare,ca luna asta am devastat conturile familiei deja
Hmmm...asa deci, complotezi cu ZIKI...trebuia sa ma gandesc...

Eu nu ma mai bag la prostii, fac economii...de maine. Azi mai bag plombare prin magazine, ca ieri nu am mai avut maini sa car.
Am gasit cartofi dulci la carrefour, pt cine e interesat.
Si super reduceri la Z. Am primit si un voucher pt 2 ore gratuit la locul de joaca de la Unirii...cred ca fii-mea nu il va folosi prea curand


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

so...ne curg mucii pan la brau in valuri
de fiecare data cad stranuta mai apare un val de muci, tzunami nu val
macar asa ii mai si scoate, ca de inghitit...era kk de dimineata plin de muci
febra a facut aseara de jale
i am pus un supo cu paracetamol nik, apa de ploaie, i am pus un novocalmin, apa de ploaie si ala
pana la 1 si ceva a fost febril, apoi s a mai linistit un pic
dimineata la 7 fara s au trezit ambii
unul sa faca kk, altul ca era cu muci

pana la ora asta am schimbat 4 kkti si Razvi e kkt iar, deci ar fi al cincilea
n am reusit sa i recoltez pipilui Robi ca l a apucat si kk si ce era acolo, numa pipi in punguta nu era
i am recoltat lui Razvi sange, sacacutul ce a plans, vai.....si tanti aia a fost asa draguta, a lucrat super finut, cu fluturas, cu garou cu furnicute, dat motanului jucarie
dar el s a speriat de jale, pana n am iesit de acolo nu s a linistit
cema mir, caRazvi se sperie si de un balon...am pus salinul in priza si l am asezat langa patutul lui ca acolo e un dulapior, a urlat de jale, pana nu l am pus pe pervazul geamului in spatele jaluzelelor nu s a potolit

vreau sa cumpar un aparat cu aerosoli
vreau ceva bun si ieftin, cemi recomandati?

pup..revin dupa ce mai schimb un kk

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Haha, LORI, m-ai ditrat cu relax&tonu...auzi fato, sa te tii de treaba, nu ca mine...al meu cred ca a ruginit deja!
Mai, cu programul haotic, la noi e mereu asa, un balamuc continuu, ne prostim, ne tavalim prin pat seara, tocmai treaba asta imi lipseste mie, atmosfera gen "bataie cu perne" (nu, nu ne batem cu perne cu copilul - inca - o mai lasam sa creasca un pic).

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

La multi ani fericiti Ralu!!!!!!!!! sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti si mai ales sanatate si noroc!!!!!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

La multi ani fetelor, sa fiti sanatoase si sa cresti mari la buzunare!!!!!

mah, pute n casa ca la latrina puscariei
cum naiba sa deschid eu geamurile, adik am geam deschis, dar ar trebui si niste usi sa se faca curent ca sa iara chanelul din casa

au mancat 2 mere si o piersica cu cereale
mai mult Razvan, Robi cu rugaminti, cu pacaleli....a draq de raceala sau ce o fi ea ca mi manca viata

urlaaaaa si iar urlaaaaaaa

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Multam de urari!
Diana in prima noapte cu febra si varsaturi, a doua noapte cu febra si tuse, is nedormita, obosita si irascibila, noroc cu soacra-mea ca si ieri l-a scos pe Andrei de 2 ori afara si azi. Si el muceste, dar atat, sper sa se limiteze aici. Eu deja m-am saturat pana peste cap de raceli, naiba sa le ia, Diana iar a mers doar 3 zile la gradi pana sa se imbolnaveasca, is curioasa cand isi bate recordul de 3 zile la gradi. Si sunt convinsa ca tot asa va fi tot anul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

La multi ani fericiti Ralu!!!!!!!!! sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti si mai ales sanatate si noroc!!!!!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011





poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

scuze de mesaje..mi se blocheza ceva la panarama asta de laptop..am vazut ca am trimis o mie

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput