Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ROXX abia astept s-o citesc. daca vreodata avem nevoie de ceva homeopat, poate apelam la tine, sa ne inspiram.

apropo de aruncat din picioare:
inainte sa faca Flavia un an, in februarie, am fost cu ea si cu bunica la Vatra Dornei, unde bunica avea un var. Iarna frumoasa, cu nameti, io cu plod + babeta dupa mine si cu mult mult curaj. Intr-o zi, mergem pana in centru, ne plimbam, la intoarcere eram deja sleite de puteri, da-i si impinge carutul pana sus, hat, unde avea varul casa, pe un delusor pieptis de pe care strangeam zapada cu carutu...
ajungem sus, scoatem copilu din carut, cand - stupoare! copilul nu mai avea o ghetuta. da-i si injura sistemul, soarta, viata, zapada - nu aveam, mama prevazatoare, decat acea pereche de ghetute la noi. Bunica zice: hai s-o cautam, refacem drumul inapoi ca pe zapada trebuie sa se vada. Ne intoarcem, ne holbam, pe strazi, in curti, pe langa cosurile de gunoi, pe garduri. Nimic. deja nu mai putea nici bunica de atata mers, mi-era si frica cu ea, am hotarat sa ne intoarcem. Iar urcus, iar panta, iar impins la deal carutul (bunica are 40j' de kile, nu ma puteam ajuta cu ea) - ajungem acasa cu limba de un cot. Io ma trantesc pe scarile de la intrare, copilu inca in carut, ma uit mai bine: ghetuta era sub fundul ei.
puam-puam-puam-puaaaaaaam (sunetul ASTA din stan si bran)
concluzia? nu poti impiedica un copil sa-si arunce papucii din picioare, dar macar stai cu ochii pe ei...
v-am lamurit

CARMEN eu cand a trebuit sa am tinuta office de buna calitate am fost trimisa la Yokko si la MaDame. dar mie imi place Dikka - poate si Steilman, dar nu bag mana in foc ca nu iti pica parul din nas de ce preturi au... (eu vorbesc de al meu, care a cazut, slava domnului, datorita lui steilman )

revin

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ioi Ziki mama...mi-a cazut nasul cu totul numai cand am vazut firmele de haine
eu am gasit in apaca acum vreo doi ani,costume,rochii si pantaloni office,simple, foarte dragute,material ok si preturi foarte bune.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

La multi ani BEBELU!
Sa fii fericita si iubita alaturi de familia ta frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

revenii

si eu recomand Grey's anatomy (cred ca e a doua oara, deci dublu-recomand) si daca erati fane, sa stiti ca se incheie desperate Housewives. eu acum am luat sezonul 7 si 8 va fi ultimul. era totusi si cazul, ce e prea mult strica intotdeauna...
dr.House va place? daca eram barbat, as fi fost House precis

despre sosetutele cu talpa de piele... sunt peste tot. de la Obor la H&M. flavia are numai din aia la gradi, de interior - si asta inca de la 2 ani.

MAYANE eu nu cred ca e coincidenta, felix "se" recunoaste strigat de vreo luna. si sunt sigura ca stie ca el e felix.
p.s. ce haios scrii, va si imaginez!

in legatura cu LISTA hai sa v-o scriu aici. avem asa (in ordinea aparitiei):
*Andutza
*Lorich
*Mirela
*Simo
*Patricia
*madalina
*bebelu
*(adryiii)
*roxx
*magnetism
*ocsanica 80
*tunde
*piscotel
*dedicut
*(carmen)
*Danina
*Irinuka
*Monika
*Blue night
*Angie

da, e o buna idee sa punem lista pe fb. iar cat despre cadou, eu tot zic sa fie la alegere. adica fiecare din noi alege cui vrea sa dea, mamicii sau bebelusului.
despre tragere la sorti, vreti sa o pun pe flavia? si va scriu la fiecare PM cu cine cui da? sau facem mama 1- lu mama 2/ lu bebe 2, etc?
fetele din strainataturi, putem trimite coletele si la voi? va bagati?

re-revin


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

pentru ca Kitzy a disparut, ma voi axa pe
BEBELU!!!! RALU, LA MULTI ANI, sa fii mereu frumoasa, fericita, sanatoasa si implinita cum esti acum!!! sa te bucuri de Nati, de Tati si sa fiti mereu uniti!



sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
Simo...saru'mana de cafeas-a trezit piticul meu la 9simt nevoia sa ma manifest...iuhuuuu...pt ca am dormit si eu si mi-am incarcat bateriile
va doresc un week-end minunat

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

ziki..ce-i cu lista aia?
vreau si eu sa fac cadouri

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ANCA si noi avem muci, de vreo 4-5 zile, dar fara febra. nu ii dau nimic, doar apa de mare seara, si ii fac spalaturile alea cu ser in fiecare nara. incepe sa ma deranjeze pe mine pompita, mi se pare ca o folosesc prea des, si ca ii irit pe acolo flora nazala. oi fi eu paranoica, dar prefer apa aia, e chiar haios cum ii tasneste prin nara ailalta, si avem si mai putin tambalau cu urletele si zbatutul...

SIMO nu-i da linkuri lui ROXX!! o sa creada ca postez de pe userul tau

revin sa editez lista, ca arata ca naiba. + s-o pun pe Angie [

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki
[

SIMO nu-i da linkuri lui ROXX!! o sa creada ca postez de pe userul tau





e...lasa ca nu stie ea ce complot facem noi


LA MULTI ANI RALUCA!!!





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

corect!

eu v-am pupat fete dragi, plecam in parc, apoi sa facem o fapta buna, apoi ne culcam (sper), si sa ne intalnim cu tati.

va doresc o zi frumoasa, nici nu are cum altfel sa fie, de ziua RALUCAI



sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput