Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Roxx, sunt niste sosete mai lungi, asa pana la genunchi, alea se scot o idee mai greu...
Sau sosete (tot asa lungi) cu talpa dublata cu piele. Asa ceva: www.ikbenmama.nl/sokslof-hearts-p-2409.html" target="_blank">exemplu
Pe astea Adeline nu reuseste sa le scoata din prima, au si aderenta buna...

LE: cred ca m-ai pus la cheltuiala... oohh , c draguti sunt www.ikbenmama.nl/moccis-miss-mjuoa-p-2303.html" target="_blank">astia


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara fetelor ! terminai si eu curatenia ! greu taica !

bunilenuta va cred ca este greu cand pleaca, dar chiar nu sunteti genul, nu va sta bine in butoi deloc ! afara va rugam. un mare buchet de ! si o mare
roxx interesante cartile alea ! cu picioarele lu' andrei am si eu prob, tot timpul goale...si noi stam si la parter, e frig, eu stau cu sosete. ii pun sosetele peste pantalon si degeaba. si le trage, sau cad de la sine la cate ture face. o sa ma duc sa ii cumpar dresuri. cum adik antiderapante? dar ce, ea merge pe gresie sau pe parchet direct? eu i-am umplut camera de paturi, presuri, presuletze ! mai gaseste un petic de parchet si acolo se pune cu curul .
mirelush asistenta nu considera ca febra 40 e de mers la medic ? ma rog...cum mai stati cu febra ? a mai scazut ?
lorich ce mai faceti ?

Vorbiti de soti plecati...of, al meu e in ture si e nasol rau. abia astept sa vina alea 2 zile libere sa stea cu noi. cum zici si tu roxx seara e cel mai nasol, ca sunt maraiti, obositi. asta seara ma mir ca m-a lasat sa imi termin treaba. a stat cuminte in camera lui.

SZ incep munca in dec, care stiti vreun magazin doua de costume d'astea office mai de buna calitate ? vreau si eu sa ma duc innoita si nu prea am vazut nimic. ce-i drept nici nu prea mai umblu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx iti recomand grey's anatomy. eu am ajuns la sezonul 2 si e f dragut. actorii sunt tare simpatici !
ca tot a venit vorba ... ma bag la serial.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Roxx..asa face si Edi. toata vara a stat la bulanele goale si acu nu suporta nimic. papucii ii scote,sosete din vorba,i-am dat pantaloni din aia cu botosei..sta numa cu ei in vine
sambata ma duc si eu sa le caut pijamale la amandoi,papuci de casa,caciuli..si lista e lunga.

Cami e tun de racita,curg mucii la greu.
Am fost cu amandoi la Medlife aci langa noi(dr meu e plecat ca de obicei,deci trebe sa caut altul). au simpla viroza fara alte secretii,complicatii. panadol,vibrocil si stodal ne-a dat.
pe drum ne-am intalnit cu tati la ora stabilita,i-am pasat la el sa ii duca acasa..si am plecat eu la dr. la mine e mai nasol.nu mai povestesc

dintii lui Edi sta sa explodeze,vreo 4 o data..a tipat saracu o ora in seara asta,dar nu plans..tipat din ala ascutit cu lacrimi. se vede ca il doare



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

de suparare am baut jumate de bere cu lamaie dupa ce i-am culcat e cu 2% alcool..da zici ca am baut vodtca asa ma simt.

Roxx..eu am luat cartea TOP 100 PIUREURI PENTRU BEBELUSI, de Annabel Karmel. e o carte foarte apreciata,autoarea e numita ''guru al alimentatie bebelusilor'',are diverse premii.
ce mi se pare ciudat e ca fiecare reteta de legume incepe cu ''se prajeste o ceapa in unt,apoi se adauga legumele''.
deci toate retetele contin ceapa prajita. am pus-o acolo in dulap dupa ce am citit,nu am de gand sa respect ce zice. imi mai iau idei si combinatii de papa si le fac dupa capul meu.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Gata, am culcat pitica...azi experimentam prima noapte de dormit impreuna

PPISIC, moama ce misto sunt botoseii aia...or fi oare si prin RO?

