Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

Roxx, ai comandat cartile pe net sau le-ai cumparat din librarie?
Si eu tot ceva in stilul botoseilor recomandati de ppisic i-am luat maimutzei mele, i-am gasit la H&M.

Doloress, la ce ora ii dai masa de seara? Ca io i-as servi maimutzicii si ceafa de porc cu cartofi prajiti numai sa nu se mai trezeasca noaptea, sa-i umplu bine stomacul ca mie mi se pare corvoada de-acum. Ca nu se trezeste de 1 - 2 ori ci fara numar, fara numar.. Serios acum, nu stiu nici daca sa-i dau cereale, ca mi se pare ca e pufosica don'soara mea (v-as pune poze, dar io tot nu poci intra pe contul de poze, chiar daca roxx mi-a trimis parola; chiar, conturile sunt ianfeb si 2ianfeb, nu??).


Asa Dedicut, deci se gasesc si la voi botosei.

Blue_Night, Ziki a propus sa se faca o tragere la sorti (sau ma rog, cumva aleator; sau bine determinat de mintea, ochiul si mana zikiana) astfel incat fiecarei mamici doritoare sa participe sa i se faca un cadou (care sa se incadreze intr-un buget maxim de 40 ron parca) de catre alta mamica. Ulterior, ideea a degenerat mami1 - bebe2, bebe1-bebe2 si alte asemenea combinatii.. Sper ca ai inteles ceva...

Pana am scris io, mai ca s-au si impartit cadourile :)))

Fie-mea s-a iritat la poponet, nush de la ce; dar rau de tot, poate sa fie kk mai acid? (bag acus un google) Sucuri de fructe / legume nu servim, citrice nici atat..

Nb!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Am vrut sa editez si m=-am citat
Intre timp, am avut un concert de urlete, exact cum zice Shines. A durat 15 min si a fost fara lacrimi, doar tipete si multe 'maaam'.
Ooooof...

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAIMUTICA, ianfeb2011

ANCA, pai de ce sa-i dai tratament? doar pt muci? eu zic ca nu e cazul...cati muci or sa aiba ei, doar n-o sa-i indopam de pastile si picaturi de nas. Ser si aspirat (si noi tot cu aspiratorul pt gura ne facem treaba).

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Mai, cu iritatiile astea pe la fund, ca zicea si Ralu ieri, sa va zic ceva. Sa fiti putin atente si la ce mancati voi, asta bineinteles daca alaptati, respectiv bebeii. Si daca apare iritatia mai mult de o data. Ca noi ne-am chinuit ceva vreme cu o iritatie de-asta si nu mai stiam ce sa schimbam - sapunuri, detergenti, scutece, etc si cu ce creme sa mai dam (inclusiv cu cortizon, va dati seama naturista din mine ce se mai zbatea ). Era haotica total aparitia iritatiei, nu reuseam sa o legam de nimic in mod special. Si cand colo, ce sa vezi? la sugestia pediatrei, imediat ce eu n-am mai mancat deloc oua si lactate, si-a revenit fundul fiica-mii instantaneu, singur fara nici o crema. Nici acum nu stiu daca a fost de la lapte crud, branza, albus, sau ou crud, sau cine stie ce... Am tot incercat sa fac teste, dar n-am prea reusit, ca mereu uitam si mancam cate putin dintr-una sau alta. Si se pare ca reactia oricum nu apare decat peste o anumita cantitate. Cert e ca le-am reintrodus pe toate treptat si in cantitati mici si a fost ok... Cred ca acum am scapat, a crescut buburuza, oricum nu mai am chef de experimente. Si daca mai apare nu-i bai, sunt doar niste bube - daca or mai aparea vreodata.
Dar ca idee, puteti sa urmariti si asta - ca mie nu mi-a trecut prin cap la vremea respectiva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Noapte buna, ca am o zi grea maine cu multa treaba si e tare tarziu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Blue_night mercic pt sugestie, ma gandesc la ce am mancat..
Spor la trebi maine!
Sanatate la buburuze!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Cautam acum ceva pentru bucatarie si am gasit www.decorix.ro/bucatarie/forme-din-silicon.html" target="_blank"> aici
Roxx..poate gasesti pe acolo forme speciale de praji sau tort. sunt multe si arata foarte bine.
eu am gasit niste tigai de clatite misto,dar si oale de gatit la aburi..etc astept sa am si bani sa fac o comanda.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la noi!
SIMO multam de cafea.

va citesc din urma si revin. azi am amandoi copchiii acasa, al' mic doarme, si a' mare bombane "cand mai mergem si noi la mare?"

revin

o zi frumoasa tuturor!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Neata! Mai am trei zile si nu va mai dau neata decat dupa-amiaza.

BLUE- eu niciodata nu le-am dat altceva decat apa de mare pentru mucisori. Si cand era prea garv si nu putea respira si nu putea dormi (Patrick) ii dadeam noaptea supozitor cu eucalipt. Dar altceva nimic.

PPSIC- sa stii ca la noi sunt exemplari, curata peste tot. Pe autorute mai ales e ca vara, exceptie facand atunci cand e furtuna de zapada, cand ei saracii curata si curata dar in 5 minute e la fel. De pe la 4-5 dimineata incep masinile de dezapezit sa misune, pe fiecare straduta. Am avut ierni cu acumulari de 2 metri de zapada, eu nu am lipsit nici macar odata de la servici. Autobuzul venea la fix, metroul normal ca venea ca nu era afectat. Chiar ni se zice in zilele cu prea multa zapada sa luam transportul in comun, sa degajam strazile. O singura data (eram gravida cu Patrick) am iesit din bloc si nametii erau pana la brau, nu era curatat, nu stiu ce neintelegere era intre cel care trebuia sa curete si administratia blocului. Tin minte ca m-am cam fortat atunci sa-mi croiesc drum pana la strada, ma durea burta ingrozitor cand am ajuns la servici.
Din cauza asta saniuta nu e o idee buna pentru ca de multe ori trotuarele sunt curatate, nu ai cum sa mergi cu sania. Dar nici cu carutul ca poti da de portiuni necuratate. Complicat iarna cu copii, cand nu ai permis de conducere, am zis ca anul viitor fac scoala ca nu se mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MAIMUTICA - masa de seara i-o dau pe la 7, la 9 il culc. Al meu se trezeste si el fara numar sa stii. Dar suge prin somn maxim 5 minute si se culca la loc, deci nu ma deranjeaza. Azi noapte s-a trezit de vreo 4 ori. Acuma dimineata iar a supt prin somn si s-a culcat, foarte ciudat, ca el de obicei pe la 8.30 se trezeste. Oricum, nu ma plang deloc, Patrick se trezea si voia joaca, ma tinea treaza cu orele noaptea (si aseara el pe la 1 noaptea bodoganea), la asta nu se pun alea 5 minute.


Mergi la inceput