CARMEN, nu pe gresie, ci pe parchet. Eu am covoare mici, nu acopera tot. Si ea n-are camera ei (inca). Asa ca...toata casa e a ei



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Roxx-sosete din alea cu talpita antiderapanta gasesti in C&A.
Sunt tot fara lapte.
noapte buna

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Buna seara,

Aplic iar tehnica de ieri, ca a fost buna: adica raspund pe masura ce citesc.

De_ea, bravo, ma bucur mult ca s-a rezolvat! Cat despre sfaturi cu mancarea solida, nu am, ca daca as avea le-as aplica la mine, poate ar manca si zuza mea mai serios. Iar cu lp n-am incercat si nici nu vreau (sper nici sa nu fie cazul).

Gabrielaromt, vei putea testa "purtatoarele" la atelierul de sambata, numai ca inca nu se stie exact locatia, suntem in cautarea unei sali. Imediat ce vom afla, vom afisa pe blog, la Program. Acolo trebuie sa urmariti ce si cum. E posibil sa mai apara activitati noi, sa se mai schimbe ore, zile - pentru ca nu e inca nimic definitivat, inca suntem in curs de organizare. Sigur va mai aparea cel putin inca o surpriza :)

Ziki, pai ne vedem pe acolo - poate ajungi si pe la ateliere, o sa fie funny.

Citesc mai departe si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MIRELA- asa e si la noi, hidratare si advil si daca e grav - la urgenta. Dar la noi totul e gratis macar.

RROX- cunoastem problema cu scosul sosetelor, eu am doua specimene. Stai sa vezi cu Patrick munca de lamurire! Votez pentru soseta aia cu talpa de piele de care zicea PPSIC, e super faina. Tocmai am luat o pereche in seara asta, sunt mai ieftine aici. Si cele lungi, cu antiderapant sunt bune.

PPSIC- saniuta la noi e prea joasa, e o chestie asa de plastic pe care o tarai prin zapada, de multe ori raman impotmolita in nameti cu tot cu ea, copilul dupa 5 minute e viscolit tot, are promoroaca pe gene, dupa un episod din asta mi-a facut mie Patrick pneumonia. Asa ca am ramas cu un cui impotriva saniutei. Un carrier m-ar aranja mai mult. Dar trebuie sa gasesc eu solutii in patria zapezilor. Mie nu prea mi-e frica sa merg pe gheata cu el, am niste cizme beton, Timberland, antiderapante, n-am cazut niciodata cu ele si le-am purtat la greu, sunt special facute pentru mers cu ele pe teren din asta accidentat cu zapada, gheata si noroaie..

La noi gradinita e 7 dolari pe zi, cele de stat. Cele particulare sunt 25-35 / zi dar iti da statul inapoi, in fiecare luna si ajungi, in functie de venit la 9-10 dolari pe zi. Nu intra scutecele, intra 2 gustari si o masa calda la pranz, unele au si mic dejun.
LA Patrick incepem gradinta mare, dar la care vom plati 14 dolari pe zi. Normal ei sunt subventionati de stat, ar trebui sa ceara 7, dar pentru ca e Montessori si fac activitati extra - ne cer 14. Tot e destul de ieftin. Cand va intra si Kevinul insa, din martie, sa te tii, o sa se simta putin la buzunar. Pe Kevin il dam la particulara in mediu familial, platim 30 de dolari pe zi.

Al meu cupil papa foarte bine de vreo saptamana, ptiu, sa nu-l deochi. Daca intarzai cu mancarea ma cearta rau. Si papa si la lingurita, si intreg, oricum si orice. E de coma, daca ne vedeti. Ii pun bucatele bucatele pe tava si le rade imediat. Iar pe frate-su de 3 ani il hranim, ii dam in gura si ii facem tot felul de joculete ca sa imbuce ceva. Deci suntem de coma, daca ne auziti : Patrick ia exemplu de la fratele tau, uite cum mananca tot si singur!

Azi am avut in meniu :
dimineata : para cu nectarina si cereale de oovaz
la pranz : pilaf, broccoli, cartof dulce si pulpita de pui
seara: cartofi piure cu piept de pui si un iaurt.
Gustarele - biscuiti de orez, cat s-a plimbat mami prin mall si-a probat rochii, ca sa stea linistit in carut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANCA, si eu, si eu, cel putin la partea de Herastrau sigur vin. Cat despre ateliere, m-ar tenta, dar astept date despre locatie. sa vedem.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput